Skocz do zawartości

ile pali legacy 3.0 automat


myx-1

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi powie ile faktycznie średnio pali 3.0 legacy w automacie,przy jeździe bez szaleństwa na drodze,ile kosztuje instalacja gazowa do niego?,zastanawiam się nad kupnem gacka z takim motorkiem,ale nie wiem czy nie zabierze mi kasy na kolację

 

Instalacja gazowa przy H6 mija się z celem, bo będzie trzeba zaglądać na stację co 200km, a jeżeli wsadzisz zbiornik zwykły walec to zeżre kupę miejsca w bagażniku. Koszt instalacji dla H4 to około 3800 zł. Więc dla H6 pewnie nieco więcej. Może lepiej kupić Legacy 2.5? Szkoda, że 2.0 Turbo nie ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat i gazownia :?: niech sie ktos bieglejszy wypowie, bo mi tajemne mysli chaotycznie zdezaja sie w podswiadomosci i jedyne co dociera to pulsujace czerwone swiatelko z napisem STOP. A wogole to nowe to Legacy czy stare :?:

 

Jako, że do subaru z całą stanowczością są rekomendowane instalacje z sekwencyjnym wtryskiem gazu - IV generacji, więc nie będzie problemów z automatem - instalacje tego typu nie ogłupiają komputera auta, tylko z nim współpracują. Natomiast artykuły do których podał odnośnik GTA uczulają by uważać z instalacjami starszymi. Tak więc sprawa bezprzedmiotowa. Dla mnie tylko niezrozumiały jest zakup Legacy H6 z zamiarem montażu instalacji gazowej. Sam mam instalację gazową i jestem bardzo zadowolony, ale jakbym miał pieniądze na nowe H6 to bym jej nie zakładał bo nie było by takije potrzeby. Uważam, ze to powinno wymagać przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat i gazownia :?: niech sie ktos bieglejszy wypowie, bo mi tajemne mysli chaotycznie zdezaja sie w podswiadomosci i jedyne co dociera to pulsujace czerwone swiatelko z napisem STOP. A wogole to nowe to Legacy czy stare :?:

 

Jako, że do subaru z całą stanowczością są rekomendowane instalacje z sekwencyjnym wtryskiem gazu - IV generacji, więc nie będzie problemów z automatem...

 

Z całą stanowczością stwierdzam ze w tym ... kraju gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez poszanowanie... wszelkie zalecenia, normy technologiczne, instrukcje postępowania oraz pojęcia takie jak rzetelność napotykają na gwałtowny opór i rozbijają się z hukiem o kant dupy.

No ale jak ktoś koniecznie chce szukać szczęścia/guza* ( *niepotrzebne skreślić ) to powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat i gazownia :?: niech sie ktos bieglejszy wypowie, bo mi tajemne mysli chaotycznie zdezaja sie w podswiadomosci i jedyne co dociera to pulsujace czerwone swiatelko z napisem STOP. A wogole to nowe to Legacy czy stare :?:

 

Jako, że do subaru z całą stanowczością są rekomendowane instalacje z sekwencyjnym wtryskiem gazu - IV generacji, więc nie będzie problemów z automatem - instalacje tego typu nie ogłupiają komputera auta, tylko z nim współpracują. Natomiast artykuły do których podał odnośnik GTA uczulają by uważać z instalacjami starszymi. Tak więc sprawa bezprzedmiotowa. Dla mnie tylko niezrozumiały jest zakup Legacy H6 z zamiarem montażu instalacji gazowej. Sam mam instalację gazową i jestem bardzo zadowolony, ale jakbym miał pieniądze na nowe H6 to bym jej nie zakładał bo nie było by takije potrzeby. Uważam, ze to powinno wymagać przemyślenia.

 

Bez sensu to wyglada CC jak tankuje LPG albo Yaris.

Ja miałem kiedys innego 3.0 i gaz i robiłem 500 do 600km na zbiorniku. Bo zbiornik miałem 100 litrow.

A jak sie chce mieć miejsce w bagazniku to sie nie montuje gazu tylko kupuje tranzita 2,5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to wyglada CC jak tankuje LPG albo Yaris.

 

Może i CC wygląda bez sensu, ale jak tak gówniane autko pali ponad 8 litrów benzyny to szkoda gazu było nie założyć. Dla mnie swego czasu różnica była czy leję do auta za 500 zł miesięcznie czy też za 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam instalację gazową i jestem bardzo zadowolony, ale jakbym miał pieniądze na nowe H6 to bym jej nie zakładał bo nie było by takije potrzeby.

