Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanko za 100 pkt....

Jakie głośniki zagrają normalnie a nawet troszkę lepiej podłączone do samego radia. Rozmiar 16,5 w drzwi przednie, będą wygłuszone.

Wzmacniacza nie będzie, z założenia poprawiamy fabrykę tak tylko jak się da.

Najlepiej odseparowany zestaw ale taki aby zagrał pod samym radiem (4x45W)

Podajcie proszę konkretne propozycje

pozd

Panowie, pytanko za 100 pkt....

Jakie głośniki zagrają normalnie a nawet troszkę lepiej podłączone do samego radia. Rozmiar 16,5 w drzwi przednie, będą wygłuszone.

Wzmacniacza nie będzie, z założenia poprawiamy fabrykę tak tylko jak się da.

Najlepiej odseparowany zestaw ale taki aby zagrał pod samym radiem (4x45W)

Podajcie proszę konkretne propozycje

pozd

 

Proa Simplex, cena ok 400 zł a bezkonkurencyjne do 1000 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

a czy coś troszkę tańszego możecie polecić?

Gdyby miał być wzmak, nie miał bym nawet pytania, ale boję się kupić w ciemno i się mega rozczarować po podłączeniu. Czy kultowe już Hertze DSK bez wzmaka zagrają?

Moje wątpliwości budzi jedynie fakt braku wystarczającej mocy.

Zalezało by mi na propozycji sprawdzonej a nie czysto teoretycznej.

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Morel Maximo za ok. 400 PLN, grają bardzo przyzwoicie bez wzmaka (nie ma porównania do fabrycznych, śmiało mogę polecić pod samo radio). Wczoraj zainstalowałem wzmacniacz i dopiero pokazują co potrafią. Chociaż myślę, że wkrótce będzie zmiana na Focale ps165 lub DLS R6A :P . Hertz DSK nie jest zbyt udaną konstrukcją.

 

Ja kupiłem Focal PS165

Mógłbyś opisać wrażenia z odsłuchu tych Focali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal konstrukcyjnie jest bardzo doby, ale też ma swoje charakterystyczne brzmienie - tak już jest

Kuszą mnie te Focale, po zamontowaniu wzmacniacza odczuwam lekki niedosyt z tymi Morelami. Charakterystyczne brzmienie to znaczy? Bardziej pod jaką muzykę?

W DLS-ach podobno góra troszkę agresywna, ciekawe jak by to się zgrywało ze wzmacniaczem Rockford Fosgate.

 

no i wspomniane przez mnie zestawy Proa, robione na zamówienie

Gdzie można taki zestaw skompletować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorekolwiek z glosnikow wymienionych pasuja w fabryczne miejsca na glosniki bez zadnych przerobek?

Z tego co gdzies widzialem, w drzwi wchodza tylko dosc plytkie glosniki.

 

Pamietam jak zakupilem impreze bylem bardzo niemile zaskoczony jak gra :( Ale wystarczylo wymienic radio na podstawowy model clariona za pare stowek i juz calosc zaczela grac. Calosc ocenil bym na 3- .Niestety fabryczne radio to byla jakas masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak zakupilem impreze bylem bardzo niemile zaskoczony jak gra Ale wystarczylo wymienic radio na podstawowy model clariona za pare stowek i juz calosc zaczela grac. Calosc ocenil bym na 3- .Niestety fabryczne radio to byla jakas masakra

Nie wiem jak w Imprezie, ale w forku fabryczne głośniki wołają o pomstę do nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak zakupilem impreze bylem bardzo niemile zaskoczony jak gra Ale wystarczylo wymienic radio na podstawowy model clariona za pare stowek i juz calosc zaczela grac. Calosc ocenil bym na 3- .Niestety fabryczne radio to byla jakas masakra

Nie wiem jak w Imprezie, ale w forku fabryczne głośniki wołają o pomstę do nieba

te same są ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie przeczytałem całego wątku, bo przy zamulaniu Forum skończyłbym lekturę za tydzień z rozstrojem nerwowym.... :wacko:

 

Nie wiem, czy ktoś z Was upgradował audio w Imprezie >MY08. W aucie jest oryginalna jednostka NAVI Kenwooda, znana z innych modeli Subaru. Aktualnie mam do niej wpięty OEM subwoofer i nadal z dźwiękiem jest dramat. Jako, że prawdopodobnie zostawię sobie Imprezę na dłuższy czas postanowiłem coś polepszyć w temacie audio.

