Skocz do zawartości

Instrukcja nawigacji Outback MY09


kowalunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

Poszukuję instrukcji obsługi systemu nawigacji do Outbeck'a MY09, do skopiowania lub ewentualnie odkupienia. Najchętniej w wersji polskiej, ewentualnie angielskiej.

Na życzliwość centrali w Krakowie nie mogę liczyć, mimo że w drukarni leżą całe stosy tych instrukcji, a model wyszedł już z produkcji. Niestety ani na wypożyczenie, ani na zakup dział techniczny nie chce się zgodzić :( Posiadam instrukcję dla MY07, niestety nie pokrywa się ona z tym co jest zainstalowane w moim samochodzie. Nie mówiąc już o ilości funkcji które oferuje, a o których w posiadanej przeze mnie wersji nie ma nawet słowa.

Pozostaje mi liczyć na uprzejmość kogoś z Forumowiczów :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienes sam z Rajem to załatwic...będzie szybciej.... :twisted: .

 

Mnie taka instrukcja potrzebna jak świni kieszonka na gwizdek, ale skoro typ jest z Warszawy i pyta o pomoc to jest niezerowa szansa, że Twoi ludzie mogą dać radę, nieprawdasz? ;-)

 

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 10:23 am ]

Rozumiem że mam napisać bezpośrednio do "Raja"?

 

rozchodzi się o użyszkodnika raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienes sam z Rajem to załatwic...będzie szybciej.... :twisted: .

 

Mnie taka instrukcja potrzebna jak świni kieszonka na gwizdek, ale skoro typ jest z Warszawy i pyta o pomoc to jest niezerowa szansa, że Twoi ludzie mogą dać radę, nieprawdasz? ;-)

 

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 10:23 am ]

Rozumiem że mam napisać bezpośrednio do "Raja"?

 

rozchodzi się o użyszkodnika raju

 

Michal. W kwestii użyszkodnika... masz rezerwację na czarnej liście :roll:

 

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 2:32 pm ]

Chyba powinienes sam z Rajem to załatwic...będzie szybciej.... .

 

AK

Rozumiem że mam napisać bezpośrednio do "Raja"?

 

A jak pewnie kojarzysz, to wczoraj rozmawialiśmy :wink: Niestety, samochody z nawigacjami są dostępne, ale liczba instreukcja jest stricte pwoiązana z liczbą samochodów jakie pozostały w ofercie. Nie jestem w stanie pomóc w tym temacie, chyba, że coś takiego przewinie się przez moje ręcę i będę mógł użyczyć do skserowania :idea:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, samochody z nawigacjami są dostępne, ale liczba instreukcja jest stricte pwoiązana z liczbą samochodów jakie pozostały w ofercie. Nie jestem w stanie pomóc w tym temacie, chyba, że coś takiego przewinie się przez moje ręcę i będę mógł użyczyć do skserowania

 

Z tego co widzę Raju, nawet Ciebie wprowadzono w błąd w Centrali, bo ilość wydrukowanych instrukcji jest większa, niż aut które pozostały do sprzedaży. Mam taką informację od szefa drukarni w Krakowie, więc jest pewna. Rzecz w tym że SIP przyciśnięty przeze mnie (bo chciałem zapłacić za wydrukowanie JEDNEJ! sztuki dla mnie), odmówił podając powód: Można ją kupić wyłącznie z samochodem. :sad:

Wynika z tego że Cyrankiewicz z Gomułką dbali lepiej o interes ZSRR w Polsce, niż SIP o zadowolenie klientów i wizerunek firmy FHI zarówno w Polsce jak i w Japonii.

Jeżeli tak wygląda obsługa klienta gwarancyjnego, to boję się pomyśleć co będzie po...? W związku z tym myślę że nie będzie nadgorliwością z mojej strony poinformowanie o zaistniałym fakcie FHI w Japonii.

W końcu jak się jeżdzi autem za ponad 150tys. zł. można zapłacić nawet na tłumaczenie przysięgłe z polskiego na japoński. :twisted:

Jednak nie zamykam sprawy i czekam na ewentualne oferty i pomoc.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju z całym szacunkiem ,ale jeśli chcę coś kupić nie podając bariery cenowej jest - wydaje mi się - wystarczającym argumentem.Biorąc pod uwagę wyjątkowo indywidualne podejście SIP do klienta nie pozostaje mi nic tylko pogratulować takiego przedstawiciela na Polskę. Znalazłem dealera który zaangażował się w moją sprawę ,ale z podobnym skutkiem do mojego...Zastanawiam się coraz bardziej czy dobrze zrobiłem wiążąc się z tą marką będącą synonimem niezawodności i klasy tyle ,że nie w wydaniu polskim.Dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawe faktycznie. ja przy zakupie obk w ch (kanton genewski) dostalem set w j. francuskim, a że nie bardzo kumaty w nim jestem to poprosilem dealera o instrukcję w jakimś ludzkim języku. dwa dni później w skrzynce na listy znalazła się duża koperta z kompletną instrukcją obsługi w j. angielskim i podziękowaniami za zakup samochodu (że nie wspomnę o duuużym bukiecie kwiatów, który otrzymała moja żona przy odbiorze samochodu) :)

 

ech ten zgniły zachód....

