Skocz do zawartości

Architekt - projekt domu


Yapco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zna ktoś kogoś takiego co z jajem i pomysłem potrafi coś zaprojektować, jednocześnie bez szaleństw i przystępnego cenowo?

W MPIK-ach masz katalogi . Możesz z katalogu wybrać projekt i kupić go za 500 zł . Możesz też z takiego katalogu wybrać projekt i poprosić autora projektu o zrobienie zmian za kolejne 500 zł . To najprościej i najszybciej . Jeśli nie znajdziesz czegoś dla siebie , to poszukaj innego katalogu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaznaczyc, ze koszt projektu z katalogu nie zamyka sie w kwocie 500zl + 500zl... To jakas bzdura. Nie ma czegos takiego jak "gotowy projekt". Jesli stawiasz dom, zaznaczam SWOJ dom to oddaj to w rece profesjonalisty, ktory spotka sie z Toba tyle razy ile to bedzie potrzebne, doradzi, zaproponuje rozawianania funcjonalne i materialowe, pomoze przy wniosku o pozwolenie na budowe, zrobi nadzor autorski juz przy procesie budowy (tak zeby wszsytko bylo jak w projekcie). Nie nabierajcie sie na gotowe projekty domow z katalogow za 1000zl... Tak jestem architektem i boli mnie to ile osob potem w takich gotowych domkach przerabia je po roku czasu (a nawet wczesniej) bo nagle garaz jednak jest za waski a wchodzac na gore uderzasz glowa w skos dachu...Nie mowiac juz o estetyce tych "domków". Koszty przerobek czesto przekraczaja koszty PRAWDZIWEGO i indywidualnego projektu. Poza tym trzeba od razu zaznaczyc, ze koszt projektu to nie kasa dla samego architekta! Sporzadzenie projektu budowlanego a potem wykonawczego to wspolpraca konstruktora, instalatora i architekta i jeszcze kilku innych osob. Jesli powierzasz takie zadanie dla architekta wraz z pozniejszym nadzorem to masz czlowieka, ktory sie tym zajmie i wszystko skoordynuje i masz pewnosc, ze projekt jest zrobiony dla Ciebie i tak jak jest narysowany.

 

Namawiam goraco do poszukiwan jakiegos dobrego projektanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź też pod uwagę, że gotowe projekty są w większości robionę pod "idealną" działkę. Jeśli twoja działka ma wąski długi kształt to większośc domów nie wejdzie. Jeśli jest "nieodpowiednio" zorientowane co do stron świata to albo będziesz miał sypialnie od południa a salon od północy albo wejście od tyłu albo garaż za domem itd itp.

To co pisze Pavel, to święta prawda. Cena podana wyżej tez nie jest właściwa. Po pierwsze sam projekt zazwyczaj trochę droższy do tego dokupujesz kolejne pakiety - projekt instalacji, może wentylację, kosztorysy itd itp i robi sie troche więcej. Wierz mi, że uszycie domu na miare przez architekta, który w zamian za wyższą cenę poświęci ci tyle czasu i uwagi ile bedzie potrzeba abyś był absolutnie zadowolony na prawde się opłaci. Nie kupujesz samochodu na 2-3 lata ale stawiasz dom na kilkadziesiąt lat i w perspektywie kilkuset tysięcy, które wydasz na całość warto dorzucić na indywidualny projekt.

Sam jestem na etapie przygotowywania projektu i już daawno temu odpuścilem katalogi i to po rozmowie z ciotką, która jest architektem w Archetonie czyli właśnie takim biurze od gotowych projektów.

Mogę dac ci namiar na znajomego, ktory robi nowoczesne kształty jeśli cie takie klimaty interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś kogoś takiego co z jajem i pomysłem potrafi coś zaprojektować, jednocześnie bez szaleństw i przystępnego cenowo?

 

Albo, albo :cool:

 

Tak jestem architektem i boli mnie to ile osob potem w takich gotowych domkach przerabia je po roku czasu (a nawet wczesniej) bo nagle garaz jednak jest za waski a wchodzac na gore uderzasz glowa w skos dachu...Nie mowiac juz o estetyce tych "domków".

 

Też jestem architektem i zgadzam się z przedmówcą. Domki projektowane hurtowo nie mają, moim zdaniem, "duszy". Zlecając projekt indywidualnie sam bierzesz udział w procesie projektowania od samego początku. Architekt wie jakie są Twoje potrzeby, czego oczekujesz, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie. Każda działka wymusza indywidualne podejście do tematu- nie ma rozwiązań uniwersalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yapco, Ja mogl bym ci to zrobic ale z racji odleglosci podesle ci namiary na mojego dobrego kumpla , zreszta forumowicza.

