Skocz do zawartości

NAWIGACJA FABRYCZNA


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

tak, ale to jest straszna druciarnia. gadałem z gośiem na ten temat

 

podstawiają swój komp a stary jest tylko przełączany.

 

przecież nowe mapy są bardzo dobre. Ostatnio używam tylko ich.

 

plusem automapy jest to, za ma fotoradary i suszarki, ale ja i tak mam cb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BZDURA :!:

 

wszystkie mapy robi navteq i wszyscy maja to samo tyle że z różnymi datami.

 

czyli moja budka ma to samo co automapa z 2009 r

 

Tak, dla Europy robi Navteq, ale to jest początek produkcji mapy dedykowanej, bo potem trzeba ją odpowiednio dostosować do systemu stosowanego przez konkretnego producenta aut (dostawcy urządzeń navi), a to juz trwa. To dlatego mapy w Polsce do nawigacji fabrycznych są co najmniej rok, dwa w plecy w stosunku do map wydawanych na urządzenia przenośne.

Po objeździe części Europy byłem bardzo pozytywnie zaskoczony dokładnością map Navteqa w CNE 2010. Najbardziej zdziwiło mnie dalsze działanie nawigacji po wjechaniu do tuneli. Zwykle urządzenie sygnalizuje, że straciło sygnał i szuka satelitów, a tam nawi w dalszym ciągu pokazywała ruch (wprawdzie z predkoscią wjazdu, ale to się w miare pokrywało) i jak było skrzyżówanie w tunelu to dalej wskazywała kierunek jazdy, czyli odpada ta niby przewaga nawigacji fabrycznej, bo przenośna tez daje radę. Ciekawe jak to zostało tecznicznie zrobione, że navi nie darła się że nie widzi satelitów. Urządzenie Garmina Zumo 550.

 

PS. czy to nie czasem ty pisałeś do mnie na priv w sprawie Litwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o bliższe dane.

 

Ostatnio Forester 2,5XT 2005 dostawał szału w drodze do Neapolu z trzema nawigacjami.

Mapa w budce bardzo niektualna

Garmin na szybie z CNE 2010 ma skopane Włochy i brak nowych dróg w Austrii

Iphone z kieszeni miał wszystkie drogi, ale nie był najwygodniejszy w uzyciu, a pakiet 100MB-UE-dataroaming wyczerpywał się błyskawicznie

 

pozdrawiam

 

kk

 

EDIT: aktualna wersja CNE 2011.10b dane mapy aktualne na 4Q 2009r

Mapa (obszar) Polski porównywalna z ostatnią wersją GpMapy.

 

Ciekawostka: od Maja tego roku firma Destia będzie wdrażać usługę TMC na terenie Polski

8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale to jest straszna druciarnia. gadałem z gośiem na ten temat

 

podstawiają swój komp a stary jest tylko przełączany.

 

przecież nowe mapy są bardzo dobre. Ostatnio używam tylko ich.

 

plusem automapy jest to, za ma fotoradary i suszarki, ale ja i tak mam cb

 

AdaSch a czego używasz ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o bliższe dane.

 

 

Iphone z kieszeni miał wszystkie drogi, ale nie był najwygodniejszy w uzyciu, a pakiet 100MB-UE-dataroaming wyczerpywał się błyskawicznie

 

pozdrawiam

 

kk

jest dobra nawigacja do iphona nie wymagajaca sieci i uaktualnienia sa darmowe (nazywa sie nawigon). Na radary w europie jest swietna (przelecialem nicea-bilbao w 7 godzin bez zdjec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
...

 

po odłączeniu aku najpierw trzeba włożyć płytę oem aby się wgrał system dopiero potem zmienić na mapy europy wschodniej plus niemcy i coś tam jeszcze

 

z toyoty mi nie działają a mam z zlexysa gdzie dział to bardzo podobnie, wręcz jest ta sama rewizja map. to samo zresztą we fiacie :razz:

 

Pozdro

 

 

A co jeśli po odłączeniu aku płyta navi z toyoty i cd z muzą zostały w sprzęcie, a po ponownym podłączeniu na ekranie pojawił się tylko napis "NO DVD . NO CD INSIDE" coś w tym stylu i nic nie można zrobić po za słuchaniem radia na ślepo. A płyt nie chce oddać (bo ich nie widzi).

 

Jakaś rada? plz

może magiczne hasło: np 3 przyciski razem albo inny kodzik-"sezamie otwórz się"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisnąć przez 5 sekund w górnym prawym rogu ekran/ekran położony poziomo,jak do wyjęcia CD.Działa ,przynajmniej w nowych forkach.

 

Dzięki ,dzięki. Twoje magiczne hasło działa i płytka wyjechała. Jeśli będzie okazja się odwdzięczyć to się polecam (tego akurat nie wiedziałem, ale wiem dużo innych rzeczy o Subaru).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W swoim Forysiu 2.5XT MY2005 mam budkę z zegarem i tyle. Doczytałem się na spodzie ustrojstwa, że nawigacja to tradycyjnie KENWOOD i nr FVZ806EF2. Po lekturze tego tematu usiłowałem uruchomić to ustrojstwo, różnymi programami, w tym oprogramowaniem pt. Subaru Navigation DVD Europen Edition v2006-2007 kompatybilne z KNA DV 3200, Subaru Navigation DVD Europen Edition v2008 kompatybilne z KNA DV 3200 MP328, Subaru Navigation DVD Europen Edition v.2005 kompatybilne z KNA DV 3200 i nav do Landrovera 2009-2010. I nic budka dalej krzyczy unable cośtamcośtam. Może ktoś kumaty pomoże i podpowie co dalej robić. PZDR wszystkich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady nie przypuszczam żeby był tak zanieczyszczony, żeby niczego nie zczytywał tym bardziej, że umieszczony w schowku ma raczej małe szanse na poważne zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

bol,

 

 

...poszlo PW :D

 

tomasz

 

-- Pn lut 21, 2011 9:15 am --

 

AdaSch,

 

 

...poszlo PW.

 

...moze dolavzylbys jakis link do aukcji bo jedyne jakie odnotowuje to te z czarnymi papierowymi okladkami a sprzedajacy ignoruje emaile.

 

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DerickB,

 

...nie pomoge ci bo sie poprostu nie znam, ale powiem tak gdybym mial wolne srodki (1,5tys.) to juz dzis umawialbym fachowcow by wyrucili oryginalna nawigacje zostawiajac tylko budke, gdyz jak troche poczytasz to sam zorientujesz sie jak ciezko zdobywa sie nowe mapki do tych napedow. ai tak cholernik ktory siedzi w tych pudelkach nie chce gadac po polsku :lol:

 

...navibox daje mozliwosc i korzystania z map dostepnych na windowsa jak i odtwazanie plikow mp3 chyba ze zkozystasz

z podobnego rozwiazania proponowanego przez firmy z wwy lub otwocka opratych na roznego rodzaju naviboxach.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...