Jump to content

Miejsce ochłody w okolicach Krakowa?

Than_Junior
 Share

Recommended Posts

Szanowni, Kryspinów to każdy zna i dlatego tam też walą dzikie tłumy. Na brzegu przeciwnym do piaszczysytch plaż jest trochę lepiej, ale też nie idealnie. Zna ktoś jakąś fajną miejscówkę w okolicach Krakowa, gdzie jest w miarę cicho i ładnie? Może być stawik, rzeczka, ważne żeby było gdzie się położyć i dupkę zmoczyć w czystej wodzie ;)

W Kryspinowie faktycznie "dzikie" tłumy, a poza "plażą" tony mułu, co przy tej ilości ludzi powoduje, że woda wygląda jak brązowa zupa :(

Na zakrzówku też nie ma gdzie szpilki wcisnąć, ale przynajmniej można odczuć, że pływa się w wodzie :wink: :D

Jeśli godzinka drogi to dla kogoś jeszcze okolica Krakowa, to znam taką fajną miejscówkę w Zagórniku koło Andrychowa.

Urokliwa rzeczka w malowniczej okolicy, koordynaty z google mapy: 49.832842,19.372451 8)

Sikor, super! dokladnie o cos takiego mi chodzilo :) Szkoda troche ze tak daleko, ale moze w jakis luzniejszy dzien sie wybiore.

Oczywiscie jak ktos jeszcze ma pomysly, to prosze o info! Jak wyglada sprawa z kąpielą w ... Dunajcu? Bo pamietam z dziecinstwa ze tam czysciutka woda, a koryto rzeki czesto bardzo szerokie i ze żwirkiem (ale bez muchomorka :( )...?

Sikor, super! dokladnie o cos takiego mi chodzilo :) Szkoda troche ze tak daleko, ale moze w jakis luzniejszy dzien sie wybiore.

Oczywiscie jak ktos jeszcze ma pomysly, to prosze o info! Jak wyglada sprawa z kąpielą w ... Dunajcu? Bo pamietam z dziecinstwa ze tam czysciutka woda, a koryto rzeki czesto bardzo szerokie i ze żwirkiem (ale bez muchomorka :( )...?

Po tej powodzi to akurat muchomorka możesz złapać, tylko gdzie indziej :mrgreen:

koryto rzeki czesto bardzo szerokie i ze żwirkiem (ale bez muchomorka :( )...?

O co chodzi z tym muchomorkiem?

Bajka taka byla. Czeska chyba.

A nie zalapalem, fakt zwirek i muchomorek :)

• 1 year later...

And_y, w takich odleglosciach to miejsc jest sporo, tylko czas nie zawsze jest ;)

Ja dzis bylem w Przylasku Rusieckim za NH - wjazd 10zl, dostep do 13 stawow, ale tylko w kilku miejscach jest tez piasek tak, ze mozna wejsc do wody nie taplajac sie w blocie.... Generalnie żenuła. Ja nie rozumiem, dlaczego w takich miejscach nie zainwestują trochę, nie wykoszą tych wszystkich krzewów i krzaków, nie wysypią elegancko dna przy brzego żwirkiem i nie postawią kilku knajpek/lodziarni itp. Przecież to by się na pewno zwróciło! :roll:

Ja mam miejscówkę. 30 min od Krakowa. Dojazd tylko 4x4 :mrgreen:

Od 4 tygodni tam jeździmy i żadnych "żwirków i muchomorków" na skórze nie mamy - więc raczej czysto.

Ale my lubimy ciszę i spokój - a wczoraj oprócz nas były juz dodatkowo 2 rodziny :!:

Wiec info tylko na PW.