 

Też kiedyś myślałem, że jakby... to...

:lol:

Przemyśl to jeszcze raz... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem, że jakby... to...

:lol:

Przemyśl to jeszcze raz... :wink:

 

Chmmm, na ale mając kasę na auto za 200 tys. człowiek przejmuje się spalaniem? Dla mnie auto za takie pieniądze to jest jeszcze abstrakcja, jednak wydaje mi się, że gdybym miał dylemat czy kupić H6 i mieć wizję gazowania auta bo brak mi na benzynę, czy może kupić wersję 2.5 i lać tylko benzynę, to skłonił bym, się ku tej drugiej opcji. Oczywiście jest to tylko gdybanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chciałbym dorzucić od siebie w kwestii gazowania nowych samochodów.

Pomijając gwarancję, montaż instalacji w nowym najbardziej się opłaca ponieważ oszczędzamy od początku.

 

Zakładając zużycie benzyny na poziomie 17 l/100 a gazu nawet 20 l/100 km oszczędności po przebiegu 100 000 km oprą się o 30 000 zł !!!.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając zużycie benzyny na poziomie 17 l/100 a gazu nawet 20 l/100 km oszczędności po przebiegu 100 000 km oprą się o 30 000 zł !!!.

 

Oczywiście zgodzę się, ale do tego trzeba dodać też kilka małych wad, jak mało pojemny zbiornik w kole zapsowaym, przy spalaniu 17l/100km to musiałbym co 200km na stację zaglądać i wożenie zapasu w bagażniku. W przypadku kupna podstawowego modelu i gazowania go oczywiście można to robić, ale wydaje mi się, że kupowanie najdroższej wersji a potem jej gazowanie jest jakieś takie chmmmmm, dziwne. Powiem tak, w przypadku nowego auta, ktoś kupuje Imprezę GX albo Legacy 2.0 i gazuje to OK, moge to zrozumieć. Ale jak ktoś kupuje nowe STI jakies albo Outbacka w topowej wersji a potem do tego gaz, to już według mnie jakoś tak nie pasuje. Co innego z autami używanym, których ceny sa znacznie niższe (szczególnie 4 i wiecej lat), wtedy można się szarpnąć na takie coś i zagazować, ale nowe? Oczywiście to osobista sprawa każdego i nic mi do tego. Nie jestem przeciwnikiem gazowania, sam gazuję i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając zużycie benzyny na poziomie 17 l/100 a gazu nawet 20 l/100 km oszczędności po przebiegu 100 000 km oprą się o 30 000 zł !!!.

 

Oczywiście zgodzę się, ale do tego trzeba dodać też kilka małych wad,

 

No i dlatego nie wszyscy te nowe gazują. Co nie znaczy, że im to przez myśl nie przejdzie... :lol: Jak można oszczędzić na paliwie 20'000 rocznie, to nawet wydając 200'000 na samochód warto się zastanowić.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby oszczędzić te 20 tys trzeba by robić minimum 70 tys km rocznie, to troche dużo. Jeśli się tyle jeździ w trasie to albo się jest handlowcem (firmy nie dają wtedy aut o takim spalaniu),albo się ma świetnie prosperujący intreres(stać mnie na paliwko) albo jest się Prezesem nie lubiącym samolotów :D Do takich przebiegów nie kupiłbym takiego auta, chyba od tego są różne tdi, tdci itd (nie przepadam) ale to już nie Subaru he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby oszczędzić te 20 tys trzeba by robić minimum 70 tys km rocznie, to troche dużo. Jeśli się tyle jeździ w trasie to albo się jest handlowcem (firmy nie dają wtedy aut o takim spalaniu),albo się ma świetnie prosperujący intreres(stać mnie na paliwko) albo jest się Prezesem nie lubiącym samolotów :D Do takich przebiegów nie kupiłbym takiego auta, chyba od tego są różne tdi, tdci itd (nie przepadam) ale to już nie Subaru he he.

 

Ja właśnie jeżdżę 60-70 kkm rocznie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie ile faktycznie średnio pali 3.0 legacy w automacie,przy jeździe bez szaleństwa na drodze,ile kosztuje instalacja gazowa do niego?,zastanawiam się nad kupnem gacka z takim motorkiem,ale nie wiem czy nie zabierze mi kasy na kolację

 

Nie zawracaj sobie głowy gazem, SIP nosi się z zamiarem wypuszczenia dla oszczędnych wersji na pedały.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...