Skocz do zawartości

Architekt - projekt domu


Yapco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mysle ze jaks mala organizacje udalo by sie tu zawiazac. :smile:

Jest nas tu z 5 moze nawet 10 ?

 

nawet firemka do taśmowego trzaskania domków jednorodzinnych to nie głupi pomysł :cool:

architekt, konstruktor, 2 instalatorów i ...Muratory, Archony i inne KB-Projekty przy nas wymiękają :mrgreen:

 

ale tak zacną ekipę to ja raczej widzę przy poważniejszych inwestycjach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak? wspólnymi siłami może coś zdziałamy?

Może uruchomimy jakąś forumową pracownię architektoniczno-konstrukcyjną :?: :cool:

 

Mysle ze jaks mala organizacje udalo by sie tu zawiazac. :smile:

Jest nas tu z 5 moze nawet 10 ?

 

A ja Wam powiem, że gdzie kucharek sześć tam cycków dwanaście, O! :mrgreen:

 

SUBARCHU hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane dalej, że ściany można dowolnie konfigurować.

 

Wow! Czyli można zrobić większy lub mniejszy barak lub wstawić dodatkowe okno. Takie "projektowanie" ma naprawdę niewiele wspólnego z architekturą, a więcej z produkcją taśmową i cięciem kosztów. Tylko gdzie w tym wszystkim jest miejsce na kreatywność, oryginalność, piękno...

 

dom rozwojowy

 

Pewnie :mrgreen: - zawsze można takiego "gargamela" powiększyć np. tak-

 

Obrazek

 

Dom projektuje się dla danego klienta. Każdy ma inne upodobania i preferencje. Jedna osoba woli przestrzenie otwarte, wolny rzut, kontakt z przyrodą, a inna ceni sobie prywatność i woli odgrodzić się od otoczenia. Przykłady można mnożyć dziesiątkami...

na wykładach o budownictwie modułowym nie sprawdzali listy obecności, czy w ogóle ich nie było? :?:

 

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 8:00 pm ]

turdziGT napisał/a:

gourmet, sliczny pakamery w biurze budowy mamy lepiej zaplanowane

Daj fotki żebyśmy mogli wspólnie ocenić

 

nie chce zawstydzic tego kto zaprojektowal ten barak :wink:

zawiesił się Photoshop i fotek nie będzie? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wykładach o budownictwie modułowym nie sprawdzali listy obecności, czy w ogóle ich nie było? :?:

 

Nie wiem, jak się ma moduł do tego baraku :mrgreen:. Poza tym modułowo to można bazę na Marsie stawiać, albo jakiś domek eksperymentalny budować, a chyba nie o to chodzi koledze, który założył ten wątek.

 

Yapco- polecam najlepszą, moim zdaniem, stronę o architekturze w sieci:

http://www.archdaily.com/category/houses/

 

miłego oglądania/czytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT napisał/a:

gourmet napisał/a:

turdziGT napisał/a:

gourmet, sliczny pakamery w biurze budowy mamy lepiej zaplanowane

Daj fotki żebyśmy mogli wspólnie ocenić

 

 

nie chce zawstydzic tego kto zaprojektowal ten barak

zawiesił się Photoshop i fotek nie będzie?

 

:smile: ty ze szczypta drwiny a ja mowie calkiem powaznie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym modułowo to można bazę na Marsie stawiać, albo jakiś domek eksperymentalny budować
taa, telewizja i google kłamie http://images.google.pl/images?hl=pl&sa ... 20&ndsp=20

 

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 7:37 am ]

turdziGT napisał/a:

gourmet napisał/a:

turdziGT napisał/a:

gourmet, sliczny pakamery w biurze budowy mamy lepiej zaplanowane

Daj fotki żebyśmy mogli wspólnie ocenić

 

 

nie chce zawstydzic tego kto zaprojektowal ten barak

zawiesił się Photoshop i fotek nie będzie?

