Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja obejrzałem Sierpień w hrabstwie Osage... Ten film jest, nie wiem, popieprzony jak Moda na sukces.

Zostawia tyle niedomówień, że widz nie wie co ma ze sobą począć, a do tego kończy się takim urwaniem, bach i koniec... Ale ale... Nie ma ale, to koniec, blee ;)

 

Doskonała gra aktorska, chyba wszystkich, choć oczywiście z Meryl na czele.

Ciężka fabuła, a określanie tego filmu mianem tragifarsy, to dość mocne nadużycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimfomanka " skompletowana" tzn. wczoraj byłem na 2 części. Jako miłośnik Larsa oczekiwałem takiego mocnego ukłucia prosto w mózg. Niestety bardziej mnie zaswędziało niż ukłuło. Film bardzo dobry, ale dla "normalnego" odbiorcy, dla mnie było czegoś za mało. Świetne powiązania rozdziałów z życia bohaterki ze sztuką, muzyką, literaturą, nauką i innymi aspektami przywoływanymi przez głównego bohatera. Ale czasami zakrawały o banał i wydawały się na siłę. Dobra scena o pedofilii i uszlachetnieniu człowieka w związku z tym, że ją ukrywa i tłumi, a nawet wygląda, że nie zdaje sobie sprawy, że jest pedofilem. Można wywnioskować, że Lars ma skłonności pedofilskie i się ich wstydzi. Film zawiera wiele ciekawych obrazów, które teraz mi się w głowie kołaczą, ale jako całość nie będzie przeze mnie postawiony wyżej niż jego poprzednie produkcje. Podsumowując..... POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może być? :huh: Bo żona i syn chcą iść :mellow:

 

Może być. IMO na nowo i ciut inaczej opowiedziana stara historia z ładnymi efektami.

Choć bardziej kanciaste ruchy poprzedniego Robocopa fajniejsze ;)

 

Tak jak napisałem, w sam raz na raz :)

Edytowane przez Kubeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Rush" - dynamiczne kino, szybka akcja, fajne ujęcia, nawet jeśli ktoś nie interesuje się Formuła 1 powinien być usatysfakcjonowany.

"American Hustle" - niby ciekawy temat, b. dobra obsada, ale czegoś brakuje i 2:15h ciągnie się niemiłosiernie.

"Blue Jasmine" - kino typowo Allenowskie, lekko zakręcony film ale do oglądnięcia nawet dla samej Kate Blanchett (obłędna).

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem parę dni temu Adwokata- dżizas jeden z najgorszych filmów jakie widziałem ostatnio. Z 2h 17 min to może z 10 min łącznie miały sceny, które da się obejrzeć a reszta jak po gruzie- ja bym wyłączył przy początku ale kompani chcieli dać mu szansę i żałowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szu,a widziałeś już "Zniewolonego"? Jeśli nie to polecam.

 

film troche o niewolnictwie, kumpel obejrzał, mowi: spokojna akcja, na poczatku rodzinne kino, film przyjazny, no ale byli oszusci ....

 

 

Dzis wieczorem obejrzę i napisze swoje zdanie..

 

zniewolony440.jpeg

 

Obejrzane

 

Ciężki brutalny i okrutny film - obojętność wobec tortur czarnoskórych niewolników.

 

Przykry i prawdziwy obraz - dramat jednostki traktowanej jak zwierze.

 

Fassbender dobrze zagral, akcja spokojna.

 

Praca operatora na bardzo dobrym poziomie- wspaniale zdjecia.

 

Techniczne/ wizualne sprawy - pod tym katem siê nie zawiodlem.

 

 

Dramat dobry ale smutny.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca operatora na bardzo dobrym poziomie- wspaniale zdjecia.

 

 

Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę :)

Jak dla mnie kamera momentami jakby reportażowa.Bardzo to prawdziwie wygląda.

 

Jezeli chodzi o operatorow dla mnie pierwszy Top tworza: Lubezki, Idziak, Lachman juz od dawna.

 

Ale w "Zniewolony"m pelen profesjonalizm, bravo!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...