Skocz do zawartości

Carrera GT na torze :)


michal

Rekomendowane odpowiedzi

a nawet jak ktos sobie ja "pozyczy" to wtedy jeszcze lepiej - bo to oznacza niezla kase dla autora :-) powoli nawet u nas respektowane sa prawa autorskie i kradziez zdjec jesli ma sie dobrego prawnika moze zlodzieja troche kosztowac

 

Po publikacji to już nie kradzież. A kosztować będzie najwyżej 5% dochodu, jaki się z nich uzyska...

Wdzięczność wdzięcznością, zdjęcia tak jak mówię ładne i interesujące - ale Porsche Club Polska też ma swoje forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale dla czego mamy się tak strasznie zamykać...?? :mrgreen: Byliśmy zamknięci to powstawały same tematy o zagazowywaniu subarynek i wpierany techniki... :wink: Zaczęło się robić po prostu nudno i smętnie... :roll: Od czasu powstania pewnych dwóch tematów sytuacja uległa zmianie... :D Jest weselej więc po co to zmieniać z powrotem ?? :roll:

monogamię rozumiem ale mono-tematyka... :?: :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po publikacji to już nie kradzież. A kosztować będzie najwyżej 5% dochodu, jaki się z nich uzyska...

 

Jednak zdecydowanie bedzie to kradziez - w ten sposob to kazdy moglby publikowac dowolne fotografie gdziekolwiek opublikowane a tak sie nie dzieje (na szczescie).

 

To tak samo gdyby po wydaniu jakies ksiazki drugie wydawnictwo przekopiowalo ja i wydalo bez zgody autora - bedzie to kradziez czy tez nie skoro zostalo to opublikowane ??

 

Bo wg mnie caly czas takie fotki chroni majatkowe prawo autorskie i jakakolwiek publikacja bez zgody autora bedzie kradzieza. Nawet jak ktos sobie te fotki przerzuci na prywatna strone www podajac autora to jak ktos sie uprze to po pierwsze ma prawo nakazac usunac takie foty a jak nadal bedzie ktos uparty to spokojnie moze wystapic o odszkodowanie [i nie sa to male kwoty - nie wiem skad te 5% sie pojawilo - w takim przypadku jest to kilkukrotnosc stawek ZPAFu ktore male nie sa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przepraszam co ten temat ma wspólnego z Subaru?

 

jest taki wątek "motoryzacyjnie, ale nie o Subaru" - jak najbardziej pasuje tam,

 

h...Wojtku jak chcesz się dowartościować to odpal sobie forum na swojej stronie http://www.323gtr.com/ :!:

Będziesz mógł ustawiać, wykopywać i dawać ostrzeżenia, i nabijać licznik postów :!:

Wbrew pozorom jest tu grono ludzi którzy cię cenią i lubią, mimo ze jak to twierdzisz posiadacze Subaru z czasem chamieją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przepraszam co ten temat ma wspólnego z Subaru?

 

jest taki wątek "motoryzacyjnie, ale nie o Subaru" - jak najbardziej pasuje tam,

 

h...Wojtku jak chcesz się dowartościować to odpal sobie forum na swojej stronie http://www.323gtr.com/ :!:

Będziesz mógł ustawiać, wykopywać i dawać ostrzeżenia, i nabijać licznik postów :!:

Wbrew pozorom jest tu grono ludzi którzy cię cenią i lubią, mimo ze jak to twierdzisz posiadacze Subaru z czasem chamieją....

 

Idzior PRZESADZASZ!!! Mając na uwadze naszą znajomośc nie umieszcze w tym wątku nic bardziej przykrego. :roll: Nie przenoś z nawyków ze street :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zaorcowanie tematem, ale

 

Co to znaczy "zaorcowanie"?

 

a) jest taki wątek "motoryzacyjnie, ale nie o Subaru" - jak najbardziej pasuje tam,

 

W sumie racja. Ale pamietaj, iz nie ma wydzielonych podforum "off topic" i podforum techniczego (nad czym ubolewam), a Carrera GT jest takim rarytasem i ciekawostka, iz uznalem, ze warto poswiecic jej nowy watek.

 

B) trochę mnie dziwi, że W.Sz. redakcja GT wrzuca foty, które pójdą we wrześniowym numerze w całkiem niezłej rozdzielczości - taki strzał do własnej bramki trochę,

 

Kto powiedzial ze pojda we wrzesniowym GT? Niby czemu mialyby pojsc? A od czasu kiedy na dobre zadomowila sie fotografia cyfrowa problem kradziezy zdjec niemal przestal istniec. Bo sprawdzenie zrodla ich pochodzenia jest dzieciennie proste.

 

c) jeśli tak jak to skądinąd słusznie kol. Kropek był zinterpretował, jest to zajawka wrześniowego GT, to zdaje się, że taka promocja to trochę nie na tym forum,

 

Promocje jwojtku to mozna zrobic w empiku, albo w inmedio. Promocja na forach nie ma wiekszego sensu. Liczba osob je odwiedzajaca, szczegolnie to nie jest liczna (i dobrze, bo dzieki temu na tym forum panuje porzadek). A fakt, iz ludzie bywajacy na tym forum sa wielkimi fanami i milosnikami motoryzacji sklania mnie do zamieszczania co ciekwszych zdjec na tymze forum.

