Skocz do zawartości

Legacy 2005 - lewarek skrzyni biegów


ukiman

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Legacy od nowości (czyli od 1,5 tygodnia :) ) ma taką drobną przypadłość - dźwignia zmiany biegów się ...trzęsie. Zarówno na biegu jałowym, jak i podczas jazdy. Objawy są 2:

Raz - nie da się trzymać ręki na lewarku ...bo można dostać "trzęsawki" dłoni, dwa - podczas jazdy słychać delikatne "trzeszczenie" trzęsącego się lewarka...

 

Czy to objawy niepokojące? A może Wasze typy "też tak mają"?

Prędzej czy później i tak wyląduje z tym w serwisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Legacy od nowości (czyli od 1,5 tygodnia :) ) ma taką drobną przypadłość - dźwignia zmiany biegów się ...trzęsie. Zarówno na biegu jałowym, jak i podczas jazdy. Objawy są 2:

Raz - nie da się trzymać ręki na lewarku ...bo można dostać "trzęsawki" dłoni, dwa - podczas jazdy słychać delikatne "trzeszczenie" trzęsącego się lewarka...

 

Nie mi porady udzielać w kwesti trzęsącego się lewarka, bo tak nowym autem nie dysponuję, ale u mnie też się kolibie na boki :) Natomiast nie bardzo rozumiem po co trzymać rękę cały czas na lewarku? Czyż do podpierania ręki nie lepszy jest podłokietnik? A przy telepaniu jeszcze trzeszczy? Co to się porobiło z tymi szuwarkami, ten u mnie się giba, ale odgłosów nie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Człowieki!

 

Czy ktoś napisał, że należy jeździć z ręką na lewarku?? Napisałem tylko że trzęsienie jest wyczuwalne podczas kontaktu ręki z lewarkiem - kiedy się na nim te rękę kładzie...

Wasza Mądrość została doceniona, natomiast nie związana jest z tematem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Człowieki!

 

Czy ktoś napisał, że należy jeździć z ręką na lewarku?? Napisałem tylko że trzęsienie jest wyczuwalne podczas kontaktu ręki z lewarkiem - kiedy się na nim te rękę kładzie...

Wasza Mądrość została doceniona, natomiast nie związana jest z tematem...

Dostałeś absurdalne odpowiedzi w ukochanym przeze mnie stylu , często niestety spotykanym na tym forum. Dobrze że cię wrogiem Subaru nieokrzyknięto.

Nigdy nie moge zrozumieć jak komuś może się chcieć takie bzdety wypisywać.

Teraz do rzeczy.....

Nie trzęsie się i moim zdaniem nie powinien się trząść. Podjedż do ASO.

Nie licz na zbyt wiele ale może coś wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W outbacku 2,5 nie trzęsie się (manual oczywiście), ale w Legacy 2.0 którym miałem okazję troche jeździć na lewarku były wibracje, ale może spowodowane to było tym, że poprzedni użytkownik (mój dyr sprzedaży zmienił gałkę lewarka na jakiś straszny tuningowy szmelc, co potęgowało wibracje (lużno zamocowana gałka wpadała w wibracje i trzeszczała Łeeeee ochyda). Po powrocie do oryginalnej gałki kłopoty znikneły.

Generalnie nie powinno wibrować, ale na przykład w Outbacku 99 też wibracje były wieksze niż w innych samochodach.

polecam ASO bo to przecież auto gwarancyjne

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - nie da się trzymać ręki na lewarku ...bo można dostać "trzęsawki" dłoni, dwa - podczas jazdy słychać delikatne "trzeszczenie" trzęsącego się lewarka...

 

W instrukcji jest napisane ze nie wolno trzymać ręki na lewarku zmiany biegów :) w ASO nie pogadasz. wiec skupił bym się na tym trzeszczeniu tylko.

 

Poważnie. to jakieś drgania zawsze są odczuwalne na lewarku zmiany biegów, ale raczej nie powinny być takie że aż je słychać i ręka świerzbi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...