Skocz do zawartości

Krzyż sprzed Pałacu


bakupno

Dobrze że nie ma juz Krzyża?  

114 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

grzywaczewski,

daj spokój z tym przykładem. Analiza miliona czynników. Zmiana marży jest obwarowana wieloma czynnikami, które muszą zajść aby mogła być ona zmieniona. Przynajmniej w każdej cywilizowanej umowie, przy okazji czytasz umowy przed podpisaniem ?

 

Żonglujesz parametrami (im więcej okresów odstekowych, im większy kapitał wyjściowy tym większe otrzymasz różnice ale to wie dziecko z czwartej klasy szkoły elementarnej, wie również, że pieniądz, jak każdy towar ma swoją cenę, zależną, znowu od wielu czynników) i próbujesz na siłę coś udowodnić.

Tak samo sie pytam jaki ja mam interes oddajac rzadowi podczas zakupow 20% wiecej.

Nie wiem czy wiesz ale podatki, z ich definicji, są nieekwiwalentną daniną publiczno-prawną i w związku z powyższym :

a) masz obowiązek ich płacenia ,

B) nie masz prawa domagania się czegokolwiek w zamian.

 

To je odróżnia od opłat. Stąd odpowiadając wprost na Twoje pytanie - w Twoim interesie jest płacenie podatków (unikniesz sankcji karno-skarbowych) i nie żądanie czegokolwiek w zamian. Kropka. Nie podoba się ? Jedyna droga to pójść w najbliższych wyborach parlamentarnych i oddać głos na ekipę, które prezentuje podobne Twojemu podejście fiskalne.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

-- 16 wrz 2010, o 14:24 --

 

Najbardziej mnie martwi w tej całej awanturze o krzyż bezsilność prawa i państwa.

 

Brawo, wreszcie ktoś napisał, to co mnie w tej całej sprawie najbardziej bolało. Nie będę powtarzał argumentów emotorsport, bo w pełni się z nimi identyfikuję i podpisuję swoimi wszystkimi kończynami :idea:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski,

daj spokój z tym przykładem. Analiza miliona czynników.

Grzegorzu, sam chciales liczb, a teraz mowisz zebym dal spokoj bo to co innego. To jest ta sama matematyka. Marza ktora pobiera rzad w postaci podatkow i marza ktora pobiera dawca kapitalu, sa w matematycznym ujaciu ta sama marza. I w taki sam sposob uszczupla mojes srodki.

 

Nie zgadzam sie z Twoja definicja podatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się obciążyć Hufiec Polski za samowolę budowlaną :mrgreen: :wink:

 

BTW

Ja wiem, że to OT, ale Panowie trochę szacunku do siebie, brać forumowa nie powinna zwracać się do siebie w stylu "nie [moderator czuwa]" itp. :?

Kultury Panowie kultury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno, a czy sejmowe komisje sledcze to nie cyrk? Czy cokolwiek zdzialaly? A ile nas to kosztowalo...

To co sie u nas dzieje jest lagodniejsza forma tego co robi sie w Rosji. Tam dla odworcenia uwagi i wzmocnienia pozycji rzadu wysadza sie wlasnych obywateli i najezdza suwerenne panstwa. U nas na szczescie PR nie przyjmuje tak materialnej postaci.

 

-- 16 wrz 2010, o 14:45 --

 

Myslicie ze aparat panstwowy jest tak nieudolny, ze nie mogl sobie z harcerzami poradzic? Co tam pol roku temu za hale w Warszawie szturmowano? :mrgreen: I dalo rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z Twoja definicja podatkow.

 

To sięgnij do literatury przedmiotu i wspomóż się dodatkowo aktami normatywnymi. To nie jest moja definicja podatków, tu masz źródło :

art. 6 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa.

 

Przepis stanowi, że podatkiem jest „(...) publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu lub gminy wynikające z ustawy podatkowej (...)".

