Skocz do zawartości

Skutery wodne


beben

Rekomendowane odpowiedzi

Bęben pisałeś ewentualnie, że chciałbyś kupić kółko i np. dzieciaki pociągać. Pamiętaj, że to będzie Ci potrzebny kolejny patent na holowanie za sobą itp. Mój kumpel w zeszłym roku na mazurach przejechał się bardzo na tym bo ciągał narciarzy a nie ma na to uprawnień. Warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bęben pisałeś ewentualnie, że chciałbyś kupić kółko i np. dzieciaki pociągać. Pamiętaj, że to będzie Ci potrzebny kolejny patent na holowanie za sobą itp. Mój kumpel w zeszłym roku na mazurach przejechał się bardzo na tym bo ciągał narciarzy a nie ma na to uprawnień. Warto to zrobić.

 

 

Nie tylko na tym mozna sie przejechać ... w zeszłym roku co praktycznie 2 weekend w sezonie Policja i Ispektorat robili akcje "Bilecik" od 300 do góry...

Po 3 weekendach blankiety sie skonczyły !! Niestety zmorą jest ciagle pływanie po %%% a szegolnie na skuterach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisałem na PW

 

temat na razie leży na półce. Finanse musiały pójść gdzie indziej, jak evo 2w1 zakończy pozytywnie swój epizod to niewykluczam że wrócę do takiej zabawki i bedę wtedy pytał konkretnie

 

Damy rade ... odpisane na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odgrzebie kotleta :mrgreen:

 

trochę sobie pogadałem, pomailowałem z madrzejszymi i wniosek jest taki ze nie ma sensu kupować czegoś starego za niewielki budżet bo jest to proszenie się o kłopoty. Dodatkowo spodziewam się że nie korzystałbym z niego bardzo często. W związku z czym padł temat wynajmu wakacyjnego.

 

Czy znacie jakieś miejscówy gdzie mozna wypożyczyc skuter na 1-2 tyg z przyczepką i jaki jest orientacyjny koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie kotleta :mrgreen:

 

trochę sobie pogadałem, pomailowałem z madrzejszymi i wniosek jest taki ze nie ma sensu kupować czegoś starego za niewielki budżet bo jest to proszenie się o kłopoty. Dodatkowo spodziewam się że nie korzystałbym z niego bardzo często. W związku z czym padł temat wynajmu wakacyjnego.

 

Czy znacie jakieś miejscówy gdzie mozna wypożyczyc skuter na 1-2 tyg z przyczepką i jaki jest orientacyjny koszt?

 

szukalem miesiac temu i slabo z tym bylo :(( jak cos znajdziesz - daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłęm coś ale za 500 stów dziennie przy wypożyczeniu na więcej niż 5 dni. Trochę sporo wyjdzie za 2 tyg :? , z drugiej strony nie ma sensu odwozić go po tygodniu w połowie wyjazdu bo wyjdzie z tego wiecej zamieszania niz to warte. Poszukam jeszcze zobaczymy co znajdę, chociaż wygląda ze to niestety jednak zabawa kawiorowa jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłęm coś ale za 500 stów dziennie przy wypożyczeniu na więcej niż 5 dni. Trochę sporo wyjdzie za 2 tyg :? , z drugiej strony nie ma sensu odwozić go po tygodniu w połowie wyjazdu bo wyjdzie z tego wiecej zamieszania niz to warte. Poszukam jeszcze zobaczymy co znajdę, chociaż wygląda ze to niestety jednak zabawa kawiorowa jest :mrgreen:

 

a szkoda bo tez myslalem nad takim rozwiazaniem ja Ty :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja w lipcu kupiłem (SeaDoo RXP215) oczywiście używkę ze Stanów. Żeby było taniej złożyłem się z kumplem. Rozwiązanie dobre, bo i tak non stop nie da się pływać - po 15 minutach człowiek jest wypluty jeśli chce trochę poszaleć. Zabawa porównywalna z STI na torze, a ma tą przewagę, że jednocześnie może mieć fun kilka osób (narty wodne, wakeboard, slidery przeróżnej budowy) w tym żona i dzieci. Koszty utrzymania niestety również jak STI... co ciekawe też sporo możliwości modów poprawiających dynamikę i zwrotność, po których rzeczywiście czuć różnicę.

Jeśli rzeczywiście myślicie o zabraniu skutera gdzieś na dwa tygodnie to przy cenach wynajęcia, które podaliście, chyba jednak kupno się bardziej opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem za bardzo obeznany w temacie, ale po jakichstam doswiadczeniach z w/w sprzetami dziwie sie, ze nikt tu nie wspomnial o fakcie iz zabawa zaczyna sie dopiero na stojących...

to wszystko co w linkach powyzej jest takie... emeryckie... :wink:

 

Zabawa zaczyna sie na desce ratunkowej podpietej pod skuter :D z właściwym kierownikiem :P

 

Troszke z kosztami przesadzacie - pisze na własnym doświadczeniu - skutery w kurorcie bałtyckim jako sprzęt ratunkowy - coprawda było to kilka lat temu więc sądzę, że tewraz jest lepiej.

Małe bombardiery i duża yamaha, niesty nie pamietam modeli. Nie bede pisał o funie bo małe bombardiry były mega zwrotne a duża yamaha b.szybka.

 

Co do eksploatacji -czasochłonne jest codzienne płukanie słodką wodą po wyjęciu z morza (napęd ;)) dodatki do PB, przed i po sezonowy przegląd - koszt kilka stów z wymianą oleju itd. Trzeba pamiętać aby po sezonie wyjąć aku itp.

 

Zasada jak ze wszystkim - jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam temat po raz kolejny, tym razem definitywnie :)

 

Wróciliśmy właśnie z dłuższego weekendu z kilkoma rodzinkami. Mieliśmy do dyspozycji 3 skutery : yamahe gp1200, 800 i stojące 700 (wariat !!!). Do tego banan, jakaś oponka i dużo wachy :)

 

Efekt: dzieci zachwycone, Kaśka zachwycona, ja siedzę na allegro i www.forum-motorowodne.pl :)

 

Tradycyjne pytanie co wybrać. Biorę pod uwagę Yamahę gp1200 lub 1300, kawasaki stx15 lub 12 oraz sea doo gti 155. 

 

Potrzebuję czegoś co połączy wodę i ogień, tzn sprawi frajdę Kaśce (póki co woli bardziej stabilne), da się na nich powozić dzieciaki, pociągnąć jakąś oponkę lub wake oraz przede wszystkim da się nim powariować trochę zakręt w zakręt :)

 

 

doradzicie coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadski http://www.gibbssports.com/quadski tylko to wydatek trochę spory. 

 

Osobiście mam sentyment do Sea Doo i na przyszły rok sam się zastanawiam czy nie kupić takiej zabawki. Większość znajomych ze skuterami ma właśnie sprzęt tej firmy i nikt nie narzeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadski http://www.gibbssports.com/quadski tylko to wydatek trochę spory.

Cena którą znalazłem to 40tys $:-) całkiem sporo jak na zabawkę szczególnie w naszej strefie klimatycznej, gdzie 10 miesięcy będzie wystrojem garażu.

Ale wynalazek super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...