 

Planuję:

- wygłuszyć drzwi

- zmienić przednie głośniki - widzę, że chwalicie Helix'y, jako tanią alternatywę bez instalowania wzmacniacza. Proszę o informację na temat konkretnego modelu tych głośników. Firma, w której prawdopodobnie będę robił całą operację ma wystawione takie Helix'y http://allegro.pl/glosniki-helix-b62c-kurier-gratis-krakow-i3556578333.html

Czy o ten model własnie chodzi?

 

Powiedzmy, że na całość (z montażem) chcę wydać do 1500 pln (chętnie mniej! ;) ). Jak samie wiecie, w STi z przelotowym tłumikiem ;) nie stworzymy warunków, jak w sali koncertowej, dlatego proszę o rady. Najchętniej chciałbym, żeby dobrać sprzęt z oferty firmy http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=583042

, w której sprzęt chciałbym zainstalować.

 

No i pytanie podstawowe. Czy ta jednostka Kenwood'a może w ogóle wytworzyc tyle mocy, żeby jakiekolwiek głośniki zgrały...? Jeżeli nie, to w tej cenie muszę zmieścić się jeszcze z wzmacniaczem.

P.S. Słucham głównie muzyki rockowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie chcesz zostać przy jednostce fabrycznej? Jeśli ma to nie być sala koncertowa, to załóż przyzwoitą jednostkę grającą, np. Alpine, do tego wygłuszenie i przyzwoite przednie głośniki. Podłączenie wzmacniacza do OEM'owego radia i OEM'wego subwoofera mija się z celem. Szkoda kasy i Twojej pracy (np. związanej z ciągnięciem kabli pod wzmacniacz). Zrób bazę, jak będziesz chciał, w przyszłości sobie to rozbudujesz, a rozwiązanie które Ci opisałem będzie stanowiło diametralną różnicę w odsłuchu w porównaniu do tego co masz obecnie.

 

No i zmieścisz sie w budżecie... ;)

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale ja jestem w gorącej wodzie kąpany i za 20 minut zawożę Imprezę do firmy car audio

Z tego co pamiętam operacja będzie polegała na:

- wymiana głośników na Hertz ESK 165.5

- wygłuszenie drzwi

- montaż wzmacniacza GTO-3EZ

 

Zastanawiam się tylko, czy nie zdemontować aktywnego OEM'ego subwoofera spod fotela, który miałby być zasilany już z wzmacniacza (po przeróbce sygnał puszczony po LOW), czy nie sprzedać tego OEM suba (ktoś chętny? - oferta 300 pln ważna do godz. 10:00 ;) ) i kupić inny subwoofer do bagażnika. Lepsze rozwiązanie, ale znowu koszty i rozwiązanie mniej wygodne (nie chcę stałej zabudowy!).

 

Jak się łatwo domyślić, mój budżet został "lekko" przekroczony :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podrzucic gdzies zdjecia jak wygladaja wasze drzwi od srodka po modyfikacjach? :)

 

zastanawiam sie jak bardzo zalozenie dystansow je "oszpeci" :) czy moze nie rzuca sie to jakos bardzo w oczy.

Mozecie podrzucic gdzies zdjecia jak wygladaja wasze drzwi od srodka po modyfikacjach? :)

 

zastanawiam sie jak bardzo zalozenie dystansow je "oszpeci" :) czy moze nie rzuca sie to jakos bardzo w oczy.

nie będzie widoczny

dla większej estetyki możesz zrobić ładny panel

- jeszcze jedno, jeżeli to system 2way, to możesz 16tkę delikatnie pochylić - będzie efekt, tym bardziej że w Forku dość nisko są głośniki usytułowane w drzwiach

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeszcze jedno, jeżeli to system 2way, to możesz 16tkę delikatnie pochylić - będzie efekt, tym bardziej że w Forku dość nisko są głośniki usytułowane w drzwiach

 

U mnie one pochyliły się same na dystansie :biglol:

 

Jakie macie zdanie na temat nagłośnienia Infinity? Hit czy lepiej kupić coś innego w podobnym przedziale cenowym?

 

Ale co dokładniej Cię interesuje ? Model jakiś chociaż podaj.

Chociaż ja osobiście rozglądał bym się za czymś innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- zmienić przednie głośniki - widzę, że chwalicie Helix'y, jako tanią alternatywę bez instalowania wzmacniacza. Proszę o informację na temat konkretnego modelu tych głośników. Firma, w której prawdopodobnie będę robił całą operację ma wystawione takie Helix'y http://allegro.pl/gl...3556578333.html

 

Napiszcie proszę o co chodzi z taką zwrotnicą w tym zestawie? ZTCW zwrotnica powinna mieć IN ->TW, WF a w tym przykładzie tego nie widze.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...