Skocz do zawartości

Czy Dyrekcja może to skomentować?


krzysiom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tzn. manewr wyprzedzania trwa 0,1 sek krócej?

Właśnie wróciłem z trasy Kraków - Hel - Kraków. W obie strony w zasadzie identyczna jazda (jechałem wcześnie rano, więc puste drogi, większość na cruise control). Do Helu splaiłem średnio 13,6 na 100, w drodze powrotnej 14,6 na 100. Jedyna róznica to temperatura. "Tam" było dość zimno i klima nie pracowała, w drodze powrotnej gorąco. Auto identycznie obciążone, czas przelotu ten sam +/- 15 min. Z tego wychodzi, że klima w upalny dzień wypija litr na setkę. Na Mamusi pewnie to nie robi wrażenia, ale jak dla mnie to sporo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd jutro i (jak mi oddadzą auto) to zaraz jadę w kolejna trasę KRK->WAW->GDA->POZ->KRK, więc będzie okazja je pogiąć na nowo ;)

 

Hehe, a tydzień później kolejne KRK->WRC->KRK->RZW->KRK :) Ale ja się nie ścigam :) po plejadach zaczęło coś mi dzwonić, albo jakiś kamień się zaplątał po próbie szutrowej, albo katalizator się tłucze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Z tego wychodzi, że klima w upalny dzień wypija litr na setkę. Na Mamusi pewnie to nie robi wrażenia, ale jak dla mnie to sporo....

Faktycznie robi wrażenie.

Muszę się podoktoryzować.

Co prawda mi średnie spalanie (miasta/trasa)na zbiorniku bez względu na temperaturę wychodzi 11,4 +/- 0,1 l/100km. Tak więc wpływu klimy nie widzę.

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloga 31 jest wygodna i nawet na probach sprawnosciowych na PLEJADach jechala z klima 8) ... a co tam - i w klasyfikacji bylo calkiem niezle :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sobie przypominam, to nie rozmawialiśmy o spalaniu, tylko o osiągach ...

Ja Ja naturlich, ale jedno jest zbieżne z drugim. Spalanie pokazuje jaką +/- moc zabiera klima. W Passacie, gdzie miałem manualną, efekt był b wyraźny. Z włączoną klimą auto się nie rozpędzało (tam było tylko 90KM). Wyłącznik klimy był blisko lewarka, więc przy redukcji na trójkę wystarczyło mieć wysunięty do przodu palec wskazujący żeby wyłączyć i to samo przy wrzucaniu piątki - żeby włączyć ;)

 

A co do moich pomiarów, to sam byłem zaskoczony. Skąd taka różnica? Aha i żeby jeszcze wyjaśnić te dość wysokie wartości - na dachu miałem ponad 100 kg różnych szpejów - deski i takie tam... (ale żagle zwinąłem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale ja się nie ścigam :) po plejadach zaczęło coś mi dzwonić,

albo jakiś kamień się zaplątał po próbie szutrowej, albo katalizator się tłucze :(

 

jeszcze przed czescia "sportowa" zlotu cos ci rezonowalo w wydechu.

nic sie nie boj. pojezdzij tak dluzsza chwile, to moze zacznie wydawac

wreszcie jakies boxerowe dzwieki :twisted: :wink:

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przed czescia "sportowa" zlotu cos ci rezonowalo w wydechu.

nic sie nie boj. pojezdzij tak dluzsza chwile, to moze zacznie wydawac

wreszcie jakies boxerowe dzwieki :twisted: :wink:

 

Hehe :) Czyli jednak to katalizator się tłucze, czyli trzeba będzie poczekać aż go wydmucha ;) albo od razu zbierać kasę na lekko bulgoczący, ale jednak ciągle cichy wydech.

 

Tak w ogóle to jakieś sugestie odnośnie wydechu do takiego wiekowego legaca? Robić tam koło Gawinów czy pojechać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham takie merytoryczne wypowiedzi

 

:?: :?: :?:

 

Wiesz, OGSik, jemu chodzi o to, ze jego wypowiedzi sa zawsze merytoryczne, co widac powyzej :wink:

 

LOL :lol: - forum.subaru.pl to jedno z nielicznych forum gdzie wypowiedzi nie musza byc merytoryczne - bo po co? :wink: Przeciez chodzi o to zeby bylo milo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez chodzi o to zeby bylo milo Very Happy

OGS, i tu się mylisz. Subaru się psują, rozlatują, mają złą klimę, a w dzisiejszych czasach same właściwości jezdne na nikim nie robią wrażenia :wink: Po za tym to nie jest kącik towarzyski, a poważne forum dla poważnych mechaników i równie poważnych przyszłych użytkowników, którzy chcą kupić poważny samochód. :wink:

 

A tak na poważnie(j), jest duża różnica w postrzeganiu samochodu przez użytkowników w zależności od modeli. Kierowców Imprezy i często Foresiów zadowala AWD silnik itp, wyposażenie jest mało ważne, kierowców OBK i Legasiów odwrotnie. Kierowców zabytków z kolei zadowala znaczek. Dziki temu widać, że nie którzy kupił zły model.

