Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Było świetnie na WLTA, a do tego zobaczyć z bliska blue apokalipsy to coś wyjątkowego :) genialna jest :) Wracając do tematu wynajęcia toru w kilka osób to kto by się pisał ?? Bo po ostatniej sobocie coraz bardziej chce spróbować jazdy na torze i coraz bardziej chodzi mi po głowie kupno jakiegoś autka do zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a jak stan nawierzchni na rakietowej, na którymś spocie kolega aprzemek stwierdził, że tam nawierzchnia jest z płyt które już trochę się pokrzywiły, na a mi szkoda jej poprostu no toż to moje dziecko, tfu kochanka :bowdown::scenic::drool::cry::wrrum::dance::krecka_dostal::th_dash::foch: choć nie powiem pojeździłbym sobie po torze :)

 

Btw.

Naprawiłem sobie przepływkę którą popsułem 1.5m-ca temu :biglol::rolleyes: (1. za wiedzę się płaci a jak, 2. w ruskim internecie jest wszystko), wyczyściłem sobie iacv i te rurki powietrzne które dało radę rozkręcić dość łatwo (i już czuje że oil catch chętnie wsadzę bo jednak pluje do dolotu + zastanawiam się nad likwidacją rurki łączącej iacv z dolotem i wymieniem jej na filterek osobny) ale co ważniejsze WYPROSTOWAŁEM sobie blaszki w ICku i z dołu i z góry :wub: 4h ślęczenia na fotelu + otrzepywanie z robactwa ale się opłaciło jak fajenie teraz wygląda. Przepustnice też wyczyściłem ale to była kosmetyka jednak.

 

Btw. 1. W sumie opłaciło się iacv wyczyścić mimo że dużo nagaru nie było jednak po czyszczeniu jest lepiej.

Btw. 2. IACV w EJ20(T czy G ???? bo już nie wiem co jest poprawniejsze skoro G było zamknięte tyko) jest wyjątkowo zabawne.

Btw. 3. już rozumiem dlaczego mody GT na STi najlepiej robić rocznikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corax jak tak w sobotę patrzyłem to jakoś nie widziałem by były dziury, ale bardziej się skupiałem na rajdzie :) Gratuluje chęci i ogarnięcia tego :)

Jarmen, a co Ci z szuwarkiem się dzieje ?? :)

Nie chce ktoś kupić felg z wrx'a 17" proste, nie spawane/naprawiane dekle są i opony na lato ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem wkońcu auto z naprawy zawiecha naprawiona elegancko ale kolejne problemy :(

lewy przedni kierunek złapał jakaś zware i nie działa, nawiew działa albo na zimo albo max gorące, regulacja coś padła albo coś poważniejszego,

do tego UPG chyba :( ... do tego malowanie i pasowanie :D potrzebowałbym kogoś kto się zna na subarkach we wro i oceni faktyczny stan i ewentualnie koszta naprawy heh

na dzień dzisiejszy jeździ więc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeciło mnie oglądając katalog simmoty z którego chciałem kiedyś kupić parówe do civy, tylko trzeba to przemyśleć jaki będzie wpływ. Ale do rzeczy, w klasyku dałoby rade zrobić jakąś formę cold air intake spod zderzaka na seryjnym filtrze i dolocie. W komorze silnika (bynajmniej u mnie) jest taki chwyt powietrza za lampą pasażera, który podaje powietrze do rezonatora (jeśli dobrze kojarzę element który jest w prawym nadkolu) i później do filtra. No więc można by wykorzystać dziury w zderzaku i podprowadzić powietrze pod chwyt powietrza żeby ciągnęła ze zderzaka a nie z komory silnika, teraz pytanieczy łączyć szczelnie subkowy chwyt z tym dodatkiem czy tylko podprowadzić. Research needed.

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na mały spocik jutro na stadionie i na karty pójść ?? Mam 4 te zniżki z 36 na 21 zł za 12 min więc można wykorzystać okazję :) (ps. no dajcie mi zajechać na spota czystym autem)

Pozdrowienia dla Kaer'a i jego bulgoczącego szuwarka widzianego koło pks ok. 19:20

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie będzie w promilu 400 km od Wrocławia do niedzieli więc odpada.

Corax podstawowe pytanie: o ile chcesz zwiększać moc w Twoim Gteku bo jeśli zostajesz przy serii to bawienie się w cold air intake to raczej sztuka dla sztuki i hajs wyłożony na to zdecydowanie lepiej można zagospodarować. Nawet jeśli się uprzeć to efekty nie będą jakieś powalające. Nie przyjmij tego jako atak czy krytykę, bo to Ty zadecydujesz jak zrobić, ale poradź się jeszcze kogoś kto bardziej siedzi w temacie, żeby ewentualnie potwierdził/zaprzeczył temu stwierdzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od serii nie chcę odchodzić daleko a na pewno nie chcę dojść do etapu w którym trzeba mapować bo skrzynia jak można przeczytać tak naprawde w którymś momencie się podda. To był taki pomysł na podprowadzenie powietrza ze zderzaka pod seryjny wlot w GT (bo widzę że brakuje tak naprawdę tylko rurki zderzak - wlot - jak coś zrobię zdjęcie i pokarze o co mi chodzi), no i na pewno trzeba to przemyśleć / poszukać jak auto się zachowa jakby seryjny wlot przedłużyć aż do zderzaka obok halogenu.

