Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie "Tu"?

yyy... cholera linka nie wkleiło :oops::mrgreen: Poszukam zaraz ;)

Jakieś 3,4 lata kiedy ceny będą normalne Tymczasem kupiłbym LED Sharp-a który nada się w każdych warunkach a i czerń jest bardzo dobra

błagam Cię... Tylko nie Sharp :evil:

Odległość do TV to od 3 do ok. 5 metrów.

Kup 46 cali nie będziesz żałował. Ja mam do 4,5m do TV i już zamieniłbym na 51".

Dobry konfigurator - http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

A czy ktoś zna jakiś fajny TV w rozmiarze poniżej 40"

Taki, żeby nadawał się i do telewizji i do PS3

Warto zainteresować się Samsungiem LED seria 5 ;) Jedynie co mnie wkurza na LED'ach, to ich automatyczne przyciemnianie obrazu w momencie gdy na ekranie jest 60% koloru czarnego :/ Cholerne eco, którego nie można wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce grać na plaźmie to radzę w sklepie sprawdzić obraz na podłączonej konsoli ...Niektóre plazmy migoczą ale jednym to przeszkadza a innym niekoniecznie :idea:

zdaje się, że w większości plazm można odpalić ustawienia "gra" i wtedy nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że w większości plazm można odpalić ustawienia "gra" i wtedy nie ma problemu

tak, to się zgadza :wink:

 

W Panasonic-u GT30 nic to nie zmienia. Plazma jest generalnie bardzo fajna ale ja na tym nie mogę grać bo strasznie widzę migotanie.Do konsoli podlączyłem LED Philips-a z ambilight-em i jest cudnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam na codzień do czynienia z Sharpem i Philipsem i tego czegoś nie polecę nikomu.

Na z mojego doświadczenia jak kupować to tylko Samsunga i Panasonica :wink:

 

Wszystko zależy od modelu ... każdy producent ma gorsze jak i te lepsze modele z wyższych serii.Nie można generalizować :idea: Philips w serii 9 stosuje bardzo drogą technologie pełnego podświetlenia matrycy LED a nie krawędziowego. Jakość obrazu jak i zresztą cały TV jest niesamowita i bije na łeb wszystkie Samsungi. Niestety cena jest bardzo wysoka . System ambilight ( philips TV only) też jest super zwłaszcza bardzo się sprawdza podczas grania...Szkoda tylko że marketing Philips-a mocno w Polsce kuleje i TV te są niszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ładnych parę lat miałem Philipsa i byłem generalnie zadowolony, ale od kiedy przesiadłem się na plazmy Samsunga, to już do tamtej marki, ani technologii LCD/LED nie wrócę...

podstawową wadą technologii jest jej cena absolutnie nie odzwierciedlająca jakości obrazu (o dźwięku nie wspominam, bo przecież wbudowane głośniki w każdym płaskim TV są gorsze nawet od fabrycznych głośników Subaru :wink: )

oglądanie choćby plików z YT na plazmie jest znośne, a na LCD/LED nie da się na pixelozę patrzeć :wink:

do jednego TV mamy podłączone konsole i nie zauważyłem jakiegoś męczącego migotania...

 

-- 21 cze 2012, o 14:50 --

 

Gościu który pracuje w serwisie RTV powiedział mi że najbardziej padają Sony i Samsungi :wink:

prawdą jest, że Samsung ma bardzo słabą obsługę posprzedażną, ale generalnie ich produkty mało się psują - mam kilka ich "wytworów" i absolutnie nie narzekam na jakość, chOś trudno było mi na początku zaakceptować koreańskie pochodzenie tej marki :wink:

jakoś podświadomie Japonia, czy Europa w elektronice użytkowej, a USA w profesjonalnym sprzęcie muzycznym wydawały mi się niedoścignione, ale świat się jednak zmienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym TV u mnie jest duży Sharp Aquos (Made in Japan) którego zresztą polecił mi znajomy z branży TV. Pokój jest bardzo nasłoneczniony i jak przymierzyliśmy plazmę to była padaka , dało się oglądać tylko wieczorem. Z Sharp-a jestem bardzo zadowolony zwłaszcza że po odpowiednim skalibrowaniu jest git :D 99.9% TV LCD jest nieskalibrowanych a to bardzo istotne bo ustawienia każdego producenta są fatalne :idea:

 

W wyborze technologii trzeba brać pod uwagę warunki jakie panują w pomieszczeniu gdzie będzie stał/wisiał TV :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mi doradzicie?

