Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piaskos,

nie do końca, bo sygnał który wychodzi z procka jest bardzo przycięty przez cyfrowe filtry. Co do ic chyba miałeś na myśli ic451.

 

Wg mnie to dobra końcówka, w sam raz aby napędzać SW.

 

W mojej opini poziom sygnału na wejściu jest na bardzo niskim poziomie to jako raz, jako dwa jest mocno wy-filtrowany.

 

Zastanawiam się, gdyby wywalić ten c271 i r410 czy nie byłoby nieco lepiej. C271 jest zgodny z notą aplikacyjną ic451 a r410 właściwie nie ma znaczenia więc raczej wątpię. Przez i2c trzeba przeprogramować procek, pobawić się ustawianiami filtrów. Ew sprawdzić czy ic451 działa optymalnie

 

Pozdrawiam

 

-- 19 mar 2012, 12:15 --

 

Piaskos,

ale naklejasz to na plastik tak?

 

Pozdrawiam

 

-- 19 mar 2012, 12:20 --

 

Jakby ktoś pytał to zużyłem na wszytko 30 mat o wymiarach 25x50 cm

no jestem w szoku, Ja zastanawiałem się nad kilkoma-kilkunastoma :shock: :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do IC to tak oczywiście miałem na myśli 451.

Jeżeli to jest sub to zapewne podany jest sygnał z filtrem dolnoprzepustowym - co akurat jest dobre i wskazane. Poza tym w radu powinny być jakieś ustawienia co do suba (chyba :P)

 

 

Nie rozumiem tego z naklejaniem na plastik :P

Biorę mate i wyklejam drzwi wewnatrz (zdjęcie pierwsze)

A póżniej zaklejam drzwi na zewnątrz co widać na zdjęciu 2 bardzo dobrze. Nic nie kleje do plastiku tylko do blachy.

Trzeba wszystkie otwory zbędne pozaklejać i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w radu powinny być jakieś ustawienia co do suba (chyba )

 

procesor audio to obsługuje, ale w menu radia tego nie ma :| (Liczę na menu serwisowe), te filtry (cyfrowe) ustawia się przez i2c - strona pdf chyba 47 lub 5x. Jest sporo ustawień na sw ale radio tego nie wspiera.

 

ale gdyby tak delikatnie podbić poziom sygnału przed końcówką mocy i tez by napitalało.

 

co do mat już wszystko kumam. Myślałem, ze oklejasz od wewnątrz tapicerkę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest by kupić maty wysokoelastyczne bo tych normalnych nie ułożysz ładnie na drzwiach.

 

na przednich drzwiach mam wysokoelastyczne maty, ich zaleta to niska waga, natomiast są bardzo delikatne

 

na tył i inne elementy zastosowałem maty bitumiczne boll pokryte alu, z tych jestem bardziej zadowolony. Ważne też dla mnie było, aby to wyciszenie nie było mega drogie. Maty bitumiczne są kilkakrotnie tańsze, niż profesjonalne maty wyciszające stp czy dynamat.

 

Jak się je podgrzeje farelką albo suszarką to stają się plastyczne i też można fajnie formować, także klejenie na gorąco.

 

 

 

all.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalix,

 

widze kleiliscie ze zarowno na blache zaraz po zdjeciu plastikowej tapicerki jak i jakos dostaliscie sie w przestrzen zarezerwowana dla szyb jak ??? srubki jakies bo gibkie raczki to chyba nie wystarcza ???

jakie masz glosniczki nie Helix-y przypadkiem czy moze Hertze ?

ale 30 arkuszy ile to kosztuje ?

 

kurcze znalazlem maty bitumiczne boll za ok. 5pln

bitumiczno filcowe, bitumiczno aluminiowe, butlynowe ...jakie wybrac ?

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srubki jakies bo gibkie raczki to chyba nie wystarcza ???

jakie masz glosniczki nie Helix-y przypadkiem czy moze Hertze ?

ale 30 arkuszy ile to kosztuje ?

 

Nic z mechanizmu szyb nie ruszałem, spójrz na zdjęcie są trzy spore otwory przez które można ładnie wkleić maty. Jest z tym sporo zabawy, ale właśnie moje gibkie rączki mi przy tym pomogły :D:D:D

 

głośniki mam:

przód:

INFINITY KAPPA 65.7 CS

tył:

hertz dcx-130, ale są odłączone i pełnią rolę wypełniacza dziury :D

sub:

JL AUDIO 10W1v2

 

utworzyłem sobie scene muzyczną klasyczne 2.1 stąd decyzja o odłączeniu tyłów.