 

:smile: ty ze szczypta drwiny a ja mowie calkiem powaznie :cool:

zawsze chętnie obejrzę dobry design pakamery 100 x 100 :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki79 napisał/a:

Poza tym modułowo to można bazę na Marsie stawiać, albo jakiś domek eksperymentalny budować

taa, telewizja i google kłamie http://images.google.pl/i...tart=20&ndsp=20

 

ty na prawdę nie widzisz różnicy ? I byl byś w stanie wywalić 200 tys. na zbudowanie czegoś takiego , i mialo by to być spełnieniem marzeń o twoim własnym domu :?: i tylko po to zeby zaoszczedzic 5 tys na projekcie ? To sie nazywa ekstrawagancja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę - w przeciwieństwie do adwersarzy widzę, że jest wiele sposobów na zbudowanie domu, bez oceny, który komu pasuje. Do tego mam alergię na hasła dom moim ja, mój dom to moja dusza i podobne. Jak potem sprzedać taki dom - sprzedać moją duszę? :?: Mam też alergię na żurnalowe zdjęcia kuchni marzeń która wygląda jak z muzeum sztuki współczesnej, bo tylko tam nie ma prawa być okruszka chleba i żadnej niepozmywanej szklanki, ale obowiązkowe jest kadzidełko i Giugiaro pod sznurek. Przykłady spełniania marzeń o swoim domu znajdziesz w każdej okolicy - jest wymarzona falująca antresola i znikające ścianki, ale zabrakło kasy na tynki. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele sposobów na zbudowanie domu, bez oceny, który komu pasuje

 

Czasy kiedy wszyscy mieli "po równo" już się skończyły, moim zdaniem- na szczęście.

 

Jak kupujesz garnitur to też tak bez przymiarki, pierwszy lepszy? Nie lepiej uszyć na miarę?

 

"Zapłać więcej- wyjdzie taniej"- taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest IMO taka, że jak sie stawia domek 100-120m2 to każdy grosz sie często liczy a i architekt nie poszaleje więc sporo ludzi bierze gotowy projekt, tanie materiały wykończeniowe i jeszcze samemu sporo zasuwa na budowie bo liczy sie każdy grosz. Przy większych domach architekt ma większe pole do popisu a cena projektu indywidualnego jako procent sumarycznego kosztu inwestycji jest znacznie niższa i w dużych domach nie ma sensu brać gotowca a robic pod siebie bo już sam fakt, że robi sie dom na 250 czy 300m2 a nie na 120 świadczy nie tylko o tym, że ma się kase ale i wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę - w przeciwieństwie do adwersarzy widzę, że jest wiele sposobów na zbudowanie domu, bez oceny, który komu pasuje. Do tego mam alergię na hasła dom moim ja, mój dom to moja dusza i podobne. Jak potem sprzedać taki dom - sprzedać moją duszę? Mam też alergię na żurnalowe zdjęcia kuchni marzeń która wygląda jak z muzeum sztuki współczesnej, bo tylko tam nie ma prawa być okruszka chleba i żadnej niepozmywanej szklanki, ale obowiązkowe jest kadzidełko i Giugiaro pod sznurek. Przykłady spełniania marzeń o swoim domu znajdziesz w każdej okolicy - jest wymarzona falująca antresola i znikające ścianki, ale zabrakło kasy na tynki.

A czy ktoś powiedział ze wnętrza maja być sterylne , ja osobiście jak bym sie budowal zdecydowanie wybral bym cos klasycznego przytulnego , co nie znaczy ze nudnego , gdzie sa fajne przyjazne użytkownikowi wnętrza , strefowanie , przeszklenia , dużo światła tam gdzie powinno być , a mniej tam gdzie nie trzeba , obiekt który jest dostosowany do zastanych warunków na działce , stron świata , a nie odwrotnie.

 

Mam wrażenie ze mylisz pojęcia i słysząc dom uszyty na ma miarę widzisz przed oczami rzeźbę w ktorej nie każdy sie odnajdzie i samorealizacje architekta.