 

ps. jak będę miał nadmiar czasu to po kawałku postaram się zrobić skana - daj namiary na pw

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego podwórka.Sprzedaję sprzęt elektroniczny japońskiego producentai często zwracają się do mnie użytkownicy sprzętu kupionego gdzieś w świecie o instrukcje w języku polskim(ponad 100typów niektóre całkiem spore książki)wysyłam bezpłatnie dbając o wizerunek producenta i możliwośc pozyskania potencjalnego klienta.Miło jest też otrzymać podziękowanie .Widocznie SIP wie lepiej jak dbać o klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalunio, skoro widać zdecydowany opór importerskiej hauptkwatery zawiadowania wszechświatem a nawet Raju nie ogarnął to pozostaje Ci przy okazji bytności w Rzeszy spróbować zanabyć rzeczoną instrukcję w dojczym szparchu albo innym lenguidżu u jakiegoś germańskiego subaruhandlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalunio, może to w czymś pomoże:

http://manuals.kenwood.novenaweb.info/l ... 00_ENG.pdf

 

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 11:23 am ]

No chyba, że zgodnie z sugestiami Michal. wolisz wersję germańską :wink: :

http://www.kenwood.de/WebFiles/File/de/ ... dv3200.pdf

 

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 11:30 am ]

a jeśli masz coś innego niż KNA-DV3200 (można sprawdzić w info o nawigacji) to zobacz tutaj:

 

http://www.kenwood.eu/support/download/ ... avigation/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV-3200 ani żaden z systemów ktore mi wysłałeś nie pasują. System który mam instalowany był w OBK od połowy 2008 do końca sierpnia 2009 r. Akurat od DV-3200 mam instrukcję po polsku ,ale nic się nie zgadza. Mogę komuś oddać w prezencie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem w NAV.MENU to "version" i jak w to wszedłem ukazały cyfry 4400 a wiersz niżej 2008 ver. Przesłałbym zdjęcia ,które właśnie zrobiłem ,ale okazało się że nie mam kabelka a jestem w Bieszczadach do końca przyszłego tygodnia...[scroll][/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem w NAV.MENU to "version" i jak w to wszedłem ukazały cyfry 4400

trochę mało danych..

 

kowalunio, spytaj bol'a albo , Ibex'a - oni chyba mają tę wersję - może napiszą dokładny typ i producenta to znajdziemy jakiegoś PDF'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że niewiele da się zrobić w temacie instrukcji do navi. Po odbiorze nowego OBK my 09 poinformowano mnie u dealera że instrukcja do navi jest tylko po niemiecku, instrukcja pojazdu drukowana po polsku nie obejmuje wersji z nawigacją itd.

Jeszcze jesienią 2008 r. zapytałem więs aftersejlsów czy da się coś uczynić w temacie.

.....Widać zarobieni okrutnie bo jest luty 2010 a odpowiedzi jak nie ma tak nie ma :roll:

 

[ Dodano: Wto Lut 09, 2010 5:03 pm ]

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=121820

To na dowód że to prawda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem w NAV.MENU to "version" i jak w to wszedłem ukazały cyfry 4400 a wiersz niżej 2008 ver. Przesłałbym zdjęcia ,które właśnie zrobiłem ,ale okazało się że nie mam kabelka a jestem w Bieszczadach do końca przyszłego tygodnia...[scroll][/scroll]
Wersję mam tą samą a czy to jest Kenwood czy coś innego to nie wiem. Ja instrukcji już nie używam. Jak chcesz to mogę Ci pożyczyć i zrobić nawet mały kurs :)

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do kolegow taką samą prośbę.

Też mam instrukcję navi po niemecku.

ASO próbuje coś, ale już po Waszych postach widać co mnie czeka.

Chętnie zapłace za ksero, przesylkę itp. sprawy.

Przecież nie będę , jak pajac, jeżdził z naklejonym na szybę GPS-em, mając w aucie navi.

Zlitujcie się. :roll:

pozd Mac1967

 

( taka, tam, uwaga w sumie do Subaru )

Nie rubcie z nas ....... . :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy,

czy nikt nie ma woli udostępnienia tej instrukcji????

Za chwilę stanie się ona dla niektórych, niczym "biały kruk".

PROSZĘ, o ksero tej nieszczęsnej instrukcji.

Cena jest do uzgodnienia.

Serwis oświadczył, że już wszystkie zostały rozdane lub sprzedane, a dodruk jest niemożliwy :(

pozd Mac1967

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Wysłałem jakiś miesiąc temu list odpowiedniej treści do FHI oczywiście w języku japońskim. Spodziewam się odpowiedzi w przyszłym tygodniu i myślę że panowie z SIP będą osobiście rozwozić instrukcje zainteresowanym po reakcji japończyków dotyczącej traktowania zarówno polskich klientów jak i wizerunku firmy Subaru w Polsce. Wykaż się jeszcze odrobiną cierpliwości. Pozdrawiam - Kowalunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...