Skocz do zawartości

Ludzie pomóżcie z Boschem...


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mawiają, ręce i nogi opadywują...

 

Kupiłem w Praktikerze w zeszłym roku piłę do drzewa, elektryczną, marki Bosch....bo dobra to, znana i zacna marka...

żaden kiler, zwykła mała piła z mieczykiem 30cm, co prostych robót w obejściu....taka fajna zabawka... :twisted:

 

a przynajmniej tak mi się wydawało, dopóki piła robiła to, do czego została stworzona...czyli piłowała drzewo i drewno na mniejsze częsci....

 

niestety jakiś czas temu łańcuch wziął i wyzionął ducha....najpierw się stępił, wyszczerbacił a potem rozciunk... :twisted: i jak kondon staremu dziakowi - spaduje... :mrgreen:

 

wiadomo, nie ma gwarancji na tego typu część, która się normalnie zużywa...ani na łańcuchy, ani na kondony...

 

wizyta pierwsza - Praktiker -

smutny pan na stoisku (smutny-bo mu każą pracować, pewno nie za miliony) stwierdził, że gotowych łańcuchów nie ma i nigdy nie było....ale mają na metry.....ale po pierwsze nie mają tego rozmiaru, po drugie nie radzi kupować(!), bo to gówno....mam jechać do serwisu Boscha (chyba zacznę pisać z małej litery... :mrgreen: ), tam mają....

 

wizyta druga - Serwis Boscha

pan fachowiec stwierdził, że mają, ale tylko do Makity....i te nie pasują....ale wiedział jaki - 45 ogniw i 1,1mm rowek w prowadnicy

 

wizyta trzecia - Obi -

nikt nic nie wie, kolega co się zna gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie, mają tylko piły marki hujumuju-cingciong i do nich gotowe łańcuchy... :mrgreen:

 

wizyta czwarta - Północna Grupa Narzędziowa -

profesjonalny handel profesjonalnymi narzędziami dla profesjonalistów...

pierwsze pytanie - Bosch zielony czy niebieski...?

zielony....

a to nic nie mamy, bo my mamy tylko dla profesjonalistów.....niebieskie.... :twisted: ma pan łańcuch na wzór...? może coś dobierzemy....

 

NIE bo myślałem, że zakup łańcucha do piły nie jest spokrewniony z budową rakiety balistycznej.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ale wiem, że 45 ogniwek i 1,1mm..............................

 

 

aaaaaaale ogniwka mogą mieć różną długość........ :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

MAAAAMOOOOO RATUUUUUNKUUUU!!!!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo, Panie, o łańcuch to trza dbać.. ostrzyć, kontrolować smarowanie, i najlepiej przy zakupie znaleźć zapasowy lub zapytać czy takowe produkują.

Jak nie znajdziesz to polecam znalezienie dobrego fachowca od sprzętu ogrodowego i powinien temat ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak słowa subaru temat idzie do Offtopa

 

Jest nisza rynkowa dla FHI.

 

 

Tak w ogóle, to Subaru robi zajebiste kompresory... :) wrzucałem kiedyś fotki na Forum...

 

-- 12 sie 2010, o 08:02 --

 

brak słowa subaru temat idzie do Offtopa

 

powodzenia w poszukiwaniu łańcucha... byś go naostrzył czasem to by Ci się nie rozleciał :P

 

 

 

szkoda, że Subaru nie produkuje pił...

zadowolony? :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie możliwości:

1. Kup se nową piłe.

2. Kup se siekieeere :twisted:

 

 

Siekierę mam, ale operator do niej zasłabł... :twisted: a piłę na razie rozkminiłem i uzdatniłem, przerabiając frajerski boschowski naciąg łańcucha... :P po swojemu, czyli wprowadziłem polską myśl techniczną do niemieckiego urządzenia, które było prawdopodobnie pomyślane jako ładna ozdóbka garażowa albo do szopki na działce, ale na pewno nie do pracy... :twisted::) tera działczy, jakby ktoś miał takie same lub podobne problemy, zapraszam na darmowe korpetycje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...