To co my przez to rozumiemy , to dom który jest dopasowany do ciebie twojego charakteru , stylu życia , i przede wszystkim twojego budżetu , i jest wiele przykładów pokazujacych ze można mieć fajny dom z jajem w bardzo rozsądnym budzecie , tak jak jeszcze więcej takich ze co z założenia miało być tanie wychodzi dwa razy drożej , ale ty to oczywiście wiesz bo widze ze jesteś ekspertem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużych domach nie ma sensu brać gotowca
są takie projekty?, gotowiec kojarzy mi się generalnie z małą kubaturą

 

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 11:38 am ]

gourmet napisał/a:

jest wiele sposobów na zbudowanie domu, bez oceny, który komu pasuje

 

 

Czasy kiedy wszyscy mieli "po równo" już się skończyły, moim zdaniem- na szczęście.

co to ma ze sobą wspólnego?

 

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 11:39 am ]

Jak kupujesz garnitur to też tak bez przymiarki, pierwszy lepszy? Nie lepiej uszyć na miarę?
nie odpowiem, bo w garniakach nie chodzę :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gourmet, są są - spokojnie można znaleźć gotowce do 250 metrów i nawet więcej. Sam miałem robić konstrukcje dla nowego katalogu domów "nowoczesnych" - od 150 do 280m2 - no ale sie z $$$ niedogadaliśmy.

O np. tutaj

http://www.archeton.pl/projekt-domu-ber ... 8457c93740

http://www.archeton.pl/projekt-domu-Hub ... 8457c93740

http://www.archeton.pl/projekt-domu-sop ... 8457c93740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podoba ?

 

MI się podoba, ale bez szału, nie lubie łączenia klasycznego, dwuspadowego dachu z prawie modernistyczną materiałówką i kolorystyką, jakoś mi to nie pasuje.

ALE wiem, że to się ludziom podoba, i jak ktoś do białego, prostego, przeszklonego domu nie musi (jak ja) mieć płaskiego dachu, to jest ok :wink:

 

A jeszcze co do dyskusji gotowiec/na zamówienie - koszt budowy i poprawek gotowca niedostosowanego do działki, może w sumie wynieść więcej niż dobrze zaprojektowany tani dom + niedrogi projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że robi sie dom na 250 czy 300m2 a nie na 120 świadczy nie tylko o tym, że ma się kase ale i wymagania.

 

z moich obserwacji wynika ze zazwyczaj polskie domy sa duzo za duże w stosunku do potrzeb użytkowników.To chyba jakaś polska przywara , leczenie kompleksów ( w imie zasady im większy tym lepszy ) gdzie statystycznie na rodzinę 2+2 200 m2 to aż nadto a budowanie zamków po 300 , 400 m to zwykła głupota.Zawartosc portfela można pokazać w " smaczkach stylistycznych " detalach , a przede wszystkim materialach ,jednak na pewno nie w kubaturze :smile:

 

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 11:03 am ]

Intakwrx, ooo to wlasnie o tym mowa.

 

Jak wam się podoba ?

 

podoba podoba i to bardzo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, z zewnątrz bardzo mi się podoba - prosta forma, duże przeszklenia, trochę tradycji bo stromy dach choć od strony ogrodu czy na ścianach szczytowych dałbym ciut drewna żeby ocieplic bryłę (tak jak od podjazdu) - dla mnie po prostu ciut zbyt zimne.

Środek nie mój - fajny do gazet, na sesje zdjęciowe ale do mieszkania szybko sie znudzi

 

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 12:16 pm ]

turdziGT, wiesz - ja np lubię przestrzeń, to żeby nie przeciskac się do łóżka wzdłuż ściany, miec oddzielną łazienke tylko dla siebie i dużą garderobę, kuchnie z wyspą, oddzielną jadalnie a nie aneks. Do tego potrzebuje pokuj do pracy dla siebie i żony, spry magazyn na militaria i sie robi hektar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, w skrócie superenergooszczędnym, z odzyskiem ciepła, bardzo dobrze ocieplonym, z energią ekologiczną, często nawet bez ogrzewania (nie u nas). Prosta bryła - mniejsze straty ciepła - stąd skojarzenie. Generalnie temat rzeka - ostatnio dośc modne sie to robi - poszukaj w googlach jak cie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...