Skocz do zawartości

Owijanie kolektorów (uppipu, crosspipu) bandażem


elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

To nie temat na taką dyskusję ale Evo jest trochę przereklamowane :P Jeździłem tym przez chwilę w serii i po modach i jak dla mnie zero klimatu więc się znowu przesiadłem do Subaru i nie żałuję :P Poza tym Evo psują się wcale nie mniej niż Subaru tylko jakoś dziwnie się o tym nie mówi :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat na taką dyskusję ale Evo jest trochę przereklamowane :P Jeździłem tym przez chwilę w serii i po modach i jak dla mnie zero klimatu więc się znowu przesiadłem do Subaru i nie żałuję :P Poza tym Evo psują się wcale nie mniej niż Subaru tylko jakoś dziwnie się o tym nie mówi :lol:

 

Czyli chyba identycznie jak bzyk. Sprzedał STI, kupił evo ... po czym sprzedał evo i znów kupił STI. Coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat na taką dyskusję ale Evo jest trochę przereklamowane :P Jeździłem tym przez chwilę w serii i po modach i jak dla mnie zero klimatu więc się znowu przesiadłem do Subaru i nie żałuję :P Poza tym Evo psują się wcale nie mniej niż Subaru tylko jakoś dziwnie się o tym nie mówi :lol:

 

Czyli chyba identycznie jak bzyk. Sprzedał STI, kupił evo ... po czym sprzedał evo i znów kupił STI. Coś w tym musi być.

 

kiedy bzyk mial evo ? wg mnie to tylko o nim snil :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W Imprezie N/A mamy wyspawane kolektory z nierdzewki i owiniente bezposrednio bandazem. Izolacja siega daleko, bo az do polowy samochodu, nawet kawalek za katalizatorem. Do zawiniecia zostal mi jeszcze katalizator sportowy - ale z niego bandaz sie zeslizgiwal. Namierzylem wlasnie tkanine do 1200*C, metr szeroka i metr biezacy kosztuje ponizej 120 PLN. Mysle ze powinno dac rade.

 

W Legacy sprezarka i downpipe (bo nowe) zostaly pokryte ceramika, a DP zostanie jeszcze obandazowany. Zastanawiam sie czy powyzsza tkanina moge zawinac tez sprezarke? Czy z racji poceramikowania da rade kocyk do 1200*C???

Kolektory sa seryjne wiec na razie ich nie ruszam. Moze kupie jakis z STI, dorobie uppipe i wtedy na spokojnie ceramika + bandaz.

 

W Legacy bedziemy przedluzali oplytowanie - bo teraz konczy sie przed skrzynia - w Imprezie zas trzeba zrobic wszystko od podstaw. Silnik i skrzynia maja byc zasloniete solidnie, a wal, wydech, dyfer i zbiornik paliwa lzej 8) Slomczyn (ta proba z kreciolami po betonie) kosztowal Volvo zerwanie wydechu (na zlaczce) i wyszmacenie polowy bandazy, wiec oslony wydaja mi sie niezbedne. Dodatkowo sportowy katalizator jest bardzo slusznych rozmiarow i stal sie najnizszym punktem w podwoziu :roll: Mogli jeszcze ze 2cm wyzej wspawac, ale wiele by to nie zmienilo.

 

W niedziele gdzies pod Bydgoszcza widzielismy efekt nieoslonietego wydechu. Na trawiastym parkingu opodal jeziorka splonelo kilkanascie samochodow. Akurat strazacy sie zwijali, zostaly wraki wypalone do stali. Dramat jednym slowem :evil:

 

Ceramike robiłeś może w Hipeco? Jeśli tak to jaki efekt wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w hipeco w swoim starym Audi 1.8T i niestety wszystko zlazło, jak stara farba - widocznie EGT na jakich pracował ten silnik było zbyt wysokie.

 

Uppipe i downpipe w subaru powinien jednak wytrzymać (niższe temp spalin na tym odcinku). Kolektory na wszelki wypadek bym sobie darował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie które nie kruszą sie :) przetestowałem wszystkie produkty dostępne. Żaden thermotec, heatshield product typu lava coś tam , the best top secret żaden nie zdał egzaminu.... W końcu od roku dorwałem coś co po roku jest całe , nie popękane, nie pokruszone i działające przy dużych turbo... .

Kolektorów radzę nie owijać bandażem

 

Hipeco odłazi, podobno mają nowy materiał ..., natomiast coating Zircotec nic a nic nie odchodzi , trzyma idealnie ... ,ale kosztowo to jest kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważam zakup : http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-sport-subaru-impreza-gt-wrx-sti-i1910620239.html

czy jak pokryję go ceramiką to jest szansa że nie popali mi kevlarowej płyty ? może jeszcze sama płytę obic cienką blaszką ?

BTW : ciekaw jestem tez opinii czy, w ogóle warto kupowac ten kolektor, czy nie popęka on, albo jakieś inne cuda nie będą sie dziac z tym ( bo to chyba jakis NO NAME jest ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważam zakup : http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-sport-subaru-impreza-gt-wrx-sti-i1910620239.html

czy jak pokryję go ceramiką to jest szansa że nie popali mi kevlarowej płyty ? może jeszcze sama płytę obic cienką blaszką ?

BTW : ciekaw jestem tez opinii czy, w ogóle warto kupowac ten kolektor, czy nie popęka on, albo jakieś inne cuda nie będą sie dziac z tym ( bo to chyba jakis NO NAME jest ...)

 

Przeznacz te pieniądze na jakiś szczytny cel :idea: , zamiast ich wyrzucać w błoto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW : ciekaw jestem tez opinii czy, w ogóle warto kupowac ten kolektor, czy nie popęka on, albo jakieś inne cuda nie będą sie dziac z tym ( bo to chyba jakis NO NAME jest ...)

 

NIE warto. Zysk z tego będzie prawie żaden, a zaraz tylko popęka. Jak musisz coś osłonić to pkocial ma w ofercie takie specjalne płyty obite jakąś folią aluminiową czy czymś w ten deseń - można w miarę swobodnie je kształtować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że przy tych mocach w które celujesz nie bardzo. A od strony użytkowej to tylko proszenie się o kłopoty. Lepiej już wydaj kasę na coś co przyniesie jakiś rzeczywisty przyrost.

 

Celuję w delikatnie 300+

Wydawało mi się że kolektor to przyrost mocy konkretny robi...może nie akurat ten ale np SYMS-a czy HKS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...