 

d) co nieco mnie konfunduje, które z opisywanych imprez W.Sz. redakcja GT organizuje a na których bywa - zapraszając np. forumowiczów na imprezy zamknięte.

 

Prosze o rozwiniecie. Tak przy okacji wez pod uwage, iz na tym forum (na innych w ogole sie nie udzialam) wystepuje jako osoba prywatna i wole, aby tak pozostalo. Mam nadzieje, ze tyczy sie to rowniez Ciebie jwojtku.

 

trza mieć jedynie 2,6 mln złociszy by stać sie posiadaczem takiego cacucha 8)

 

W Polsce za 2,2 masz takiego od reki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h...Wojtku jak chcesz się dowartościować to odpal sobie forum na swojej stronie http://www.323gtr.com/ :!:

 

Drogi Intaku,

 

dziękuję, forum mam z kolegami na www.323gtx.co.uk i nie po to żeby się dowartościowywać, a po to, żeby było na temat...

 

Będziesz mógł ustawiać, wykopywać i dawać ostrzeżenia, i nabijać licznik postów :!:

 

Być może zmienię Twoje postrzeganie świata, ale wykopywanie, ostrzeganie i nabijanie licznika postów nie jest najważniejszą rzeczą na świecie. Na pewno jest mniej ważne niż trzymanie tematyki forum Subaru Import Polska...

 

Wbrew pozorom jest tu grono ludzi którzy cię cenią i lubią, mimo ze jak to twierdzisz posiadacze Subaru z czasem chamieją....

 

Skoro skupiasz się na mnie, to nie przychodzę na forum po to, żeby ktoś mnie lubił i cenił (choć wiem, że są osoby po to przychodzące i nawet odnoszą w tym krótkotrwałe sukcesy) tylko po tzw. meritum-na-temat... A zdania nie zmienię. W końcu mam prawo eksploatować fakt bycia zgorzkniałym zgredem - pierdołą, nieprawdaż?

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

 

Co to znaczy "zaorcowanie"?

 

Podniecenie, podjaranie, zakręcenie, oszołomienie - kol. Ptaszyński jest sprawny w takich grypsach.

 

W sumie racja. Ale pamietaj, iz nie ma wydzielonych podforum "off topic" i podforum techniczego (nad czym ubolewam), a Carrera GT jest takim rarytasem i ciekawostka, iz uznalem, ze warto poswiecic jej nowy watek.

 

Ubolewamy nad tym samym, tak jak pisałem: sprawa jest ciekawa, a że o tym gdzie zostanie umieszczony temat decyduje jego nadawca, to w obliczu takiego a nie innego układu forum nic na to nie poradzimy. Pozostaje mieć nadzieję, że Flipper to czyta i zrobi jakieś po(d/t)forum na okoliczność.

 

Kto powiedzial ze pojda we wrzesniowym GT? Niby czemu mialyby pojsc?

 

Jeśli błędnie przyjąłem założenie, że były robione z GT na względzie (wrześniowym, październikowym, a może i listopadowym, ładny kolor auta na taki podły miesiąc), to dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu.

 

A od czasu kiedy na dobre zadomowila sie fotografia cyfrowa problem kradziezy zdjec niemal przestal istniec. Bo sprawdzenie zrodla ich pochodzenia jest dzieciennie proste.

 

W tej kwestii zgodziłbym się tylko jeśli masz i używasz DVK-E2 Canona. W pozostałych wypadkach nawet iPhoto czy PaintShop Pro załatwiają problem nie zostawiając śladów.

 

Prosze o rozwiniecie.

 

Vide GT-Polonia (impreza zamknięta, o ile pamiętam. Wręcz wyraźnym życzeniem uczestników - nie spoufaliłem się na tyle, by nazywać ich "chłopcami" - był brak postronnych obserwatorów i fotografów).

 

Tak przy okacji wez pod uwage, iz na tym forum (na innych w ogole sie nie udzialam) wystepuje jako osoba prywatna i wole, aby tak pozostalo. Mam nadzieje, ze tyczy sie to rowniez Ciebie jwojtku.

 

To bardzo miłe. Z dziką przyjemnością mogę Cię Michale zapewnić, że nie mam możliwości występowania inaczej niż jako osoba prywatna, nie będąc przedsiębiorcą ani przedstawicielem lub pełnomocnikiem osoby prawnej.

 

W Polsce za 2,2 masz takiego od reki :)

 

Wciąż drogo :-) Marża na poziomie Evo8 zrobionego na 350KM :-)

 

Last but not least:

 

Jednak zdecydowanie bedzie to kradziez - w ten sposob to kazdy moglby publikowac dowolne fotografie gdziekolwiek opublikowane a tak sie nie dzieje (na szczescie).

