Skocz do zawartości

Podświetlenie zegarów


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się przestało podświetlać - wskazówki obrotomierza i prędkościomierza świecą ładnie na czerwono, ale ta od poziomu paliwa przestała. Czy da się wymienić jedną diodę, tę od lewej strony, czy wszystko? I czy taka wymiana jest upierdliwa? (czyt: kosztuje jakieś absurdalne pieniądze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt częste rozkręcanie deski nie jest przesadnie zdrowe (luzy, trzaski, stukania).

Bez przesadyyy. W liczniku z Imprezy jest chyba 11 lub 12 żaróweczek. Nawet jak 12 razy rozkręcisz i skręcisz to nie powinno skrzypieć, chyba że źle poskręcasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w xt-ku ale w s-turbo niedawno wymieniałem. Brakowało podświetlenia obrotomierza. roboty jest na 20 min. Gdzieś na forum jest post o wymianie żarówek, chyba nawet są zdjęcia. Warto zamiast tradycyjnych żarówek wstawić diodowe. Są dużo żywotniejsze.

na przykład coś w tym stylu

http://www.allegro.pl/item886074178_zar ... garow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zamiast tradycyjnych żarówek wstawić diodowe. Są dużo żywotniejsze.

Nie warto! Powód? Diody nie rozpraszają światła tak jak żarówki. Diody święcą punktowo i nie posiadją wystarczająco dużo mocy oświetleniowej jak żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Warto zamiast tradycyjnych żarówek wstawić diodowe. Są dużo żywotniejsze.

Nie warto! Powód? Diody nie rozpraszają światła tak jak żarówki. Diody święcą punktowo i nie posiadją wystarczająco dużo mocy oświetleniowej jak żarówki.

 

To kolega nie słyszał o tych rozpraszających :?:

http://moto.allegro.pl/item907298750_di ... xenon.html

 

Wstawiłem TO zamiast świateł postojowych, bo do nich dostęp straszny. Spodziewałem się najgorszego a tu okazało się że to świeci mocniej niż zwykła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak żarówka jest w podswietleniu obrotomierza w Forester 2004 ?

 

customowa subarowa ;)

coś jak w3w lub w5w, nie pamiętam. ori są 'przydymione' i jak wymienisz na 'czyste' masz tarcze zegarów nierówno podświetlone. da się z tym żyć w każdym razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mnie to dotknęło.

Jak się dobrać do zegarów :?:

 

 

Zdjęcie tych diodek wrzucę po świętach. Ogólnie to kolor mają trochę za niebieski ale co mi tam :twisted:

 

 

A tak z innej beczki, czy do forka przypadkiem się nie da przełożyć zegarów z imprezy :?: Tych z obrotomierzem na środku :twisted: :?:

 

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 4:33 pm ]

Istreed,

czy możesz wrzucić fotki jak wygląda podświetlenie z tymi rozpraszającymi diodami?

 

Dużo nie widać ale świecą tak.

 

subarak.th.jpg

 

Może jeszcze w dzień na dworze go raz cyknę i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma ale tylko spryskiwacz reflektorów podświetlony reszta ciemność. Też się zastanawiam czy tak mam być czy reszta też powinna być podświetlona.

 

Ja ostatno rozbierałem deskę rozdzielczą w foresiu s-turbo 2001 rok i praktycznie każdy przycisk ma podświetlenie ,nawet popielniczka i gniazdo 12v w środku powinna świecić ,regulacja świateł ma nawet dwie żaróweczki jedynie podgrzewanie siedzeń nie ma podświetlania nawet przycisk od przedniej szyby kierowcy ma podświetlenie AUTO. Ja naliczyłem 12 spalonych żarówek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma ale tylko spryskiwacz reflektorów podświetlony reszta ciemność. Też się zastanawiam czy tak mam być czy reszta też powinna być podświetlona.

 

Ja ostatno rozbierałem deskę rozdzielczą w foresiu s-turbo 2001 rok i praktycznie każdy przycisk ma podświetlenie ,nawet popielniczka i gniazdo 12v w środku powinna świecić ,regulacja świateł ma nawet dwie żaróweczki jedynie podgrzewanie siedzeń nie ma podświetlania nawet przycisk od przedniej szyby kierowcy ma podświetlenie AUTO. Ja naliczyłem 12 spalonych żarówek !!!

 

a możesz powiedzieć, czy to są jakieś żaróweczki, które ma tylko subaru, czy jakieś standardowe, które można dostać w pierwszym-lepszym sklepie auto-moto :?:

 

mam Forka'01 i wieczorem nie widzę połowy zegarów, części przycisków (przeciw mgłowe tył, spryskiwacze lamp, awaryjne, podgrzewanie przedniej i tylnej szyby, otwieranie szyby kierowcy, podświetlenie nawiewów) no i ktoś (zapewne gość, który zakładał gaz nomen omen teraz rozłączony) prawdopodobnie wyciągnął żarówkę od check engine.

 

Jak byłem w ASO Koper to miły Pan powiedział, żebym wszystko wykręcił i przyjechał ze spalonymi żarówkami bo nie wiadomo, które się spaliły :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę po żaróweczki do sklepu młody elektronik bo nigdzie nie idzie ich kupić, koszt na pewno symboliczny a orientacja w aucie w nocy o wiele lepsza będzie, żarówki są 12v, 3x10 mm i takie 2 drutki gdzieś na 1 cm

 

http://www.allegro.pl/item973762253_zar ... klane.html

coś podobnego jak te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Widzę, że kolega ErichRX w temacie już obeznany. U mnie ten sam problem, ciemno poza połową zegarów. Przymierzam się do "prac oświetleniowych", jednak nie wiem czy dam radę, a jeśli już to jak się za to zabrać? Są jakies skobelki, które ciężko "wymacać" i otworzyć? Ile czasu zajmie mi wymiana diod na całej desce i włącznikach? Jakie diody/żaróweczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...