 

Powyższą wypowiedź należy traktować z przymrużeniem oka i jako refleksję luźno związaną z tematem. Ot takie „przyszło do głowy i nie chciało sobie pójść”. I wiem, że za bardzo generalizuję. Ale tylko trochę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczek kup, albo poczekaj.

A wiesz, że to jest pomysł. Strzelę sobie znaczek, może jeszce przemaluję na niebiesko dla zmyły... a felgi na złoto - i dla jasności napis "Subaru HC" na tylnej klapie.

Ja się lepiej poczuję, a poza garstką fachowców i tak nikt się nie połapie w mistyfikacji... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że to jest pomysł. Strzelę sobie znaczek, może jeszce przemaluję na niebiesko dla zmyły... a felgi na złoto - i dla jasności napis "Subaru HC" na tylnej klapie.

Ja się lepiej poczuję, a poza garstką fachowców i tak nikt się nie połapie w mistyfikacji... 8) :wink:

Ja nie wiem, czy ty sobie zdajesz z tego sprawę, ale poważnie ( ! ) rzecz biorąc to jest prawda :!: Będziesz mówił, że to stara japońska wersja Justy, której nigdy nie było w Europie to i kilku miłośników Subaru nabierzesz, bo kto się przyzna, że nie zna tego samochodu :mrgreen: Fajnie masz, ja ze swojego Cheviego nic nie wycisnę, a przydał by się, bo nie przepadam za marką.

 

Edit: Może nawet dało by się podpiąć pod 3 drzwiową Imprezę wink: http://www.broemmler.de/Verzeichnis/Tun ... tuning.htm link sponsorowany przez google oficjalnego sponsora ludzi szukających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym to nie jest kącik towarzyski, a poważne forum dla poważnych mechaników i równie poważnych przyszłych użytkowników, którzy chcą kupić poważny samochód. :wink:

Jak chcesz mieć kącik towarzyski to zacznij nowy wątek i nie będę Cię czytał.

A tak to jakąś kretyńską wstawką zmuszasz mnie do oderwania się od ukochanej TV, człapania na górę do kompa i czytania Twoich bzdetów.

 

[

quote]A tak na poważnie(j), jest duża różnica w postrzeganiu samochodu przez użytkowników w zależności od modeli. Kierowców Imprezy i często Foresiów zadowala AWD silnik itp, wyposażenie jest mało ważne, kierowców OBK i Legasiów odwrotnie. Kierowców zabytków z kolei zadowala znaczek. Dziki temu widać, że nie którzy kupił zły model.

Nie wymagam czytania z przymrużeniem oka ale czytania w ogóle i to choć z minimalnym zrozumieniem.

Wtedy wnioski byś miał bliższe prawdy.

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Czyli jednak to katalizator się tłucze, czyli trzeba będzie poczekać aż go wydmucha ;) albo od razu zbierać kasę na lekko bulgoczący, ale jednak ciągle cichy wydech.

nie widzialem twojego auta od spodu, ale obstawiam ze tluka sie oslony blaszane

na pierwszym katalizatorze. mozna je albo wywalic lub lepiej umocowac (obspawac).

jak chodzi o goscia od wydechow, to bron boze nie jedz do tego ... kolo gawinow.

totalny druciarz. jak chcialbys cos modyfikowac to proponowalbym mozliwie wieeeeelki

przelotowy ostatni tlumik. wtedy nie bedzie glosno. ja mialem w poprzednim bardzo mala puche

i bylo, delikatnie mowiac, glosno.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiom, przecież tłumaczyłem Sz. P. OGSowi, że to NIE jest kącik towarzyski, więc to chyba znaczy, że nie chcę kącika towarzyskiego ?

 

Wytłumacz mi kilka rzeczy.

- Jesteś niezadowolony z Subaru i w ogóle a forum śledzisz bardziej niż "uzależniony" (bądźmy politycznie poprawni) dealera? Ja oglądając telewizję, a tym bardziej będąc "piętro z dala od komputera" nie wiedział bym, że ktoś na forum popełnił nowy post. Ba! Nie wiedział bym nawet gdybym przeglądał Internet i nie był na forum.

-Kto Ci każe czytać moje posty, tym bardziej, że nie pisałem do ciebie ? Zresztą ja z szacunku dla siebie nie czytał bym swoich postów.

 

P.S. Wiesz, że to jest niepokojące, że wszystko Cię drażni i nic nie zadowala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...