Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba naturalne :idea: Liczyłeś że będzie inaczej :?: :shock:

Liczyłem, że różnica nie będzie aż tak duża i spokojnie będę mógł przejść na letnie 16" :|

Mcbeth, spróbowałbym jednak porównać letnie, a nie zimowe 16'' (55) z letnimi 17'' (45). Zimowe opony z natury są miękkie i porównanie ich z letnimi Brigestone'ami, które już same w sobie są jedynymi z najtwardszych opon na rynku, musiało ukazać znaczącą różnicę w prowadzeniu. Jeżeli miałbyś możliwość dokonania porównania obecnych 17'' Bridgestone'a z takim samym modelem ale w wariancie 16'', wydaje mi się, że różnica w prowadzeniu nie byłaby już tak znacząca.

 

Drugie rozwiązanie, zamiast 17'' Bridgeston'a, może warto zakupić inną firmę, która produkuje 'miększe', bardziej komfortowe opony.

 

tak na 16" komfort jest o wiele wiekszy autem tak nie wali. Troche plywa w zakretach to fakt. ale ja lubie ten okres kiedy je zakladam

Gorzej jest w drugą stronę ;) z komfortowych 16'' na 17''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, jest odwrotnie.

Od dawna wiadomo ze sowieckie/radzieckie/rosyjskie opony sa najlepsze na swiecie.

Nie rozumiem jak inne firmy jeszcze moga funkcjonowac w obliczu takiej konkurencji.

 

Jakosc produktow gumowych z za Boga byla udowadniana nie raz.

Ostatnio w czasie budowy Palacu Kultury.

Wanka spadl z 30 pietra. Po Wance mokra plama a gumniaki cale. :P

 

Kolega się zdziebko zagalopował :wink: Nokian nie jest rosyjski a jedynie tam produkowany w calkiem nowej i nowoczesnej(jak nie najnowocześniejszej) fabryce :) Ja nie mam nic przeciwko ale na pewno wolałbym aby było Made in Poland :P

 

I mowisz ze fabryka jest tak pomyslana ze niczego nie da sie spi....... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I mowisz ze fabryka jest tak pomyslana ze niczego nie da sie spi....... ?

 

Czy ja coś takiego napisałem :?: :wink: Niema takiego przedsiębiorstwa w którym się czegoś nie spi... i dot. to też FHI :idea::lol:

 

Miałem kiedyś zacne MICHELIN - Made in USA które się nie chciały wyważyć :P Mam teraz NOKIAN Made in Russia( jednak szkoda że nie Made in Poland) które się wyważyły bez problemu :D Cóż ... to tylko przecież opony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I mowisz ze fabryka jest tak pomyslana ze niczego nie da sie spi....... ?

 

Czy ja coś takiego napisałem :?: :wink: Niema takiego przedsiębiorstwa w którym się czegoś nie spi... i dot. to też FHI :idea::lol:

 

Miałem kiedyś zacne MICHELIN - Made in USA które się nie chciały wyważyć :P Mam teraz NOKIAN Made in Russia( jednak szkoda że nie Made in Poland) które się wyważyły bez problemu :D Cóż ... to tylko przecież opony :wink:

 

A co mialo oznaczac;

Nokian nie jest rosyjski a jedynie tam produkowany w calkiem nowej i nowoczesnej(jak nie najnowocześniejszej) fabryce

??????

 

Nie rozumiem. się nie chciały wyważyć

Kazda opone da sie wywazyc. Jechac na niej niekoniecznie, ale wywazyc to bez problemu.

Plyte chodnikowa mozna wywazyc.

Nie wiem dlaczego rzucasz we mnie tymi amerykanskimi oponami pomimo ze Michelin chyba nie jest amerykanski. Ja nie wiedzialem ze oni opony produkuja.

Lubisz produkty z za wschodniej granicy, Twoja sprawa.

Nie kupuj z USA, kupuj z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego rzucasz we mnie tymi amerykanskimi oponami pomimo ze Michelin chyba nie jest amerykanski. Ja nie wiedzialem ze oni opony produkuja.

Lubisz produkty z za wschodniej granicy, Twoja sprawa.

Nie kupuj z USA, kupuj z Rosji.

