Skocz do zawartości

przegazówka przy odpaleniu na zimno:)


JarekWWY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

dzisiaj rano, przy odpalaniu (silnik diesela), niechcący (obsunęla mi się noga) przycisnąlem mocno gaz, tak że samochód wkręcil się na ok.3000 obr., silnik wydal przy tym dziwne metaliczne dzwięki, teraz dziwnie szarpie, obawiam się, że zaserwowalem mu niezlą przycierę, jakie grożą mi uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje raczej niemożliwe żeby po jednorazowym takim epizodzie coś padło w silniku. Jeśli faktycznie coś teraz jest nie tak z silnikiem to pewnie już wcześniej coś się działo a przy okazji tego faktu zwróciłeś na to uwagę. Wierzyć mi się nie chce żeby po czymś takim coś się zepsuło. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że z powodu słabego na zimnym smarowania obróciła się nadwyrężona już wcześniej panewka i teraz stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że z powodu słabego na zimnym smarowania obróciła się nadwyrężona już wcześniej panewka i teraz stuka.

 

Też mi się wydaje, że to raczej niemożliwe żeby cokolwiek uszkodzić przez jedną przygazówkę.

A co do panewki, to wiem, że to przypadłość Subaru, ale mam nadzieję, że w prawie nowym aucie to jednak bardzo mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by w ten sposób można było zabić silnik.... to gratuluje Subaru

... w ten sposób można zabić prawie każdy silnik z bardzo dużym przebiegiem .

Na szczęście Jarek ma świeże auto więc napisałem, że jest to opcja najbardziej pesymistyczna .

 

W praktyce spotkałem się z tym problemem . Sprawa dotyczyła przepracowanych silników Man i Leyland . Szoferzy w zimie odpalali je na pełnej dawce, kręcili do odcięcia aż się zagrzeje i niektóre z nich nie wytrzymały takiego katowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my tu mowimy o prawie nowym aucie!!!!!

Conajwyrzej klawiatura mogła walic ona wydaje metaliczny dzwiek, zimno małe smarowanie i sobie popukało a 2sek na pólsucho zadnemu silnikowi nic nie zrobi.

 

Jeżeli taki incydent by uszkodził cokolwiek to ja bede sie tylko za urzywkami(klasyczny GT :twisted: ) ogladal i nigdy bym wiecej nie kupil nowego suba :twisted::twisted:

 

Ale wracajac do tematu np w xsarze hdi jak sie auto zaraz odpali po przekreceniu stacyjki wywala bład silnika np, moze subaru tez cos sie mieszac w kompie ale pewnie sie zaadoptuje spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekWWY, Ty już lepiej nie czytaj tego wątku, tylko jedź do ASO i zapytaj :idea: Forum ma to do siebie, że możesz przeczytać wszelkiego rodzaju odpowiedzi. Również bzdurne :wink: . Jedź do mechanika :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego ja tak mialem ze swoim

 

az w koncu sie okazalo ze to panewka i wszystko poszlo do szlifu

 

2500 zaplacilem ale teraz chodzi jak nowka :)

 

a z tym odpalaniem na zimnym i przegazowaniem go do 3000 to nic sie nie powinno dziac jesli masz dobre smarowanie

 

inaczej bybylo gdybys dal do konca obroty to wtedy napewno nie poszlo by to na zdrowie dla tego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę, że jednorazowy epizod nie powinien zabić nowego auta. jakiśtam film olejowy był przecież między częściami silnika, któe powinny być smarowane, a pompa oleju podała juz olej podczas kręcenia rozrusznikiem. niewiele dadzą Ci opinie z Forum, jedź do ASO i tyle, na 99% stało się coś innego, a nie przytarł się silnik, mało prawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekWWY, jak bys slyszal jak moje Audi po odpaleniu przy - 15 chodzi to bys sie go bal ruszac do wiosny :wink:

 

Nie ma bata ze przy czyms takim moglo sie cos stac musial bys dawac mu tak w palnik prze rok codziennnie dawac, zreszta zobacz na wszystkie flotowce.Zbieg okolicznosci i cos innego mu pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...