Skocz do zawartości

Rdza przy przebiegu 1300 km w miesięcznym Foresterze MY2009-


Robgas44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

umowiłem sie standardowo na przegladzik 15k i powiedziałem przy okazji ze mam takie dolegliwosci. Przemiły Pan powiedział zapraszam o 8:00. No i z Wrocka do Radomia zrobiłem sobie wycieczke :) byłem gdzies koło 8:30 to jednak 280 km i o 14 samochod był ready (umyty po przegladzie i naprawie gwarancyjnej) zapłaciłem tylko za przegld jakis tysiaczek z filtrem. Pan zrobił jeszcze fotki tych felg co wspominałem w moim poscie. Chciałem zaznaczyć ze sa zrobione tłumiki i cała ta rura od samego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to wątek wrzuciłem wczoraj wieczorem na forum. Dziękuję autorom dotychczasowych wypowiedzi, ale zdaje się, że żaden z dealerów (ASO), chociaż często tu się wypowiadają, teraz -w kwestii zardzewiałego wydechu- nie zabrał głosu.

Instrukcje postepowania ustalił SIP i przekazal do wiadomosci ASO ( dawno :idea: ). Temat byl juz na forum poruszany :idea: . ASO w Radomiu poinformowalo wlasciwie. Inne ASO moga tematu nie znac bo być może nie maja takich zgłoszen . Zadzwonia do SIP to się dowiedza jak postepowac w takim przypadku...."zabralem głos" :razz:

AK

ps.zdjecia konieczne ( moga zrobic na miejscu )

 

Robgas44: W sprawach technicznych nie zabieram głosu, tylko wsłuchując się w opinie i problemy swoich klientów NAPRAWIAM I SERWISUJĘ auta. OD TEGO JESTEM :D to a propos Twojej uwagi że żaden z dealerów nie zabrał głosu :D

Panie Andrzeju bardzo dziękuję za Pańską opinię na temat naszej pracy. Odnoszę jednak wrażenie że w Pańskiej wypowiedzi znalazła się delikatna sprzeczność. Skoro jak Pan twierdzi intrukcję postępowania ustalił SIP i przekazał do wiadomości ASO dawno temu - to przynajmniej dla mnie - jest to równoznaczne ZE ZNAJOMOŚCIĄ TEMATU. A znajomość tematu jak Pan zapewne wie, nie koniecznie musi iść w parze z doświadczeniem wynikającym z przyjmowania takich zgłoszeń.

Reasumując: KTO CZYTA NIE BŁĄDZI :D:D

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle M.

- mój post miał na celu sprowokowanie wypowiedzi w kwestii oczywistej. O specyficznym sprzęgle można dyskutować czy to zjawisko, czy przypadki, czy liczne, czy nieliczne, czyja to wina, nie wykluczając niewłaściwego się nim posługiwania przez użytkowników. Wiem na swoim przykładzie, że problem wynika z niepoinformowania o tym przed zakupem. Rozumiem, że pozostaje wybór między transparentnością a zyskiem, który jest głównym celem kapitalisty (cyt. z W. Sadzikowski "Ekonomia polityczna kapitalizmu" :D).Trening robi swoje i ja już jeździć Foresterem D raczej umiem.Przy zardzewiałym wydechu, fakcie, który obiektywnie trudno kwestionować, dyskusja szła w stronę przypuszczeń o przyczynach, ale brakowało stanowczej wypowiedzi przedstawiciela marki.

W to, że ITS Michalczewski przede wszystkim serwisuje i naprawia- nie wątpię. Widziałem profesjonalną robotę w zakresie przywrócenia wspaniałości wydechowi na zdjęciach w tym wątku (RTQLAS). Sam też wybiorę się zapewne do Radomia, z czym odgrażam się od paru tygodni, lecz czasu brak. Twój post napisałeś o 6.o7, więc to z pewnością dużo pracy w dzień, a jeśli bezsenność, to z przepracowania. :idea::D

Ps. Nie wiem czy skutecznie, ale po doświadczeniu- niezwykle sympatycznym - przy nabywaniu 4k 2,0 D, zachwalam ITS jak tylko mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tydzień temu byłem na przegłądzie w ITS Michalczewski RADOM - bardzo miła i fachowa obsługa. Moje problemy zapisali i usununeli z uśmiechem na twarzy :) wyczyszczone pomalowane. Zobaczymy czy zda egzamin zimy.