Ma nicka dżek ale widze ze dawno sie nie logowal wiec jak cos po podeslij mi PW to ci przesle na niego namiary.Tel. i mail.

 

To dorzucie jeszcze do tego co przedmowcy ladnie juz wczesniej wypunktowali.To swieta prawda , a patrzac na koszty calej inwestycji , koszt indywidywidulanego projektu to jakies przyslowiowe grosze , a w terminologi subarowej okresle to tak.To tak jak bys sobie kupil WRXa i rzezbil go pozniej na STIaja :) Efekt znamy i wszyscy wiedzia ze nie dosc ze wyjdzie drozej to niegdy ten pierwszy nie bedzie tym drugim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Jak budujesz dom, to dołóż kilka% ceny i miej dom taki jaki chcesz, projektowany pod Ciebie, pod Twoją rodzinę, Twoje subaru, Twoje potrzeby, Twój gust i Twoją działkę, a nie taki jaki ma najmniej wad z katalogu i wygląda jak dworek-potworek.

 

A gdybyś chciał architekta z Poznania, to pisz na PW, przekaże tacie (strona... w przebudowie, ale coś tam jest :roll: ).

 

No, chyba że chcesz dom projektowany przez studenta drugiego roku, to zapraszam, nie wezme dużo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budujesz dom, to dołóż kilka% ceny i miej dom taki jaki chcesz, projektowany pod Ciebie, pod Twoją rodzinę, Twoje subaru, Twoje potrzeby, Twój gust i Twoją działkę, a nie taki jaki ma najmniej wad z katalogu i wygląda jak dworek-potworek.

 

Ale to wszystko wie się dopiero przy trzecim domu...

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budujesz dom, to dołóż kilka% ceny i miej dom taki jaki chcesz, projektowany pod Ciebie, pod Twoją rodzinę, Twoje subaru, Twoje potrzeby, Twój gust i Twoją działkę, a nie taki jaki ma najmniej wad z katalogu i wygląda jak dworek-potworek.

 

Ale to wszystko wie się dopiero przy trzecim domu...

 

:mrgreen:

Żebyś wiedział :!: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak budujesz dom, to dołóż kilka% ceny i miej dom taki jaki chcesz, projektowany pod Ciebie, pod Twoją rodzinę, Twoje subaru, Twoje potrzeby, Twój gust i Twoją działkę, a nie taki jaki ma najmniej wad z katalogu i wygląda jak dworek-potworek.
jakbym czytał tytuł artykułu w Dobre Wnętrze, Mój Dom, Weranda, Cztery Kąty, Pani domu i podobne. Demonizujecie potrzeby, gusta, moją osobowowść, a tak naprawdę nikt nie wie, jak się będzie mieszkało w nowym domu dopóki nie powstanie.

Yapco, zacznij od czegoś małego, np. tutaj http://www.cohabitat.net/mybb/showthread.php?tid=168, z łatwą możliwością rozbudowy - pomieszkasz trochę, będziesz wiedział czego Ci brakuje, a na czym zbywa. Dodatkowo

Keep

It

Simple

Stupid :lol:

I chyba każdy forumowicz potwierdzi - lepiej mieć małe sypialnie i duuuży garaż niżeli odwrotnie :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszkasz trochę, będziesz wiedział czego Ci brakuje, a na czym zbywa.

 

Wybuduj dom za kupę kasy i przekonaj się co jest nie tak na własnej skórze- świetna rada :lol:. Chyba jednak lepiej (i taniej) uczyć się na cudzych błędach.

 

ps. dom z linka przypomina bardziej stodołę albo garaż z oknami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się określam. Dom piętrowy, pełne dwie kondygnacje + - 240 m.kw + całość podpiwniczona. W grę wchodzi tylko projekt indywidulny, trza zaadoptować do całości garaż z kanałem, który już stoi na działce, plus starodrzew, którego usunąć nie można.

Najlepiej, żeby jeszcze powstał garaź 2-stanowiskowy, gdzieś dalej połączony łącznikiem z domem. A i jednym stanowiskiem garażowym w podpiwniczeniu bym nie pogardził.

Jaki styl mi się podoba - ogólnie ładny klocek.

"Przystępny cenowo" - miałem na myśli koszt zaprojektowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niech Yapco sie najpierw określi czy chce robić 120m2 czy 300m2, jakie ma wymagania/oczekiwania i co to znaczy przystępny cenowo. Bo na razie na podstawie dotychczasowych danych nic nie można sensownego doradzić.

 

dokaldnie i dzialka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszkasz trochę, będziesz wiedział czego Ci brakuje, a na czym zbywa.

 

Wybuduj dom za kupę kasy i przekonaj się co jest nie tak na własnej skórze- świetna rada :lol:. Chyba jednak lepiej (i taniej) uczyć się na cudzych błędach.