 

Póki co mój pomysł na wanne jest taki:

 

- silnikowo - zrobić "lepszy niż seria" wylot na metalowym kacie z dużą flanszą za turbo + ogólne picowanie żeby ładnie było w silnikowni, ostatnio pomyślałem nad wymianą całego dolotu na STiowy z mojego rocznika, ale to tylko jeśli auto jest w stanie jeszcze samo sie adaptować do tych zmian (o ile jest to możliwe i BEZPIECZNE) chciałem po prostu takie zmiany żeby ogólnie lepiej reagowała na gaz a turbo miało lepszą "wkrętność :)" kuniów nie szukam bo już te 211 które było w fabryce pozwala naprawdę bardzo sprawnie się przemieszczać

 

- napedy - powrót do sprawności jeśli jej nie ma i tyle, moja wersja podobno w serii (swiss collection 1998 wyprodukowany na 20 leciu FHi w szwajcarii) ma LSD (według broszurki zaznaczam) więc nawet jak jest delikatne to do mojego jeżdżenia póki co wystarczy spokojnie.

 

- hamulcowo - tzw. 4-tłoczki komplet - też trzeba poczytać wcześniej czy jeszcze czegoś przy okazji nie trzeba ruszyć. (np w civicu 1.5 wymiana na pełno tarczowy zestaw z 1/8VTi pociąga za sobą wymianę jak dobrze pamiętam regulatora)

 

- zawieszenie - regulowane amory z delikatnym obniżeniem (albo w ogóle bez glebienia) a chciałbym żeby regulacja był od miększej niż seria (lepiej wybierającej dziurska no taki miejski setup) do twardszej niż seria na autostrady i deptanie - ale też kwestia poczytania doznań i odczuć innych ludzi którzy ruszali zawias.

 

- zewnętrze - białe kierunki pełny zestaw, paraperty ze STi, powrot z facjatą do 98 (choć się waham) malowanie całego auta i wyciągnie wgniotów po gradzie i takie tam walki z wiekiem, jakaś płyta pod silnik uzupełnienie braków w wyposażeniu...

- wnętrze - usunąć objawy wieku + fotele do tapicera (MAM PLAN B) ) + pierdoły pokroju drugie 12V zapalniczkowe albo dołożenie uchwytu na kubek włącznika koło awaryjnych, jakieś uchwyty na linki w bagażniku i takie pierdoły

 

 

Jeżeli już miałbym ruszać w niej silnik to na ostro - 2.2L tak ze 400km, 6MT z odpowiednią szperami, itp itd.

 

Tak to widzę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer nie widziałeś bo jechałem seatem czarnym, ale mogłeś widzieć lampę błyskową :P

Corax plany masz super :) i też uważam, że seria jest wystarczająca (ale to pewnie do czasu, aż sam nie będę mieć turbo) jedynie delikatnie poprawić takie swoje widzi misie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli już miałbym ruszać w niej silnik to na ostro - 2.2L tak ze 400km, 6MT z odpowiednią szperami, itp itd."

 

Na takie zabawy to raczej budżet 30 tysięcy mógłby nie starczyć na same mody, no chyba że na używkach, ale to sam 6mt swap kosztuje 10-15 tyś:P

Jak uwolnisz wydech to przy odpowiednim kompie zawsze kilka tych kucy uzyskasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kucy to zabawnie by było jakby po takim ruszaniu serii delikatnym było 222km było by takie subaru 222 :) wydech już mam uwolniony bo kupiłem ją z przelotem ale jest za głośna jak dla mnie (140km na obwodnicy masakra dudni jak diabli) i chciałem coś cichszego no i żeby było legal na przeglądach bo jeżdzenie i szukanie gdzie się da mnie będzie dobijać.

 

Plany plany zobaczymy jak to życie zweryfikuje.

 

Ciekawe co mi pan Marek jutro powie czy raczej w trakcie następnego tygodnia albo za tydzień w sobotę ale objawy tez wskazują na wisko jak tak czytam forum, tak więc GT+upalanie = w końcu skrzynia do rozgrzebania, ale nie kraczmy, choć jestem nastawiony na 8kpln :rolleyes: za całość.

 

1,2,3, można się zacząć śmiać że jestem optymista finansowy...

 

Siak czy owak dam znać zainteresowanym ile kosztuje subaru turbo :yahoo: choć to wiadomo nie od dziś że średnio z tendencją do sporo w funkcji znania się na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tofikgt, Bardzo możliwe, że będę śmigać weekend po wrocku o ile utrzyma się trochę białego :) ja bym proponował w sobotę wieczorkiem jakiegoś spota by wspólnie po latać najlepiej tak ok. 20 :) co wy na to ??

 

Ps: Wybiera się ktoś do 31 stycznia na karty na stadion ?? Bo zakupiłem 4 kupony promocyjne i szkoda by się zmarnowały :P, a sam przez 48 minut to zwariuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela też mi pasuje, ale też wieczorem :) powiedzcie mi taką rzecz znacie kogoś godnego polecenia kto by mi porządnie zamontował kolektor borla oraz backboxa we Wrocławiu ?? Bo nie chce jechać do pierwszego lepszego i najbardziej zastanawiam się nad MTS, ale tam pewnie trochę czekania ze względu na kolejkę chętnych :) To jak ktoś coś poleci ??

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela też mi pasuje, ale też wieczorem :) powiedzcie mi taką rzecz znacie kogoś godnego polecenia kto by mi porządnie zamontował kolektor borla oraz backboxa we Wrocławiu ?? Bo nie chce jechać do pierwszego lepszego i najbardziej zastanawiam się nad MTS, ale tam pewnie trochę czekania ze względu na kolejkę chętnych :) To jak ktoś coś poleci ??

 

W RM Service (kiełczów) raczej nie będą mieli z tym problemów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...