 

Michał jest chyba francuzki ale do mnie dotarł aż zza oceanu i...co ...nic :P

Najważniejsze aby nasi rodacy i odwrotnie z podwoziem lądowali tak jak EU Airbus w przeciwieństwie do Boeźlinga :P

 

-- Pt lis 18, 2011 10:44 pm --

 

Kazda opone da sie wywazyc. Jechac na niej niekoniecznie, ale wywazyc to bez problemu.

Plyte chodnikowa mozna wywazyc.

 

Tak mi właśnie powiedział pewien "tyre superVisor" na harlem AVE w Chicago :shock: cóż , użyłem swego IQ i... nie popsułem opony :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lądowali tak jak EU Airbus w przeciwieństwie do Boeźlinga

 

To ja juz wole wyladowac na brzuchu ale jednak przezyc...

Co z tego ze EU Airbus mial dzialajace podwozie 2 razy nad oceanem :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lądowali tak jak EU Airbus w przeciwieństwie do Boeźlinga

 

To ja juz wole wyladowac na brzuchu ale jednak przezyc...

Co z tego ze EU Airbus mial dzialajace podwozie 2 razy nad oceanem :?: :mrgreen:

 

A Tu-154 przed smoleńską brzozą... Tak tytułem (niesmacznego) żartu z produktów made in Russia. Z drugiej strony nie uległem stereotypom i do japońskich zimówek zakupiłem sobie w zeszłym roku rosyjskie felgi. Do jednych i drugich brak zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że temat jest trochę głębszy. Duże korporacje coraz częściej z różnych względów budują/kupują/dzierżawią fabryki w krajach gdzie jest duży lub bardzo duży rynek zbytu. Z tego powodu produktu mogą się różnić z tym, że z reguły moja jakieś "głębiej" zawarte oznaczenia. Nie jestem fachowcem od opon ale zmam dwa takie przypadki: BS RE050A => RE050 oraz ER300 = > ER300 Ecopia. Z wyglądu opony identyczne ale charakterystykę mają inną.

Zresztą Subaru robi tak samo. Modele niby takie same jednak "inne".

Nie twierdzę, że Nokian za wschodniej granicy jest zły. Wiele osób jeździ na nich i oponie są bardzo pochlebne.

 

Ja osobiście zrobiłem eksperyment i przed poprzednią zimą kupiłem TS830P 215/65/17. Jak dla mnie rewelacja z jedną uwagą. Jak ktoś szybko jeździ na autostradach to trzeba uważać na prędkość. Ten rozmiar ma indeks T do 190km/h.

http://www.conti-online.com/generator/w ... abNr=.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże korporacje coraz częściej z różnych względów budują/kupują/dzierżawią fabryki w krajach gdzie jest duży lub bardzo duży rynek zbytu.

Bo tam sa nizsze podatki... a raczej waluta w ktorej sie je placi jest slaba...

EU jak sie ocknie, to firm chcacych produkowac, tu juz nie bedzie, bo beda w Chinach, Indiach i Afryce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I mowisz ze fabryka jest tak pomyslana ze niczego nie da sie spi....... ?

 

Czy ja coś takiego napisałem :?: :wink: Niema takiego przedsiębiorstwa w którym się czegoś nie spi... i dot. to też FHI :idea::lol:

 

Miałem kiedyś zacne MICHELIN - Made in USA które się nie chciały wyważyć :P Mam teraz NOKIAN Made in Russia( jednak szkoda że nie Made in Poland) które się wyważyły bez problemu :D Cóż ... to tylko przecież opony :wink:

 

A co mialo oznaczac;

Nokian nie jest rosyjski a jedynie tam produkowany w calkiem nowej i nowoczesnej(jak nie najnowocześniejszej) fabryce

??????

 

Nie rozumiem. się nie chciały wyważyć

Kazda opone da sie wywazyc. Jechac na niej niekoniecznie, ale wywazyc to bez problemu.

Plyte chodnikowa mozna wywazyc.

Nie wiem dlaczego rzucasz we mnie tymi amerykanskimi oponami pomimo ze Michelin chyba nie jest amerykanski. Ja nie wiedzialem ze oni opony produkuja.

Lubisz produkty z za wschodniej granicy, Twoja sprawa.

Nie kupuj z USA, kupuj z Rosji.

 

wywazyly się , ale trzeba było dość dużo ciężarkow.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywazyly się , ale trzeba było dość dużo ciężarkow.

