Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak piec to wzmacniacz :D taki na zimowe wieczory żeby było cieplej :D , lepiej jak by było bo to co jest na radyjku np 4x50W to nie jest moc RMS , jak byś miał nawet 5x50W RMS to by było dobrze , ale jak nie ma S to musi być bez jak drzwi wytłumisz i solidnie zamontujesz głośniki to będzie już lepiej bo ta muzyka w Subaru to nie gra wcale.

Mam teraz Mazde 6 do roboty z systemem BOSE ładnie gra jak na oryginalny sprzęt bardzo przyjemnie , to jak do niej siadłem to mi się przykro zrobiło że u mnie jaka sieka :(

 

Jeśli szukasz głośników pod samo radio to kup takie żeby miały największą skuteczność.

Często to raczej tanie głośniki mają małą skuteczność a te drogi lepszą czyli większą

 

Skuteczność mówi o tym jak głośno będzie grał głośnik przy określonym poziomie mocy. Wyrażona jest w decybelach i jest zazwyczaj mierzona przy 1W mocy w odległościach

1m od głośnika .Im wyższa skuteczność tym lepiej.

Przykładowo głośnik o skuteczności 87db będzie wymagał wzmacniacza o mocy 200W,by grać tak samo głośno, jak głośnik o skuteczności 90db korzystając ze wzmacniacz o mocy 100W

 

np;

87db 200W

88db 158W

89db 126W

90db 100W

91db 79W

92db 63W

93db 50W :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masakra, ja nie chce zebyscie mnie uczyli o decybelach i innych szatanach tylko najlepiej wkleić mi linka z alledrogo do najlepszego rozwiązania do 250zł bym wsadziła coś coby nie PIERDZIAŁO tak jak jest w chwil obecnej :shock: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masakra, ja nie chce zebyscie mnie uczyli o decybelach i innych szatanach tylko najlepiej wkleić mi linka z alledrogo do najlepszego rozwiązania do 250zł bym wsadziła coś coby nie PIERDZIAŁO tak jak jest w chwil obecnej

A nie masz w okolicy jakiegoś sklepu by pan ze sklepu coś dopasował? Bo tak jak pomyślę ile z tym jest dłubania to nawet ten pilnik i wiercenie otworów w dystansie nie są taką trywialną znowu sprawą. Przydało by się zaplecze narzędzi, wiertarka , pilnik i piłka do metalu i pewnie śrubokręt z różnymi końcówkami by zdjąć boczki drzwi. To pierdzenie faktycznie będzie mniej natarczywe jeśli od radia odłączysz tylne głośniki (bo wzmacniacz radia nie będzie obciążony dodatkowo). Ale może pojawić się brzęczenie samych drzwi :) Bo głośniki lepsze będą mocniej "trzęsły" drzwiami... Same tweetery też by wypadało gdzieś zamontować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Możecie polecić jakąś porządną firmę CAR AUDIO w W-wie która ogarnie wymianę sprzętu audio w forku ?

Chodzi mi o solidną firmę za w miarę rozsądną kasę najlepiej po prawej stronie W-wy.

 

Chcę wymienić głośniki, dołożyć wzmacniacz i wygłuszyć drzwi.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wzmacniacz radia nie będzie obciążony dodatkowo)

 

to nie ma nic do rzeczy , chodzi o poprawienie sceny dźwiękowej ale już z nie będę pisał o co w tym chodzi jeśli nie chcesz się czegoś dowiedzieć :D

Link jak co to wkleje wieczorem ale prawda jest taka żebyś poczuł różnice to troszkę za mało grosiwa , bo jeszcze jakieś maty to naprawdę jest za mało, bo czasem wymiana samych głośników z fabrycznych na jakieś tam i tylko tyle robi gorszy efekt, auto jest ciężkim środowiskiem do na głośnienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczuła jak już, kolego Grzesiu :)

 

Przepraszam nie zauważyłem :oops: , już rozumiem dlaczego nie chcesz wiedzieć dlaczego co i jak tylko podać co kupić :D

Bo ja to lubię jak mi ktoś powie z czym się to je :D

nie ma ci kto tego zrobić żeby wytłumić drzwi :?: bo to ważne , jest kilka firm CA w Rzeszowie ale robota wyjdzie więcej jak te głośniki

nawet nie wiem ile tak by dokładnie wzieli za taka robotę ,bo nie wydziałem drzwi w subaru .Jak ja bym to robił to wygłuszam tak samo poszycie zewnętszne a nie wszyscy to robię ,czesem tylko przyklejają baty na poszycie wewnętszne żeby po wiecm uszcelnić i usztywnić,

 

