Skocz do zawartości

Olsztyńskie spotkania


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wełniacz

2. grygo

3. Dziedzic (wyjątek; najbliższa sobota-niedziela 10-11 XI)

4. pablonas (odpada 24 - 25 listopad, u albajna ten termin zapewne też )

5. Fary

6. przemo76

7. jpol (na pewno odpada 17-18 listopada)

8. Albajn odpada to co u Pablonasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do flag (niebieskiej) i ich nadmiernego używania, dzisiaj rozmawiałem ze Zbyszkiem i przyznał że trochę za dużo nimi chłopacy machali i w wielu sytuacjach niepotrzebnie ale trzeba ich zrozumieć, pierwszy raz mieli tak profi ekipę wyścigową :) przy obecnym systemie pomiarowym propozycja była taka aby wyniki rozpatrywać od ilości przejechanych okrążeń i średni czas przejazdu co daje 1. największa ilość okrążeń w wyścigu i najniższy średni czas z wszystkich okrążeń...

np: wyścig 7

najwięcej okrążeń zrobił filipoz (20 okrążeń) ze średnim czasem 27.77

2. wełniacz 19 okrążeń i średni czas 27:44 ale zjechał na pouczenie i stąd 2 miejsce ;) itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wedłgu mnie wcale nie machali za dużo, jak kogoś mocno dochodziłem to widziałem, że mu machali i parę osób nic sobie z tego nie robiło... albo ja nie umiem wyprzedzać na tak ciasnym torze tak jak to perfekcyjnie robił Stanik :shock: :cool:

aaa i obowiązkowo właściciel musi monitor przesunąć na ścianę nad oknami żeby zawodnicy w trakcie jazdy widzieli swoje czasy bo jeździłem na paru torach i jest to obowiązkowe rozwiązanie bo widać swój czas z poprzedniego kółka i wiadomo co i jak poprawić :idea:

Edytowane przez Wełniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja wydaje się nawet względnie dobra, jednak tylko jeśli flagowi zaczną działać rozsądnie. Np. niebieska flaga będzie wyłącznie przy "nieprzyzwoitym" blokowaniu, a nie po prostu gdy ktoś jest szybszy, gdyż przy obecnym ich zachowaniu cała zabawa w "wyścig" nie ma sensu i przyjemniej jest jeździć "hotlapy".

 

Przy dotychczasowych flagach mam też raczej negatywne odczucia też co do odwróconej kolejności na starcie, gdyż to po prostu psuje wyścig (pierwsze okrążenia) wszystkim - tym startującym z przodu, gdyż muszą przepuszczać tych szybszych (nie mogą nawet rozsądnie bronić pozycji), tym szybszym dlatego, że muszą "poczekać aż wyprzedzą" (ale nawet nie muszą o to za bardzo się starać).

 

Odwrócony grid mógłby mieć większy sens przy dwóch wyścigach - kwalifikacje, wyścig ze startem w kolejności kwalifikacji, wyścig z odwróconym gridem (odwrócona kolejność z kwalifikacji) - coś jak w WTCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz Jacek :idea: Albo czasówka z czystym torem a to każdy może sobie zrobić zwalniając na chwilę albo wyścig i niebieska flaga po 2-3 kółkach na czyimś "zderzaku" i patrzenie czy wyprzedzający odjedzie czy trzeba go wymachać po chwili bo okazał się szybki tylko w tunelu aero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyścig i niebieska flaga po 2-3 kółkach na czyimś "zderzaku" i patrzenie czy wyprzedzający odjedzie czy trzeba go wymachać po chwili bo okazał się szybki tylko w tunelu aero ;)

 

Jednak nie do końca o to mi chodzi. ;-)

 

Nie mam nic przeciwko jechaniu, nawet całego wyścigu, za kimś "na zderzaku", jeśli tylko jedzie w sposób przewidywalny (broni pozycji nie jeżdżąc zygzakiem, tylko wybiera w zakręcie jeden tor - nawet ten "bezpieczny", niewygodny dla wyprzedzającego - i się go trzyma) i można na niego szukać sposobu. W końcu po coś sprężał się w kwalifikacjach i raczej nie po to, żeby zostać za chwilę w wyścigu wyflagowanym... Inną rzeczą oczywiście są tacy, którzy będą wprasowywać wyprzedzających w bandę, żeby im się nie udało - to jest oczywisty kandydat do wyflagowania. :twisted:

 

I w sumie dlatego jestem za "hotlapami" zamiast wyścigu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze wszystkimi waszymi uwagami (oprocz odpadajacych rak ;) ) wyniki na biezaco dla uczestnikow, czeste machanie niebieska (mialem raz typa na plecach, gosc mi machnal niebieska a na mecie sie okazalo, ze po czasach to jednak ja bylem szybszy) no i zwykly wyscig, szukanie swojej szansy, czekanie na blad przeciwnika itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje skromne zdanie jest takie że po sesji treningowej czyli jeździmy i doskonalamy się, każdy wjeżdża osobno na 3-5 szybkich kółek, potem wyścig w kolejności zajętych miejsc a flaga tylko dla dublowanego zawodnika, chyba że po chamsku blokuje.

ja miałem ostatni czas i ku mojej rozpaczy na wyścig posadzili mnie do pierwszego karta więc na początku skupiłem się na tym aby wszytskich puścić bo Stanik straszył czarną flagą.

w normalnych wyścigach takich rzeczy po prostu nie ma jest walka, ucieczka, gonitwa,wyprzedzanie.

startuję ostatni i robię wszystko aby kogoś dogonić i wyprzedzić a niebieskie flagi machały wtedy gdy tylko ktoś do kogoś dojechał i co?puścić?bo komuś brakuje umiejętności :-P

ja obiecuję poprawę czasów bo nikt mi nie powiedział żeby nie puszczać gazu na dohamowaniach :mrgreen:

nie abym się odgrażał ale jeszcze zobaczycie :-P

co do terminu to mi lepiej środek tygodnia wieczorem bo niedziela bardziej dla rodziny :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wczoraj o 15 organizowałem identyczne GP jak te dla nas, wszystko poszło zdecydowanie lepiej i sprawniej, organizacyjnie i wyścigowy, sędziowie od flag byli inni i zdecydowanie lepiej interpretowali sytuacje na torze i nie nadużywali niebieskiej flagi, w wyścigu jak wszyscy jechali jeden za drugim to nie było machania od 1 do 9 zawodnika, wymachiwali tego zawodnika który był doganiany a nie tego za którym jechał zawodnik nie mogący dogonić :) tor dopiero się rozwija i sędziowie też się uczą, pamiętajmy że to nie jest F1 i tutaj się liczy po 1 dobra zabawa:) a odbiegając od naszych zmagań to wczoraj był gościu , chyba Robert Wolff, który śmigał sobie po torze z przypadkowymi ludźmi ( bardzo mu przeszkadzali ) ale ani jednego kułka nie zrobił w czasie dłuższym niż 27.2 (jak go ktoś mocno blokował) a tak to kółko za kołkiem, wymijając maruderów (jak stanik nas), czasy 26.33 do 26.68.....

 

jeżeli chodzi o organizowanie kolejnej imprezy to żaden termin nie będzie pasował 100% zainteresowanym z wiadomych przyczyn,

wstępnie możemy ustalić czy to ma być jakiś weekend czy środek tygodnia, jeżeli weekend to ja nie dam razy zorganizować imprezy bo dopiero 30 grudnia mam wolny :/ a do tego terminu raczej nikt czekać nie chce, jak w tygodniu to temat mogę ogarnąć ustalić termin itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...