 

 

A slyszeliscie cos o jakims prooszku samowywazajacym :?: :idea:

Sypie sie ponoc uncje do sroodka, do opony i nie trza ciezarkow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A slyszeliscie cos o jakims prooszku samowywazajacym :?: :idea:

Sypie sie ponoc uncje do sroodka, do opony i nie trza ciezarkow :wink:

 

To żart czy poważnie o tym "cudzie" słyszałeś :?: :lol:

 

Słyszałem , i ponoć to prawda, ale ja nie próbowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żart czy poważnie o tym "cudzie" słyszałeś

 

Nie, nie zart i u niektorych oponiarzy mozna to nabyc i chyba na alledrogo tez :wink:

"Aktywne wywazanie opon"

Ale nie testowalem osobiscie, wiec polecic nie moge.

Natomiast slyszalem opinie kogos kto to ma i chwali sobie... Tylko, ze on uzywa to do duzych kol 35' :mrgreen: W Jeepie - i nie wiem czy na 27' by tez dalo rade :idea:

 

-- So lis 19, 2011 11:19 pm --

 

Z tego co sie zorientowalem to oponiiarze nie za bardzo to polecaja - wiadomo raz wsypujesz i zapominasz o wywazaniu co 10k km :mrgreen:

 

-- So lis 19, 2011 11:24 pm --

 

http://www.arko-gum.pl/pdf/new_products/3110100.pdf

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymże przeznaczony jest ten specyfik chyba tylko do dużych kół ( ciężarówki , autobusy ).

 

No wlasnie z tym sie bym niezgodzil... bo widziales kiedys wywazarke do ciezarowek? A ciezarki na kolach autobusow?

 

Ja niewidzialem :mrgreen:

I co... Treaz kazdy se wsypie kuleczki do opon, i nici z biznesikiem wywazania co 10k km :mrgreen:

 

Normalnie jak wczesniej widzialem te produkty na ebay - tak teraz jak by wcielo wszystko pod ziemie... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymże przeznaczony jest ten specyfik chyba tylko do dużych kół ( ciężarówki , autobusy ).

 

No wlasnie z tym sie bym niezgodzil... bo widziales kiedys wywazarke do ciezarowek? A ciezarki na kolach autobusow?

 

Ja niewidzialem :mrgreen:

I co... Treaz kazdy se wsypie kuleczki do opon, i nici z biznesikiem wywazania co 10k km :mrgreen:

 

Normalnie jak wczesniej widzialem te produkty na ebay - tak teraz jak by wcielo wszystko pod ziemie... :shock:

 

Ja nie widzialem i nie slyszalem, ale uwazam ze to jest jak z supertakonem czy innymi bubble gum wynalazkami.

Pojawiaja sie i znikaja bo sa do D.....

 

A poza wszystkim ta jak juz pisalem.

Wywazenie opony to dopiero polowa sukcesu. Wszystkie opony jakie musialem wymienic na wywazarce pieknie ZORO-ZERO pokazywaly.

Niemniej jednak na przemial sie nadawaly.

 

-- N lis 20, 2011 6:59 pm --

 

Obawiam się, że temat jest trochę głębszy. Duże korporacje coraz częściej z różnych względów budują/kupują/dzierżawią fabryki w krajach gdzie jest duży lub bardzo duży rynek zbytu. Z tego powodu produktu mogą się różnić z tym, że z reguły moja jakieś "głębiej" zawarte oznaczenia. Nie jestem fachowcem od opon ale zmam dwa takie przypadki: BS RE050A

 

Nie tylko i nie zawsze o rynek zbytu idzie.

Tania sila robocza, wspomniene podatki najwieksza role graja.

Prawda w wypadku samochodow rynek sie liczy...

 

Ale jest jeszcze cos. Syf jaki fabryka przy okazji produkuje.

To co nie dalo by sie spuscic do Sekwany do jakiejs rzeczki w wiekszym mniej ekologicznie swiadomym kraju spoko.

 

-- N lis 20, 2011 7:25 pm --

 

Najważniejsze aby nasi rodacy i odwrotnie z podwoziem lądowali tak jak EU Airbus w przeciwieństwie do Boeźlinga :P

 

LUK77 ale teraz mi przyS...... nie wiem co powiedziec.