 

maty kupowałem w arkuszach 50x50, jeden arkusz 17zł, nie pamiętam ile poszło.

 

BITUMICZNE Z ALUMNIUM, albo w tańszej wersji czyste bitumiczne

 

rr4u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który car-audio w Warszawie polecacie? atrakcyjny cenowo, najlepiej po lewej stronie Wisły, chociaż nie nie jest to warunek konieczny. Zakres tego co mam zamiar zrobić to po przejrzeniu forum: wyciszenie drzwi + głośniki przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś ostatnio wytłumiłem GMSami, z przodu wstawiłem Hertz'e 165 do fabrycznego radia podłączyłem adapter Grom Audio aby mieć podłączenie do iPoda w gruncie rzeczy bardzo niskim kosztem uzyskałem zadowalający efekt. W planie wytłumienie jeszcze tylnych drzwi plus głośniki, bagażnika i nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś pomysł gdzie wsadzić duży głośnik w forku? Może nikt tego nie poprze ale ja lubię rodzaj basu jaki dają głośniki >=30cm w zamkniętej obudowie, w poprzednim aucie znalazłem na to miejsce idealne. W gajowym pod siedzeniem nic nie wejdzie, w bagażniku wszystko fruwa, furkocze roleta no i wolał bym gdzieś bliżej.. no po prostu nie ma gdzie basu wsadzić w obudowie zamkniętej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pamiętam, mogę rozebrać boczek i sprawdzić, jeśli to pilne

:mrgreen: a jaką masz grubość dystansu pamiętasz? moje mają głębokość 61mm chyba tyle samo co hertz

i muszę kupić odp dystans a nie wiem jakiej grubości

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś pomysł gdzie wsadzić duży głośnik w forku?

szkoda, że w forku nie ma podłokietnika z tyłu. W audi o koleżki udało się ciekawie umieścić subwoofer :D

ssbo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A czy pod hertze 130 z tyłu tez jakis dystans jest potrzebny??

 

Jesli tak to jaki

 

jest potrzebny dystans zwykły okrągły z mdf'u 130mm grubości 1,2cm, nie kupuj grubości 1,8cm bo jak przykręcisz jeszcze na to głośnik, który nie ma całkiem płaskiego rantu, to jak założysz na to boczek to będzie się wspierał na nim, w tym miejscu co jest maskownica głośnika.

 

pamiętaj, żeby taki dystans zaimpregnować/polakierować

2184267963

 

a jaką masz grubość dystansu pamiętasz? moje mają głębokość 61mm chyba tyle samo co hertz

i muszę kupić odp dystans a nie wiem jakiej grubości

 

w środę postaram się odpowiedzieć na te pytania:)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył:

hertz dcx-130, ale są odłączone i pełnią rolę wypełniacza dziury :D

sub:

JL AUDIO 10W1v2

 

utworzyłem sobie scene muzyczną klasyczne 2.1 stąd decyzja o odłączeniu tyłów.

 

 

Kalix, Czemu tak ?

Lepiej moc rozdziela wzmacniacz ? O co kaman z tym odłączeniem ?

 

Możesz coś podpowiedzieć po ludzku/chłopsku ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalix, Czemu tak ?

Lepiej moc rozdziela wzmacniacz ? O co kaman z tym odłączeniem ?

Możesz coś podpowiedzieć po ludzku/chłopsku ?

Pozdro

 

Wzmacniacz mam 4-kanałowy 4x110w , więc mogę nim zasilić albo przód+tył albo przód+ dwa kanały zmostkowane w jeden zasilające subwoofer. Przy mojej konfiguracji przód dostaje po 110w, a subwoofer 220w.

 

Przy mocnych przodach zrobionych z głową (głośnik średnio-tonowy lub niskotonowy w drzwiach, tweetery w słupkach mniej więcej na wysokości uszu) dźwięk z tyłu praktycznie nie dochodzi do ucha kierowcy, więc nie ma się co silić z inwestowaniem w tył.

 

Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chce się uzyskać.

 

Nie jestem specem od zwięzłego tłumaczenia, a nie chcę tu wklejać wypracowania na 2strony;

także gdybyś miał więcej pytań zapraszam na pw, wtedy mogę coś krok po kroku wyjaśnić.

 

[Forek MY07-08 ma podlokietnik z tylu (ja mam)... 8)

Spoko, nie wiedziałem.

Po głębszym zastanowieniu, sub pod podłokietnikiem w forku nie wyjdzie tak fajnie, gdyż forek ma składane fotele 8) W a6 nie było tej kwestii bo kanapa na stałe przypięta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...