 

Zwróciłem uwagę na problem rdzy na układzie wydechowym po pojawieniu się tego wątku. Mój Forester jest eksploatowany głównie w NL a zima tutaj nie była zbyt śnieżna i mroźna to układ i tak nieco podrdzewiał. Około dwóch m-cy temu zgłosiłem ten fakt do mojego serwisu/dealera "Autobedrijf Eussen" i okazało się, że niebyłem jedyny z ta przypadłością. Dziś odebrałem furkę z odnowionym i pomalowanym wydechem - podobnie jak na fotkach dołączonych w poście cytowanego kolegi. Wszystko odbyło się w ramach gwarancji dodam przy okazji, że w ramach gwarancji wymieniono mi roletę bagażnika, która jak wiemy potrafi czasami hałasować - na razie jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andgoldi- czy przy wymianie rolety dowiedziałeś się jaki element jej konstrukcji powodował hałas, czy też wymieniono i już. Ja u siebie okleiłem filcowymi nakładkami, takimi do nóg mebli, belkę od rolety w miejscu jej spoczywania w rowkach na lewym i prawym podszybiu i hałasuje mniej, ale nadal hałas się zdarza i nie potrafię dokładnie zlokalizować źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andgoldi- czy przy wymianie rolety dowiedziałeś się jaki element jej konstrukcji powodował hałas, czy też wymieniono i już. Ja u siebie okleiłem filcowymi nakładkami, takimi do nóg mebli, belkę od rolety w miejscu jej spoczywania w rowkach na lewym i prawym podszybiu i hałasuje mniej, ale nadal hałas się zdarza i nie potrafię dokładnie zlokalizować źródła

 

Nie nie pytałem, wymienili i już. Zapytam przy najbliższej okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę! Tłumiki doprowadzone do stanu właściwego, w ramach gwarancji.

 

żeby nie było tak pięknie - u mnie po przemalowaniu wytrzymał 2 sezony i ruda wraca :P nie wiem ile kosztuje ponowne przemalowanie poza gwarancją, a podejrzewam że zabieg trzeba będzie co jakiś czas powtarzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgłaszałem reklamację zerdzewiałego układu wydechowego u mojego dealera Auto-Complex w Nowy Sączu jakieś 2 miesiące temu.

Dzisiaj usłyszałem odpowiedż że gwarancja nie obejmuje układu wydechowego co jest podobno(nie wiem na pewno bo nie czytałem)napisane w książce gwarancyjnej? :shock:

Spróbuję chyba zgłosić to u innego dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecho- napisz do SIP, albo w inny sposób wymuś na ASO malowanie wydechu.

Likwidacja tego rdzawego problemu w ramach gwarancji pozostaje, jak sądzę, poza sporem.

W dobie "kwasu" związanego z tematem sprzęgła w dieslach przedstawiciel marki Subaru, który robi Ci z tym problemy "strzela w stopę" nie tylko sobie, ale i SIP.

Jeśli zdecydujesz się jednak na emigrację serwisową, polecam ITS Michalczewski w Radomiu; ASO w Łodzi tj. Subaru Point też deklaruje bezproblemowe doprowadzenie wydechu do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8841637,Nowa_fala_usterek__Naprawy_setek_tysiecy_aut_oglaszaja.html

"To był fatalny tydzień dla producentów samochodów. Do warsztatów na usunięcie defektów swoich aut prawie 1,4 mln kierowców wezwała Honda. Ponad 400 tys. aut musi naprawić Chrysler, a GM - 100 tys. sztuk.

W piątek Honda ogłosiła, że będzie kontrolować i ewentualnie naprawiać 35 tys. aut terenowych Passport wyprodukowanych w latach 1998-2002. W tych autach może dojść do korozji tylnego zawieszenia pod wpływem soli sypanej zimą na jezdnie. Według japońskiego koncernu w związku z tym defektem zanotowano "niewielką liczbę incydentów", które jednak nie spowodowały obrażeń wśród pasażerów tych aut..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...