Jutro bede w firmie i wezwe na wywanik tych frajerow co podwozie zaprojektowali.

 

Ale sie rozmarzylem, nie wezwe, nie jestem szefem Boeinga. Szkoda. Powiedzialbym im jak sie z nich nabijaja.

 

-- N lis 20, 2011 7:27 pm --

 

 

Tak mi właśnie powiedział pewien "tyre superVisor" na harlem AVE w Chicago :shock: cóż , użyłem swego IQ i... nie popsułem opony :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Jak mozna nie popsuc tego co juz jest popsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUK77 ale teraz mi przyS...... nie wiem co powiedziec.

Jutro bede w firmie i wezwe na wywanik tych frajerow co podwozie zaprojektowali.

 

Ale sie rozmarzylem, nie wezwe, nie jestem szefem Boeinga. Szkoda. Powiedzialbym im jak sie z nich nabijaja.

 

 

Chyba nie wziąłeś tego na poważnie do serca :wink: To się wszystko tak trzyma kupy jak i te wspomniane przez Ciebie nieszczęsne "rosyjskie gumiaki" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUK77 ale teraz mi przyS...... nie wiem co powiedziec.

Jutro bede w firmie i wezwe na wywanik tych frajerow co podwozie zaprojektowali.

 

Ale sie rozmarzylem, nie wezwe, nie jestem szefem Boeinga. Szkoda. Powiedzialbym im jak sie z nich nabijaja.

 

 

Chyba nie wziąłeś tego na poważnie do serca :wink: To się wszystko tak trzyma kupy jak i te wspomniane przez Ciebie nieszczęsne "rosyjskie gumiaki" :mrgreen:

 

A widac ze wzielem? :) naprawde, i to jeszcze do serca? :)

O gumniakach byl kiedys, dawno temu taki kawal, przypasowal wiec przypomnialem.

 

Niestety realia sa takie ze u Rosjan ideologia dalej bierze gore nad prawami fizyki. Kto mial w reku kasiazki naukowe z okresu stalina wie o czy mowie.

 

Tylko patrzcie co sie stanie ze "spece station" .....

 

-- N lis 20, 2011 7:58 pm --

 

Aaaaa, jak juz tak totalnie nie o Outbacku, to wszystkim milosnikom EU polecam porownanie norm na chemie w zywnosci.

Norm z czasow komuny i dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety realia sa takie ze u Rosjan ideologia dalej bierze gore nad prawami fizyki. Kto mial w reku kasiazki naukowe z okresu stalina wie o czy mowie.

 

Radziccy naukowcy itp :-). Co nie zmienia faktu że książki z matematyki, fizyki i techniczne były dobre może nie za Stalina, ale trochę późniejsze. Ja bym Rosji tak nie skreślał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety realia sa takie ze u Rosjan ideologia dalej bierze gore nad prawami fizyki. Kto mial w reku kasiazki naukowe z okresu stalina wie o czy mowie.

 

Radziccy naukowcy itp :-). Co nie zmienia faktu że książki z matematyki, fizyki i techniczne były dobre może nie za Stalina, ale trochę późniejsze. Ja bym Rosji tak nie skreślał ...

 

Nikt ich nie skresla. Moze idiota Obamski... Ale nie dal kasy na utylizacje tych zas...... lodzi podwodnych.

Wystarczy ze zakreca gaz i znowu Europa bedzie blagac amerykanow o pomoc.

 

Jak to sie ma do Subaru?

OK, po ktorej stronie opowie sie Japonia ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze zakreca gaz i znowu Europa bedzie blagac amerykanow o pomoc.

 

Jak to sie ma do Subaru?

OK, po ktorej stronie opowie sie Japonia ? :wink:

 

Zakręcenie gazu nie jest do końca w ich interesie, tylko mogą co jakieś czas postraszyć tych bardziej niepokornych. Ale to już nie jest do końca związane z Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcenie gazu nie jest do końca w ich interesie, tylko mogą co jakieś czas postraszyć tych bardziej niepokornych.

imperializm niezależnie z której płynie strony jest niebezpieczny...

aktualnie niestety ten zza Oceanu jest dla świata najgroźniejszy... znacznie mniej istotne, po której stronie opowie się Japonia - pytanie co zrobią Chiny i Rosja, jak USA, albo Izrael zaatakują Iran...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...