Szukam jakiegoś TV 40" do 2000 - 2500zł.

Telewizor będzie stał w dosyć nasłonecznionym pomieszczeniu (ekranem do okna). Nie wiem, czy są dostępne TV z matrycami matowymi i nie mam pojęcia jak to się sprawdza w praktyce, ale chciałbym coś, co nie odbija światła :)

Źródłem sygnału będzie "Turbodekoder HD" z N :twisted:

Miłym dodatkiem byłyby te wszystkie internetowe bajery. Wi-Fi nie potrzebuję, bo mam dociągniętą skrętkę do TV, więc mogę podłączyć go RJ45.

Fajnie by było, gdyby można było odtwarzać filmy po LAN/USB z napisami.

 

Ale to na czym mi najbardziej zależy, to jakość obrazu, równomierne podświetlenie, brak jakiś placków, jaśniejszych miejsc itp.

 

Dzisiaj przeglądałem te TV, ale rynek jest ogromny i na razie nie mam pojęcia w którą stronę spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu napisał(a):

Jeżeli o mnie chodzi to polecam LOEWE. Mam u siebie 2 sztuki.

 

 

 

Loewe wykorzystuje technologię Sharp-a który zresztą jest jego udziałowcem i pakuje w ekskluzywną obudowę

 

To prawda, o Sharpie też mam dobre zdanie Luk (ale nie kazdy model)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam Cię... Tylko nie Sharp

:roll: :shock:

mam od lat, różne modele i nie narzekam...

 

Z Sharp-a jestem bardzo zadowolony

ja też, pada mi właśnie panasonic w sypialni i zastąpi go jakiś Aquos...

 

Jeżeli o mnie chodzi to polecam LOEWE.

nawet nie wiesz, że masz sharpa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiesz, że masz sharpa

 

 

ja wohl,

 

akurat wczoraj z ojcem oglądałem mecz na SRONY SRAVIA LCD, :arrow: kaszka jak ...uj :lol:

ja też, pada mi właśnie panasonic w sypialni i zastąpi go jakiś Aquos...

ciekawe kiedy SRAVIA padnie :mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu, kiedyś, dawno temu, pisałem w tym wątku co mówił mój kumpel, który od chyba 25 lat handluje sprzętem rtv.

15 lat temu mówił, że jak chcesz dobry telewizor, to kup sony. Od kilku lat mówi, że jak chcesz dobry tv to nie kupuj sony :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu, kiedyś, dawno temu, pisałem w tym wątku co mówił mój kumpel, który od chyba 25 lat handluje sprzętem rtv.

15 lat temu mówił, że jak chcesz dobry telewizor, to kup sony. Od kilku lat mówi, że jak chcesz dobry tv to nie kupuj sony

 

zgadzam sie w 666 %. Śmieje sie akurat bo SRAVIA jest w posiadaniu mojego brata. Kupił 2 lata temu, że nie zapytał mnie o zdanie, :arrow:

 

Te TV to poraSZka. A tak w domu byłby 3 LOEWE :mrgreen::mrgreen::lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LCD i nie narzekam już od dwóch lat.... Polecam sklep NEONET, chciałem u siebie pierwsze kupić w Bielsku, miałem upatrzony model, cena 6700zł, dzwonie do NeoNet, a tam mi mówią 5200zł, pytam czy to jakaś powystawówka czy coś takiego ... oni mówią że nie , pojechałem do Gliwic po niego i do tej pory chodzi, więc warto szukać szukać i szukać sklepów bo można dużoo przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...