 

Art. 25. i 26. prawa autorskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hwojtek, masz absolutna racje :!: Ale pamietaj, ze konsekwencja to klucz do sukcesu. Na głównym na pierwszej stronie wisi temat o mercedesie, wakacyjnych wojazach jakiegos szatanisty i wiele innych, ktorych autorzy chyba rozmineli sie z tematyka! :?

 

DO ATAKU! :twisted: Wiśta wio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, za miast byc wdzięczny i zadowolony, że kolega Michał pokaże coś do czego inni nie mają dostępu, to kolega Hwojtek szuka dziury w całym (nie ten topic, reklama itp) bzdury:)

 

Myśle że większość ludzi na tym forum cieszy się z podrzucanych takich rodzynków przez Michała, tak trzymać dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, za miast byc wdzięczny i zadowolony, że kolega Michał pokaże coś do czego inni nie mają dostępu, to kolega Hwojtek szuka dziury w całym

 

Przepraszam :oops: Musiałem się przespać, żeby zrozumieć, że oczywiście są tacy, dla których jest to niezwykłe i niedostępne. Przepraszam ich zawiedzione nadzieje i już nie przeszkadzam wyrażać wdzięczności :roll:

 

Wybacz, ale nie wiem po co bijesz pianę - popisaliśmy sobie z Michałem i chyba jest jasne o co chodzi?

 

PS. - z bardzo bliska CGT okazuje się już nie tak podniecająco niezwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last but not least:

 

Jednak zdecydowanie bedzie to kradziez - w ten sposob to kazdy moglby publikowac dowolne fotografie gdziekolwiek opublikowane a tak sie nie dzieje (na szczescie).

 

Art. 25. i 26. prawa autorskiego.

 

no wlasnie:

 

Art. 25.

1. Wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:

 

1) już rozpowszechnione:

 

a) sprawozdania o aktualnych wydarzeniach,

 

B) aktualne artykuły na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, chyba że zostało wyraźnie zastrzeżone, że ich dalsze rozpowszechnianie jest zabronione,

 

c) aktualne wypowiedzi i fotografie reporterskie,

 

2) krótkie wyciągi ze sprawozdań i artykułów, o których mowa w pkt 1 lit. a) i B),

 

3) przeglądy publikacji i utworów rozpowszechnionych,

 

4) mowy wygłoszone na publicznych zebraniach i rozprawach; nie upoważnia to jednak do publikacji zbiorów mów jednej osoby,

 

5) krótkie streszczenia rozpowszechnionych utworów.

 

2. Za korzystanie z utworów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. B) i c), twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia.

 

 

Art. 26.

Wolno w sprawozdaniach o aktualnych wydarzeniach przytaczać utwory udostępniane podczas tych wydarzeń, jednakże w granicach uzasadnionych celem informacji.

 

czyli mozna - ale nalezy za to zaplacic - sprawozdanie to nie fotoreportaz (szczegolnie, ze w art. 25 ust. 1 pkt 1 c) wyraznie wydzielono fotografie reporterskie a te zamieszczone na forum tak bym traktowal) bez zaplacenia bedzie to kradziez !

 

a co do udowodnienia kto robil zdjecie - nie sadze, zeby Michal robil fotki w takiej rozdzielczosci - wiec udowodnienie autorstwa nie bedzie wielkim problemem (chyba ze udostepnil gdzies oryginaly) szczegolnie jesli robil to w RAW/NEF (sady juz bez problemu akceptuja te formaty a nie tylko negatywy/slajdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna - ale nalezy za to zaplacic

 

Istnieje subtelna różnica pt "twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia". Wolno opublikować - a jeszcze wczoraj pisałeś, że nie wolno i to kradzież. Co więcej, twórca może (nie musi) następnie dochodzić swoich praw. I jeszcze dalej, dopóki wykorzystujący nie odmówi mu tego wynagrodzenia expressis verbis, dopóty nie ma mowy o żadnej kradzieży. Czyli zasadniczo wolno... QED.

 

udowodnienie autorstwa nie bedzie wielkim problemem

 

Ale w życiu. :-) Na przeciętnym PC w 2 minuty można zatrzeć wszelkie ślady ze zmianą ujęcia włącznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla rozluznienia podam pare informacji z pierwszej reki, gdyz mialem przyjemnosc byc na Porsche International Meeting i ogladac wszystko od boksow. Carrera GT ujezdzana byla tylko przez dwoch kierowcow testowych, z czego jeden naprawde dawal bolidowi popalic. Widok auta za tyle kasy w pelnym drifcie robie ogromne wrazenie, podobnie jak odglos silnika i ogolnie caly samochod. Dla mnie juz samo dotkniecie tego cudenka bylo czyms wielkim, nie smialem marzyc o przejazdzce, az takich przywilejow tam nie mialem. Mimo to cala impreza zrobila na mnie duze wrazenie, glownie dzieki "zoltemu" :)

 

Chcialbym pare zdjec wrzucic, ale ktos mi musi powiedziec jak bo sobie z tym nie radze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...