 

ps. dom z linka przypomina bardziej stodołę albo garaż z oknami :roll:

mylisz bryłę domu z detalami wnętrz i wyposażeniem. Jest napisane dalej, że ściany można dowolnie konfigurować.

Nie podoba się kwadraciak :?: - masz okrąglak :lol:http://picasaweb.google.pl/RysiekB1963/ ... adowGorny# a nawet dworek na siedlisku http://www.cohabitat.net/mybb/showthread.php?tid=117

 

Wcale nie przekonuję Yapco żeby w nim zamieszkał, natomiast podoba mi się idea prezentowana przez projektanta, tzn. dom rozwojowy, a hasła dom moją duszą, dusza mojego domu, dom moim ja, ja moim domem zostawiam na to co w środku.

 

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 4:21 pm ]

gourmet, sliczny :mrgreen: pakamery w biurze budowy mamy lepiej zaplanowane :roll:
Daj fotki żebyśmy mogli wspólnie ocenić :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę na razie w skrócie bo nie mam czasu:

 

projekt "gotowy" z katalogu (cena projektu do 2k) - z adaptacją, przyłączami, zagospodarowaniem i inną papierologią powinieneś zamknąć się w 5-6k

możesz podjechać, dam Ci z 1000katalogow do obejrzenia, pewnie coś ciekawego znajdziesz :cool:

 

za projekt indywidualny wg Twojego widzimisię (oczywiście w ramach przepisów i pozwalających warunków), w zależności od kubatury, skomplikowania, itp. mogę ogolić Cię nawet na 20k. Ale średnio za normalny średni domek wychodzi ok. 6-8-10k + ta sama dodatkowa robota co przy projekcie gotowym.

 

O indywidualnym od stycznia możemy gadać, o gotowym nawet dzisiaj :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się określam. Dom piętrowy, pełne dwie kondygnacje + - 240 m.kw + całość podpiwniczona. W grę wchodzi tylko projekt indywidulny, trza zaadoptować do całości garaż z kanałem, który już stoi na działce, plus starodrzew, którego usunąć nie można.

Najlepiej, żeby jeszcze powstał garaź 2-stanowiskowy, gdzieś dalej połączony łącznikiem z domem. A i jednym stanowiskiem garażowym w podpiwniczeniu bym nie pogardził.

Jaki styl mi się podoba - ogólnie ładny klocek.

"Przystępny cenowo" - miałem na myśli koszt zaprojektowania.

 

zapowiada sie bardzo ladnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yapco, czy gmina na Plan Zagospodarowania Przestrzennego? Jeśli nie to czy masz Lokalne Warunki Zabudowy? Bo pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa to czy będzie ci wolno postawić "ładny klocek" czy nie narzucą ci dachu stromego. Druga sprawa to ile % powierzchni biologicznie czynnej a ile na zabudowę - to ważne szczególne w świetle tego wolnostojącego garażu z łącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się określam. Dom piętrowy, pełne dwie kondygnacje + - 240 m.kw + całość podpiwniczona. W grę wchodzi tylko projekt indywidulny, trza zaadoptować do całości garaż z kanałem, który już stoi na działce, plus starodrzew, którego usunąć nie można.

Najlepiej, żeby jeszcze powstał garaź 2-stanowiskowy, gdzieś dalej połączony łącznikiem z domem. A i jednym stanowiskiem garażowym w podpiwniczeniu bym nie pogardził.

Jaki styl mi się podoba - ogólnie ładny klocek.

"Przystępny cenowo" - miałem na myśli koszt zaprojektowania.

 

zapowiada sie bardzo ładnie :smile:

 

No to już wiemy, że typówka odpada... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane dalej, że ściany można dowolnie konfigurować.

 

Wow! Czyli można zrobić większy lub mniejszy barak lub wstawić dodatkowe okno. Takie "projektowanie" ma naprawdę niewiele wspólnego z architekturą, a więcej z produkcją taśmową i cięciem kosztów. Tylko gdzie w tym wszystkim jest miejsce na kreatywność, oryginalność, piękno...

 

dom rozwojowy

 

Pewnie :mrgreen: - zawsze można takiego "gargamela" powiększyć np. tak-

 

658_d2fa9f6ff.jpg

 

Dom projektuje się dla danego klienta. Każdy ma inne upodobania i preferencje. Jedna osoba woli przestrzenie otwarte, wolny rzut, kontakt z przyrodą, a inna ceni sobie prywatność i woli odgrodzić się od otoczenia. Przykłady można mnożyć dziesiątkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT napisał/a:

gourmet, sliczny pakamery w biurze budowy mamy lepiej zaplanowane

Daj fotki żebyśmy mogli wspólnie ocenić

 

nie chce zawstydzic tego kto zaprojektowal ten barak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...