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... tylko ze jest problem z rola Panstwa, a co za tym idzie z wysokoscia potrzebnych podatkow. Obronnosc, sadownictwo, prawodawstwo, policja. To jest rola Panstwa. Nie budowanie drog, leczenie ludzi, orliki, ochrona przed hazardem, kopanie wegla, produkowanie pradu, nauczanie, rekompensowanie strat nieubezpieczonym itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniak

 

 

Wiciu, pobudka, może sobie zmień trochę podpis.... :) , przedwyborcze bajki i powyborcza smutna bezsilność....wybraliśmy mniejsze zło, bo nie było alternatywy, lepsze to niż policyjno-faszystowskie państwo a na czele jaro z ziobro'em, ale dalej to nie jest jeszcze dobro.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno, a czy sejmowe komisje sledcze to nie cyrk? Czy cokolwiek zdzialaly? A ile nas to kosztowalo...

To co sie u nas dzieje jest lagodniejsza forma tego co robi sie w Rosji. Tam dla odworcenia uwagi i wzmocnienia pozycji rzadu wysadza sie wlasnych obywateli i najezdza suwerenne panstwa. U nas na szczescie PR nie przyjmuje tak materialnej postaci.

 

-- 16 wrz 2010, o 14:45 --

 

Myslicie ze aparat panstwowy jest tak nieudolny, ze nie mogl sobie z harcerzami poradzic? Co tam pol roku temu za hale w Warszawie szturmowano? :mrgreen: I dalo rade.

 

szkoda gadac na temat sejmu itd

 

-- Cz wrz 16, 2010 5:39 pm --

 

 

Myslicie ze aparat panstwowy jest tak nieudolny, ze nie mogl sobie z harcerzami poradzic? Co tam pol roku temu za hale w Warszawie szturmowano? :mrgreen: I dalo rade.

Z obrońcami stadionu tez sobie poradzili chociaż łatwo nie mieli :

http://www.youtube.com/watch?v=4zLsRop6VN0

 

dobry link znam to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze idac tropem ze VAT wzrosnie o 20% to ja moge powiedziec tak:

ide do sklepu i kupuje cos za 100pln + VAT = 122pln.

teraz ide do drugiego sklepu i tam kupuje za 200pln + VAT = 244pln.

O NIE! W tym drugim sklepie zaplacilem o 100% wyzszy VAT niz w pierszym! Zdzierstwo :P

 

Dla mnie sytuacja jest prosta - stawki VAT wzrastaja o 1 punkt procentowy (o 1% znaczyloby o 1% z np. 22% czyli 22.22% a nie 23%) a cena, ktora zaplace nie wzrasta nawet o 1% (1/100) tylko o 1/122 czyli jakies 0.82%.

 

Co wiecej to o czym mowicie, jakos umyka wszystkim jesli chodzi o podatek dochodowy: dlaczego jak ktos zarabia wiecej ma placic np. 40% a jak mniej to 30%? Przeciez to sa procenty! Ktos zarobi 100pln do 20% z tego to 20pln, ktos zarobi 1000 razy wiecej czyli 100'000 pln i zaplaci 20% czyli 20'000 to zaplacil 1000razy wiecej! Czemu jak zarobi 1000razy wiecej, to ma zaplacic 1500 razy wiekszy podatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno- "capslocka" wbiłeś na amen w klawiaturę czy łokieć trzymasz na "shifcie"? :roll:

 

żeby nie było off topa-

 

:mrgreen:

 

ps. cała ta historia z krzyżem to niezła zasłona dymna.

 

JAK WPROWADZAM FAKTURY DO PROGRAMU TO OPISY ROBIE DUZYMI LITERAMI I NIE CHCE MI SIE PRZESTAWIAĆ :mrgreen:

 

SPOKO KLIP :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniak

 

 

Wiciu, pobudka, może sobie zmień trochę podpis.... :) , przedwyborcze bajki i powyborcza smutna bezsilność....wybraliśmy mniejsze zło, bo nie było alternatywy, lepsze to niż policyjno-faszystowskie państwo a na czele jaro z ziobro'em, ale dalej to nie jest jeszcze dobro.... :(

 