Ja to robię tak ,maty nie z górnej półki ale dwie a nawet trzy warstwy robiły robotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje montowałem z kumplem coś takiego http://allegro.pl/glosniki-jbl-gt5-650c ... 98979.html :)

przy radiu Alpine CDE111RM o mocy 4x50W oraz wygłuszonych drzwiach głośniki spisywały się bardzo dobrze. Głęboki bas, czyste wysokie tony. Po podłączeniu do wzmacniacza zagrały jeszcze lepiej :D Bardzo dużą rolę ma wygłuszenie drzwi, nawet przy seryjnych głośnikach różnica jest znaczna. Pamiętaj żeby wybrać zestaw odseparowany :D Zapraszam do Wwy na odsłuch lub ewentualną pomoc w montażu, jak coś wal PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś,testował albo przymierzał się do blaupunkta new york 800 :?:

Teoretycznie ma wszystko co mi potrzeba(automapa,mp3,usb) i przyjazny wygląd,ale czy to faktycznie dobrze będzie działać?

Czytam sobie,że ma coś co się nazywa SWC co to ma się podobno nauczyć samoczynnie sterowania z kierownicy poprzez jacka?

Nie jestem audiofilem, nie dobieram długości włosia w dywanie pod odpowiednie głośniki,chce żeby grało nie gorzej niż seria i wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slesz,

robiłem swoje na chłodnej i nie mam żadnych zastrzeżeń

 

DerickB,

Ja tez zawsze montuję u Krzysia. Polecam

 

 

Panowie możecie podać jakieś namiary tam, może być na PW.

 

Mam co prawda kawałek drogi tam ale jak robią porządnie to

ok

 

Z góry dzięki

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczuła jak już, kolego Grzesiu :)

 

Przepraszam nie zauważyłem :oops: , już rozumiem dlaczego nie chcesz wiedzieć dlaczego co i jak tylko podać co kupić :D

Bo ja to lubię jak mi ktoś powie z czym się to je :D

nie ma ci kto tego zrobić żeby wytłumić drzwi :?: bo to ważne , jest kilka firm CA w Rzeszowie ale robota wyjdzie więcej jak te głośniki

nawet nie wiem ile tak by dokładnie wzieli za taka robotę ,bo nie wydziałem drzwi w subaru .Jak ja bym to robił to wygłuszam tak samo poszycie zewnętszne a nie wszyscy to robię ,czesem tylko przyklejają baty na poszycie wewnętszne żeby po wiecm uszcelnić i usztywnić,

 

Ja to robię tak ,maty nie z górnej półki ale dwie a nawet trzy warstwy robiły robotę :D

 

Nie wiem co Ty do mnie rozmawiasz, kogoś tam mam ogólnie na warsztacie ale nie wiem czy wygłuszają bo nie wiem o co chodzi :D

 

 

karloszka nić więcej jak 250zł nie wyskrobiesz :?:

 

Nie bo nie mam, chce coś co będzie grało a nie pierdziało, nie chce szałuuu jakichś mega brzmień bo od tego mam tłumik tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty do mnie rozmawiasz, kogoś tam mam ogólnie na warsztacie ale nie wiem czy wygłuszają bo nie wiem o co chodzi :D

 

Coś mi się wydaje ,bo jak nie wiesz co ja do Ciebie rozmawiam , to może lepiej pojedź do kogoś czyli osoby która ogarnia temat CA powiedź mu żeby Ci sprzedali i zamątował głośniki z 250zł i wytłumili drzwi, żeby grało lepiej .co będzie bardzo trudne bo żeby grało lepiej to na to składa się wiele czynników ,choć głośniki są jednym z ważniejszych podzespołów , bo one reprodukują dźwięk .

 

Za 250 nie są ale ko 300zl proszę gotowe co by można kupić

 

http://allegro.pl/powerbass-s-6c-kurier ... 26528.html

 

http://allegro.pl/super-zestaw-mb-quart ... 71334.html

 

http://allegro.pl/dls-b6a-swietny-zesta ... 21659.html

 

http://allegro.pl/glosniki-samochodowe- ... 57286.html

 

Mam nadzieje że coś pomogłem ,bo bardziej nie umiem.250zł to jest naprawdę bardzo mało na poprawienie granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PedroA, jutro wyślę ci nr telefonu.. jak znajdę fakturę :roll:

 

 

Dziękuje wielkie, DerickB, już mi podał, dziś bedę dzwonił

 

Dziękuję panowie

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT :

 

Dziś audio zainstalowane na Chłodnej u p.Krzysia

Jestem bardzo zadowolony - p.Krzysio elastyczność - 10

Dziękuje bardzo chłopaki - sam również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Możecie polecić jakąś porządną firmę CAR AUDIO w W-wie która ogarnie wymianę sprzętu audio w forku ?

Chodzi mi o solidną firmę za w miarę rozsądną kasę najlepiej po prawej stronie W-wy.

 

Chcę wymienić głośniki, dołożyć wzmacniacz i wygłuszyć drzwi.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdro

 

Krzysiek z Media Centrum. Ponizej podaje Ci adres:

Media Centrum

Ul. Chłodna 35/37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...