Skocz do zawartości

Yerba Mate


Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

ja musze cos pic lub jesc przy pracy - odruch. Jesc nie moge, mam stała dietę (po zakonczeniu uprawiania sportu), od kawy i herbaty mialem juz omamy :mrgreen: wiec zdecydowalem sie na Yerbe. Yerbe pije sie stale zalewajac jeden kubek naparu (kilka - kilkanascie razy) - po prostu podstawiam tykwe pod termos i juz. Poza tym jest zdrowa - nie ma efektów jak herbata czy kawa (żołądek), lekko pobudza. Sam proces zwiazany z przygotowaniem tez jest fajny i daje chwile wytchnienia i uporzadkowania mysli.

 

Na urlopie pije terere - yerba mate na zimno (lodowata woda). Doskonale orzezwia.

Smak jest ciekawy - troche tytoniowy. Mozna tez mieszanki stosowac, np cytryna + mieta.

 

Generalnie - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Parajito daje radę, jak się skończy Rosamonte to zapodam sobie Parajito :D

 

zawsze termos

 

Właśnie, w termosie masz tylko wodę czy już gotową yerbe?

 

Ja dostałem palo santo i lapacho wprost from Argentina :D

 

komancz, Buncol555

 

Yerba to liście i łodyżki ostrokrzewu paragwajskiego, nazywanie yerby herbatą raczej nie ma sensu bo bliżej temu do kawy. Ja kawy nie pijam. Yerby spróbowałem u znajomego i posmakowało aczkolwiek przy pierwszych razach picia odczucie jest takie jakby się piło wywar z petów :mrgreen: Zdrowsze od kawy i dłużej się uwalnia, bogatsze w witaminy. To tak z grubsza. Tu jest spoko artykuł http://alko.opole.pl/yerbamate/mate.html

 

Jak komuś się nie chce czytać niech sypie pytaniami :D

 

ja musze cos pic lub jesc przy pracy - odruch

 

Mam to samo a to kolejny plus dla yerby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są na forum miłośnicy yerby?

Są, są :)

Ostatnio trochę przystopowałem z yerbą, ale swego czasu rozpijałem dobre kilogramy Parajito. Rosamonte jakoś mi nie wchodziła. Dużym plusem było to, ze przestałem non stop jeść i nawet parę kilo poszło w diabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urlopie pije terere - yerba mate na zimno (lodowata woda). Doskonale orzezwia.

Tylko trzeba pamiętać, żeby pierwsze zalanie było "tradycyjne" czyli ciepłą wodą.

Do terere polecam Taragui Naranja (pomarańczowa) bardzo fajnie wchodzi 8)

 

Co do gatunków to polecam na początku pić różne i wybrać sobie coś dla siebie.

Osobiście preferuję dość mocne yerby Rosamonte Despalada, Cruz de Malta Despalada.

Czasem wieczorem coś lżejszego czyli Rosamonte Suave (chyba ulubiona).

Do wspomnianego przez was Parajito jakoś nie mogę się przekonać.. najzwyczajniej w świecie mi nie podchodzi

a piłem już sporo tego świństwa różnej maści :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somsiad... a moze podskocze do Cie i przetestuje czy to to da sie palic?

 

spoko, ale rzeczywiście, możesz te duchy nawet widzieć :mrgreen:

 

Ja się zaopatrzyłem w takowy zestaw http://allegro.pl/palo-santo-i-lapacho- ... 65672.html

szło ponad tydzień bo rzeczywiście z Argentyny, stąd też cena nawet spoko. Koleżanka która była w Argentynie mówiła że u nich dobre PS kosztuje ok 60-70zł u Nas są nawet po 150-200 z jedno :shock:

 

myślę że na dobry początek daje rade. Jak ktoś jeszcze nie wie czy mu yerba podejdzie to można zacząć od czegoś sporo tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaopatrzyłem w takowy zestaw http://allegro.pl/palo-santo-i-lapacho- ... 65672.htmlszło ponad tydzień bo rzeczywiście z Argentyny, stąd też cena nawet spoko.

 

Fajne to. I mówisz że na początek będzie dobre ? A nie lepsze te takie drewniane ?

Już kiedyś miałem ochotę sobie to zanabyć jak za duzo Cejrowskiego ogladałem ale jakos nie kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś już kiedyś takiej yerby?

 

Tylko takiej z saszetki ale to pewnie dwa światy. Ale ze zwyklych herbast pijam zielone, czerwone i dobrze mi sie pije takie świństwa wiec jedno wiecej nie zaszkodzi :)

 

A to to z aukcji trzeba jakoś natluszczać ? Nie wystarczy umyć ? Domyślam się że zmywarka odpada, tak ?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmiciuk to mniej skomplikowane niż się wydaje. Różne są szkoły jedni natłuszczają inni nie, natłuszczanie powinno się zrobić podobno tylko na początku, niby lepiej konserwuje. Znam też takich którzy tego nie robią a wszystko jest git i tylko myją :D

 

Zmywara odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...