Skocz do zawartości

zwariowałem kupiłem 3. subaru (OBK vs. FOREK)


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

tym razem OUTBACK 2005 2.5 AT EU

 

1. wlasciciel - starszy pan (BRIEF - 35r.), przebieg 64kkm (potwierdzone w aso DE)

 

porownujac do forestera '08, to...

 

materialy, wykończenie w srodku i wyciszenie zdecydownie lepsze w outback'u

 

zawieszenie bardzie miekkie (czyt komfortowe) w outback'u

 

do miasta zdecydownaie lepszy forester (bardziej zwrotny i mniejsze zwisy do atakowania kraweznikow )

 

skrzynia w pozycji D idetyczna, ale ogolnie lepsza w outback'u (w foresterze brak triponic +/-)

 

dynamika lepsza w foresterze (lżejszy)

 

hamulce podobne

 

forester ma zdecydowanie lepszy uklad kierownicy (mniej "gumowaty")

 

Pasazerowie w forestrze subiektywnie czuja sie bezpiecznej (siedza wyzej).

 

outback jest bardzo cichy, ale przy obr pow 4500 fajniej mruczy (podwojny uklad wydechowy)

 

ilosc miejsca z przodu podobna, z tyl wiecej miejsca w outback'u, w foresterze mozna jezdzic w kapeluszu

 

bagaznik lepszy w forestrze - wchodzi wozek bez skladania (wyższy bagaznik)

 

podsumowujac

 

outback lepszy na trase, autostarde - idelany na PL drogi,

forester lepszy do miasta i drogi podmiejskie + wieksze zdolnosci terenowe

 

i najciekawsze - pierwsza trasa 350km w PL bez szalenstw - przpisowo + 10-20km/h 7.2L/100km w/g komputera

wiec jesli nawet myli sie o 10% to jest bardzo dobrze jak na ciezkie podniesione kombi z 4x4 i automat

 

283956211-outbackboktyl.JPG

 

283956235-outbacksrodek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fura ekstra. Jeżeli to nie tajemnica to powiedz w jaki sposób kupiłeś (komis,giełda,ogłoszenie prywatne) no i czemu zakup w Niemczech a nie u nas. Ja osobiscie to mam swoje zdanie na ten temat już wyrobione ale jestem ciekaw co myślą inni. Tak czy owak bryczka która powinna posłuzyć wiele lat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje!

forek również w automacie?

 

tak - automat rulez

 

Jeżeli to nie tajemnica to powiedz w jaki sposób kupiłeś

 

Auto z PL ogłoszenia od prywatnej osoby. Szukalem ponad trzy miesiace az trafil sie rodzynek. pojechalem z miernikem lakieru i kompem - wszystko sie zgadzalo co mowil wlasciciel + telefonicznie potwierdzilem to w maciezystym serwisie Subaru DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie niezły pomysł. 3 rowery powinny wejść. Muszę zbadać koszty takowej operacji. Przerejestrowanie auta, hak i uchwyt na rowery. Chyba tanio nie będzie. Czy lepiej jechać na dwa razy czy zainwestować i się lenić w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujesz hak, jedziesz na badania techniczne i wpisują Ci hak do dowodu, nic nie musisz przerejestrowywać. Koszt zależy od tego jaki hak wybierzesz i platformę. Thule robi super platformy, ja już nawet wybrałam taką na 3 rowery odchylaną, żeby można było się do bagażnika dostać. Może razem jakiś rabat załatwimy :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak odpinany w ASO (gwarancja :evil: ) około 1500 - 2000. Bagażnik hakowy Thule 909 na 3 rowery 2000 - 2500. Dostawka na czwarty rower - 500. Tanio nie jest. Gdyby w polskich "kurortach" w wypożyczalniach mieli coś więcej niż makrokesze to za diabła nie opłacałoby się targać rowerów ze sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taką platformę na 3 rowerki firmy Thule odchylana, wczesniej miałem na klape zawieszana tez na 3 rowery to było nieporozumienie niby taniej wychodzi ale po 1 nie da sie otworzyc bagaznika po 2 psycha mi siadała jak jechałem po polskich dziurach z 3 rowerami (miałem wrażenie ze klapa odejdzie).

Hak z płyta pod silnik dostałem gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTQLAS czy odchylenie bagażnika jest na tyle duże, że można bez problemu otworzyć klapę bagażnika? Czy kobieta da radę to obsłużyć, czy trzeba więcej siły użyć do tej procedury??? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTQLAS czy odchylenie bagażnika jest na tyle duże, że można bez problemu otworzyć klapę bagażnika? Czy kobieta da radę to obsłużyć, czy trzeba więcej siły użyć do tej procedury??? :mrgreen:

ad1. tak

ad2. tak - dasz radę bez problemu

Potrzebujesz jednak zdjąć rowery przed otwarciem klapy . Nie wiem jak w Gdańsku , ale w Radomiu mają w salonie na stojaku produkty Thule . Jak zapytasz w swoim ASO to pewnie Ci powiedzą . Gdyby coś nie tak , to dzwoń do Radomia . Poza tym na stronie Thule masz fantastyczną wizualizację obsługi tej platformy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Marku za wyczerpującą odpowiedź :)

Nie ma konieczności zdejmowania rowerów , jeśli będzie z Tobą druga osoba . Chodzi o to że wersja którą ja widziałem wymaga użycia sporej siły . Wszystko odchylało się na takim zawiasie , a podniesienie wraz z rowerami , to około 30 kilogramów . Mieli coś zmienić , ale sprawdz aktualizację . Ja to widziałem z cztery lata temu w fabryce w Thule . Byliśmy oglądać zlot żurawi na mokradłach i śpieszyło się nam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby ani ściagać rowerów ani też dużej siły. przypominam ze bagażnik ten robili szwedzi a u nich parytet sprawa podstawowa. idac tym tropem wyobraź sobie IRAZU ze moja żonka drobnej postury robi to bezproblemowo. Jesli chodzi o tablice to w naszym pieknym kraju jeszcze nie maja na tyle oleju w glowie zeby dawac trzecia tablice np. na bagaznik rowerowy, osobiscie zrobiłem sobie sam, zalaminowałem i wyglada jak prawdziwa. Pan w sklepie proponował mi numerki ale były tandetne. Sam bagażnik siedzi jak zbity na haku nie ma mowy o spadaniu, polecam dokupić zamykane na kluczyk trzymadełka .

P.S. zawodowa fotka avatara AGA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne uwagi po 4 pelnym baku noPB (ale boli to tankowanie, ale juz za tydzien idzie do gazu)

 

komp klamie ~10% spalanie na kompie 8.6 a w rzeczywistosci 9.4 (50% trasa - spokojnie ale nie z kapeluszem 50% miasto - bez szalenstw)

 

tragicznie krotkie siedziska przednie - polowa ud jest bez podparcia - jestem na etapie szukania foteli z spec B

 

outback 2.5 165KM jest zdecydowanie(odczuwanie) mniej dynamiczny od forester 2.5 173KM takze z automatem 4EAT

 

jest niesamowicie cichy - potwierdzaja to osoby na codzien jezdzace nowym BMW 5, i jaguarem S-type

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu bagażnika na rowery. Ja potrzebowałem na 4, cena platformy mnie zabiła, więc zdecydowałem się na wieszak Thule na 4 rowery, razem z listwą ze światłami wyszedł 600 PLN. W 2 osoby można pochylić, aby otworzyć klapę (tzn. 1 osoba luzuje pokrętła, a druga w tym czasie podtrzymuje rowery). Za tydzień urlop Forkiem - box na dach, 4 rowery na hak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...