Tylko zadaj sobie pytanie dlaczego nie ma alternatywy? Politycy to dziwki przekolorują się na jaki kolor będziesz chciał tylko dobrze trzeba dać im do zrozumienia, że masz dość tego gówna (nie wiem zbojkotować wybory...) . Dzięki temu, że większość tego narodu uparła się żeby głosować na dwie lewicowe, social-debilne partie mamy tak jak mamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo, nie czarujmy sie - wszystkie trzy wiodace partie sa lewicowe. To jest wybieranie mniejszego kanalu. Z tym ze w przeciwienstwie do podatkow kazdy ma glosu po rowno, wiec decyduja 'masy'. Nie chce nikogo obrazac, mowic ze jest gorszym czlowiekiem itp. Chce powiedziec, ze nie maja swiadomosci jak dziala rynek i jakie sa 'nalecialosci historyczne'. Glosuja nie na podstawie wlasnej refleksji, tylko poprzez przejecie juz gotowych pogladow. A wiadomo co im sie mowi - to co by chcieli uslyszec. Nie ma roznicy czy to Francja, Polska czy Grecja.

 

Do tego dochodzi poslugiwanie sie etykietkami, podmienianie etykietek albo zmiana ich znaczenia. Dzis liberal to prawie jak sodomita. Demokracja = kapitalizm. Jakakolwiek agresja mniejszosci wobec panstwa to terroryzm. Wolny rynek = natychmiastowy dobrobyt, C02 = globalne ocieplenie, obroncy krzyza to wiesniaki itd. bzdurne a dzialajace sterotypy. Swiat jest politycznie i gospodarczo wstretnym miejscem (jakkolwiek pieknym i pociagajacym) a ja coraz bardziej porzucam idealy i skupiam sie na wlasnym kawalku gowna ktore ugniatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok czy dwa lata temu państwo pobrało ok. 90 milirdów podatku VAT.

Utrzymanie aparatu potrzebnego do wyegzekwowania i zwindykowania powyższego Vatu kosztowało

 

 

40 miliardów... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

GRYZIPIÓRY NAS OKRADAJĄ I OBŻERAJĄ, I TYLE :twisted: REWOLUCJI NASTAŁ CZAS! KOSY NA SZTORC! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly swiat jest w kryzysie a u nas wszyscy jakby mogli to by nasrali na Tuska i jego rzad - co on ma z tym wspolnego, ze sie kilku bankierow na wallstreet przeliczylo (albo o to wlasnie im chodzilo)? PIS napisze ze to ich wina i co? to rzeczywiscie wina obecnego rzadu - ktory jest od dwoch czy trzech lat?

na gowniana sytuacje w Polsce pracowali w pocie czola, wszyscy rzadzacy przez ostatnie 20 lat.

Najsmieszniejsze u nas jest to ze nikt nie potrafi sprzedac pomyslu co zrobic - za to kazdy jest pierwszy do krytykowania. Czy gdyby PIS wygral wybory parlamentarne to mielibysmy raj na ziemi? Ja wam mowie - TAKIEGO WAŁA byśmy mieli - pewnie jeszcze byłoby gorzej niż jest.

 

Nie bronie PO bo jakos imne bardzo idzie to rzadzenie - a wlasciwie nie maja jaj do tego zeby pojsc po bandzie z reformami i zamknac temat jakiegos durnego krzyza - a wlasciwie likwidacje nielegala bo sie boja wlasnego cienia.

 

A ze Vat wzrosnie? trudno - niech wzrosnie nawet i o 5% - ale niech zaczna placic wszyscy (rolnicy, ksieza), niech przestana zabierac MOJE peniadze - zeby fundowac ubezpieczenia rolnikom itd.

ps.

tymczasem udaje sie pic argentynskie wino po 10 zloty za butelke (dobre gatunkowo), czytal nie bede bo tutaj ksiazki (info dla tych ktorzy sie bulwersuja vatem na ksiazki) kosztuja jakies 200-250% tego co w Polsce - taniej sie napic i samemu cos napisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...