Skocz do zawartości

Video rejestrator, czyli maszynka do pieniędzy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

IRAZU, dlatego napisałem, że to jest wynik dziurawego prawa, bo nie każdy o tym wie i prawie wszyscy myślą inaczej (szczególnie obcokrajowcy, u których to jest zabronione). Policjant też człowiek i nie zawsze ma rację. Droga może składać się z dwóch jezdni jednokierunkowych po jednej dla kierunku jazdy, lub z jezdni dwukierunkowej.

 

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 8:16 pm ]

... i tak jak Ty przytaczają fragment dotyczący jezdni dwukierunkowych. Sam pamiętam jak na kursie wbijali mi do głowy, że na autostradzie wyprzedzać można tylko z lewej.. Mnie to też zdziwiło, ale takie są fakty (patrz ustawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tez druga strona medalu, nie ma sie co za bardzo do tego przyzwyczajac, bo tak jak juz wspomniano na zachodzie wyprzedzanie z prawej jest zabronione

 

To chyba wielu z nas przyzwyczaiło się do jazdy po niemieckich autostradach. Nawet jak nigdy tam nie byli.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno temu straciłem cierpliwość w związku z przeganianiem ludzi z lewego pasa i bardzo często wyprzedzam prawym - oczywiście nie robię tego z różnicą prędkości 100 km/h bo wtedy może być groźnie ale różnica 30-40 km/h moim zdaniem jest w miarę spoko a przynajmniej nie tracę czasu, nerwów, średniej prędkości, nie marnuję paliwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze tak - PRAWYM PASEM. lewy pas sluzy do wyprzedzania a notoryczna jazda lewym jest karana i tak wlasnie stanowia owe przepisy.

Pełna zgoda. Tyle, że w Polsce wielokrotnie słyszałem o kierowcach karanych za jazde lewym pasem przez kilkadziesiąt kilometrów jako dodatek do wysokiego mandatu za przekraczanie prędkości. ;-) To jak to w końcu jest :?: :razz:

co do wyprzedzania 4 ciezarowek oczywiscie masz racje i sie zgodze, natomiast bardzo czesto zdarza sie sytuacja w ktorej ktos wyprzedza z predkoscia 100km/h ciezarowke/ciezarowki jadace 90km/h. uwazam, ze nalezaloby z czystej grzecznosci i "wspolpracy" miedzy kierowcami na rzecz poprawy bezpieczenstwa i plynnosci ruchu nieco przyspieszyc, bo tak samo jak on ma prawo jechac wlasnym tempem np. 100km/h tak samo ja mam prawo jechac swoim tempem np 150km/h. poprostu musi powstac kompromis.

I tu własnie jest sedno sprawy - ja widząc kogoś z tyłu nie zwolnię tylko dodam gazu, dlatego własnie tak wkurzają mnie Ci bardzo niecierpliwi nazwani poprzednio dla wyjaśnienia mojego stanowiska wobec nich mało parlamentarnie ;-)

Jednak Ty musisz wziąć pod uwagę pewną "drobną" sprawę - niestety ale to własnie Ty chcąc jechać szybciej musisz dostosowac się do tej wolniejszej reszty. Tak, wiem, to wkurzające wlec się razem z resztą (serio to nie jest sarkazm) jednak tu właśnie jest sedno różnicy pomiędzy podejściem do tych mniej sprawnych kierowców jadących wolniejszymi samochodami - w Enniskillen gdzie mieszkałem ponad dwa lata była pewna starsza Pani. Miała Citroena C4 nówkę i 96 lat. Jeździła nim wyłącznie na 1 biegu z prędkością 10mph i NIGDY NIKT na nią nie zatrąbił, nie zajechał jej drogi itd. Mam nadzieję zobaczyć coś takiego w naszym kraju.

