Skocz do zawartości

Podświetlenie zegarów


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

i nic poza tym? hehe, to spoko. Forka mam od tygodnia, więc go jeszcze nie zdążyłem pozać. Pamiętam jak kilka lat temu w golfie się namęczyłem w podobnej sytuacji, stad moje pytanie. A jakie "świetliki tam wchodzą?

Dzięki.

 

-- Pn lut 28, 2011 7:22 pm --

 

Od dzisiaj mój "szuwar" ma deske rozdzielczą w 100% podświetloną ;-)

Udało się bez ofiar wymienić wszystkie żaróweczki/diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

właśnie wymieniłem kilka żarówek w zegarach w moim forku. Sprawa jest banalna, najpierw dwie śrubki w daszku u góry, demontujemy osłonę która ma dwa zatrzaski u dołu i już jesteśmy w domu. Zostało tylko trzy śrubki, jedna na środku u góry i dwie u dołu, następnie trzy kostki z kablami i możemy wymontować zegary. Reszta na fotkach na końcu jest zdjęcie podświetlenia regulacji reflektorów.

 

IMAG0618.jpgIMAG0620.jpgIMAG0619.jpgIMAG0626.jpgIMAG0621.jpgIMAG0625.jpgIMAG0629.jpgIMAG0624.jpg

Edytowane przez yarro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yarro'

właśnie wymieniłem kilka żarówek w zegarach w moim forku. Sprawa jest banalna, najpierw dwie śrubki w daszku u góry, demontujemy osłonę która ma dwa zatrzaski u dołu i już jesteśmy w domu. Zostało tylko trzy śrubki, jedna na środku u góry i dwie u dołu, następnie trzy kostki z kablami i możemy wymontować zegary. Reszta na fotkach na końcu jest zdjęcie podświetlenia regulacji reflektorów.

 

Przy odłączaniu zegarów jakieś procedury bezpieczeństwa zachowałeś (odłączony aku itp) czy po prostu 4 śrubki, kilka wtyczek i do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych procedur :-P ciach i już, co mogło by sie stać prócz skasowania kilometrów w A i B. Żarówki założyłem zwykłe o takim samym kształcie, czy moc mają tą samą to nie bardzo jest jak ustalić bo na przepalonych nie ma informacji. Kupiłem więc zwykłe przeźroczyste (co do tych dymionych :cool: to tez uważam że to jakaś ściema) i świecą bardzo ładnie trochę mocniej od starych ale nie za wielę, za to wskazówka jest ładnie czerwona. Polecam wymienić wszystkie na raz na nowe, koszt żaden 1szt-1 zł. Jeszcze podglądłem czy jest lampka rezerwy i okazuje się że jest :mrgreen: ale nigdy nie widziałem czy świeci bo jakoś wolę nie próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie skoro to takie łatwe to może i ja się pobawię :) Od kilku miesięcy podświetlenie części prędkościomierza (od 0 do 60 km/h -więc żadko używane :D ) raz świeci a raz nie więc chyba żaróweczka kończy swój żywot i muszę się za nią zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem też wymienić i poległem już przy zakupach :angry:

Wiem że trzeba kupić t5/r5 i t10/r10 ale jaka moc (0,5 / 1 / 1,5 / 2) i czy całoszklane czy inne, ile jakich kupić?

 

Polecacie zamiast 12v kupić 14v - gdzie to dostać? Na nowym elektroniku i innych temu podobnych takich nie spotkałem 14v albo nie wiem że to te a na alledrogo są i owszem ale przeszło 6zł za sztukę.

 

Jak byłby ktoś tak dobry i napisał: kup tyle sztuk takiego rodzaju i mocy, tyle takiego.

 

Dodatkowo ile i jakich dokładnie wąsaczy do podświetlenia przycisków (przeciwmgielne i jego okolice) i do awaryjnych i czy do tego jakieś kapturki w kolorze zielonym (chyba takie są w przyciskach) i ile ich

 

Może jakiś link do czegoś konkretnego na priva :rolleyes:

PLEASE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję i podłączam się pod temat.

Przepaliły się żarówki od wskazówek obrotomierza i temperatury. Pisaliście, że są tam t5/r5 i t10/r10, ale ile jakich trzeba kupić i o jakiej mocy? Wymieniać od razu wszystkie od wskazówek (czyli 4)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...