 

Z innej beczki - właśnie wróciłem ze Śląska do Warszawy. Jazda płynna, samochodów jak na lekarstwo, Częstochowa przejezdna, Janki przejezdne, Policji właściwie nie było. No i kierowcy jakoś tak spokojnie jadący. Podobało mi się :razz: tym bardziej, że zszedłem do 5.15l/100km :twisted:

 

Dwa zgrzyty - włączam się do ruchu ze stacji benzynowej, prawym pasem sunie Bravo Fiat i mimo mojego kierunkowskazu oraz pustego lewego nie zjechał na lewo żeby umozliwić mi włączenie się do ruchu tylko złośliwie mnie przyblokował przyspieszając i zwalniając równo ze mną. Skląłem gościa na światłach w języku Oscara Wilde'a ;-) i uśmiechnąłem się widząc jego odpowiedź tzn wyprostowany palec :lol:

Drugi - w Jankach na potrzeby ekipy TV jakiś idiota ustawił halogen świecący prosto w oczy kierowców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno temu straciłem cierpliwość w związku z przeganianiem ludzi z lewego pasa i bardzo często wyprzedzam prawym - oczywiście nie robię tego z różnicą prędkości 100 km/h bo wtedy może być groźnie ale różnica 30-40 km/h moim zdaniem jest w miarę spoko a przynajmniej nie tracę czasu, nerwów, średniej prędkości, nie marnuję paliwa itp.

 

Dokładnie.

 

podobna i rowniez czesto spotykana przeze mnie sytuacja jest jakby inaczej wyprzedzanie (;) ) niech w dalszym ciagu bedzie ciezarowki/ciezarowek. gosc przede mna wyprzedza sobie spokojnie jedna, ok jade za nim nic nie robie, ale trzymam dosc bliski (ale bezpieczny dystans) zeby wiedzial, ze chce go "łyknąć". skonczyl 1 manewr i dalej uporczywie trzyma sie lewego chociaz nastepna ciezarowke ma w takiej odleglosci, ze spokojnie moglby zjechac na pas prawy, puscic mnie i bez ujecia chociaz na sekunde gazu czy wcisniecia hamulca powrocic na lewy pas i kontynuowac swoja jazde, ale to jest ciezkie do wykonania, przeciez trzeba pomyslec, spojrzec w lusterko, skrecic kierownica i jeszcze migacz wlaczyc zeby byc zupelnie zgodnym z przepisami...i to dwukrotnie!

 

Jak zaczniesz poganiać "długimi" lub włączysz lewy kierunkowskaz to złośliwie zwolnią lub przyhamują, albo będą złośliwie zjeżdzali na prawy pas przez conajmniej 3-4minuty.

Ale jak tylko włączysz prawy kierunkowskaz w w/w sytuacji to zobaczysz jak szybko wracają na prawy pas - ciekawe dlaczego :roll: :evil::mrgreen:

 

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 10:47 pm ]

Podobało mi się tym bardziej, że zszedłem do 5.15l/100km

 

Pomyliłeś fora - to nie tdi tylko subaru :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekSubru - OK - rozumiem niechęć do mojej osoby w związku z pewnymi nazwijmy to zaszłościami, ale czy ja Ci wspominam o Forum dla skuterów :?: ;-)

 

To oczywiście był żart, ale fakt faktem jechało się dziś bardzo płynnie ze względu na pustkę na drogach. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz wziąć pod uwagę pewną "drobną" sprawę - niestety ale to własnie Ty chcąc jechać szybciej musisz dostosowac się do tej wolniejszej reszty

 

no wlasnie tu sie nie zgodze. tak jak pisalem powyzej uwazam, ze powinno sie isc na kompromis dla obupolnego bezpieczenstwa. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. bedac niezbyt rozgarnietym moglbym pomyslec: "czemu to akurat ja mam sie dostosowywac do niego skoro on jedzie 100 a mozna jechac 130km/h?, moze on powinien przyspieszyc a nie ja zwolnic" konsensus polega na tym, ze ja sila rzeczy zwalniam dojezdzajac do niego a on starajac sie mi nieco pomoc i ulatwic przyspiesza. to juz w zasadzie detale, natomiast sa bardzo pomocne i ulatwiaja podrozowanie. rozmowa o nich to w zasadzie rozmienianie sie na drobne, bo wsrod polskich kierowcow mozna dostrzec duzo innych, czesto gorszych zachowan. wszystko generalnie sprowadza sie do wyobrazni i myslenia podczas prowadzenia auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekSubru - OK - rozumiem niechęć do mojej osoby w związku z pewnymi nazwijmy to zaszłościami, ale czy ja Ci wspominam o Forum dla skuterów

 

Jak zwykle nie zrozumiałeś, że był to żart :cry: :sad:

A jak myślisz skąd wzięła się tam ikonka " :wink: "

 

Swoja drogą - chciałbym u Ciebie zrobic tapicerke do mojego Miśka jak zakończę mechanikę - tzn na wiosnę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mimo mojego kierunkowskazu oraz pustego lewego nie zjechał na lewo żeby umozliwić mi włączenie się do ruchu

Normalka w naszym kraju, strasznie mnie irytuje coś takiego :evil:

 

Co do jazdy lewym pasem to jest to karalne na podstawie art. 16 Prawa o Ruchu Drogowym ale pewnie ze świecą szukać kogoś za to ukaranego :roll: Podoba mi się, że np. Katowicka i Wrocławska Policja Autostradowa się nie pieprzy bo zwłaszcza na autostradzie jazda lewym pasem jest durnym pomysłem i daje za to mandaty (2 punkty i 100-500 PLN), w "Uwaga Pirat" już kilka razy dali mandat, a jakie zdziwienie ogarniało kierowców :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekSubru - OK - rozumiem niechęć do mojej osoby w związku z pewnymi nazwijmy to zaszłościami, ale czy ja Ci wspominam o Forum dla skuterów

 

Jak zwykle nie zrozumiałeś, że był to żart :cry: :sad:

A jak myślisz skąd wzięła się tam ikonka " :wink: "

 

Swoja drogą - chciałbym u Ciebie zrobic tapicerke do mojego Miśka jak zakończę mechanikę - tzn na wiosnę.

 

Pozdrawiam

 

No to Maćku zamawiaj różowe tkaniny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszym były by 4-ty w tym miesiącu ! Tyle mandatów nie dostałem przez ostanie 4 lata ! Ale powiedziałem dosyć i nie przyjąłem ! Ile pani lekkich obyczajów można ! :evil:

Napiszę coś więcej jak mi podwyższone ciśnienie ogólne przejdzie !

 

 

po znajomości i z powodu braku zgłoszeń, chyba w wyniku zrozumienia dla zaistniałej sytuacji edycja zamiast paska...

 

pozdrawiam

chojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszym były by 4-ty w tym miesiącu ! Tyle mandatów nie dostałem przez ostanie 4 lata ! Ale powiedziałem dosyć i nie przyjąłem ! Ile pani lekkich obyczajów można !

Napiszę coś więcej jak mi podwyższone ciśnienie ogólne przejdzie !

Nie masz CB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem punktów karnych - aż do 22 07 ub r . Potem worek się rozwiązał i dostałem cztery nie zasłużone albo przypadkowe . Jężdziłem bardzo spokojnie i zgodnie z przepisami . Po czwartym mandacie kupiłem CB i zacząłem jeżdzić szybciej . Skoro policja jest co 10 km a nie łapie przestępców , to ja zamontowałem antidotum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grygo, takie tablice są na wszystkich większych wjazdach do Wrocka, ale nie ma żadnych sankcji. Taki straszak.. Najlepsze jest to, że na Karkonoskiej od Bielan pokazuje numer dopiero jak się przejedzie :lol: za wolny procesor czy cus :mrgreen: Wagi zamontowane nie mają homologacji i dlatego krokodylki muszą stać za takimi wagami aby ważyć przeciążonych wagami z homologacją... Ot polska rzeczywistość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grygo, takie tablice są na wszystkich większych wjazdach do Wrocka, ale nie ma żadnych sankcji. Taki straszak.. Najlepsze jest to, że na Karkonoskiej od Bielan pokazuje numer dopiero jak się przejedzie :lol: za wolny procesor czy cus :mrgreen: Wagi zamontowane nie mają homologacji i dlatego krokodylki muszą stać za takimi wagami aby ważyć przeciążonych wagami z homologacją... Ot polska rzeczywistość :)

 

hehe po prostu pelny obraz polskiej policji itp sluzb mundurowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a czwarty służy w policji, gdzie zadaniem jego jest pilnowanie, czy aby społeczeństwo przestrzega przepisów, zawartych w różnego rodzaju kodeksach.

Oni podobno nie są nadzorcami, tylko SŁUŻBĄ, ale chyba nadal pojmują swoją rolę jak MO. Ciekawe kiedy zaczną dbać o bezpieczeństwo i pomagać obywatelom? Ale do tego musieli by być Policją a nie psami ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...