Skocz do zawartości

47. Rajd Barbórka - Kryterium Asów [05.12.2009]


niumen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 502
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja byłem pierwszy raz na Barbórce w ogóle, na dodatek od razu na prawym, na dodatek w lancerze. Ogólnie jestem pod wrażeniem dobrej organizacji i życzliwości, nikt sie nie czepiał niepotrzebnie, z reguły co sie miało dziać to się działo. Przy całym pogromie który sie odbył na Żeraniu nie było większych przestojów co było chyba sporą sztuką.

Nawet ochrona na Bemowie nie robiła problemów z wchodzeniem na odcinek bez identyfikatorów, właziliśmy "na kombinezon".

 

Co do jazdy to wiedziałem mniej więcej jak to wygląda ale po zapoznaniu byłem przekonany że na Żeraniu będzie wojna, na Cytadeli walka z krawężnikami a na Bemowie połamiemy kręgosłupy. W rzeczywistości nie było tak źle, zwłaszcza mała hopka na Bemowie brana na pełnym gazie robi wrażenie, a lądowanie w aucie na porządnym zawieszeniu daje sporą dawke adrenaliny.

 

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwage ale jak dla mnie jazda Grześka Dula którego miałem przyjemność pilotować była naprawde rewelacyjna. Priorytetem była meta, może to śmieszne dla kogoś kto ma duży budżet, ale oklejenie auta sporo kosztowało i pasowało go nie zniszczyć, na dodatek przyjeżdzał sponsor i głupio by było mu pokazać auto na 3 kołach bo fantazja poniosła. Gość przed Barbórką jechał pare supersprintów i 2 wyścigi górskie, a tu jadąc z maksymalną ostrożnością na 1 Żeraniu robi 18 czas w generalce. W sumie skończyliśmy na 21 miejscu, zawaliła wynik Cytadela gdzie po 2 krotnym zapoznaniu ciężko jechać na maksa, trzeba znać te uliczki żeby wiedzieć gdzie są szlabany, jak sie zacieśniają między budynkami i w którą uliczke trzeba skręcić. Bemowo szło nam rewelacyjnie, na singlu 17 czas, między Bębenkiem a Lubiakiem, bądź co bądź zawodowcami w enkach. A na koniec mi szczęka spadła bo okazuje się że nie wiem czy przez zapomnienie, czy z rozmysłem ale Grzesiek sie przyznał że jechał na programie treningowym, bezpiecznym dla silnika. Wiem że wielu zawodników miało specjalne programy na każdy odcinek, słabsze na Żerań mocniejszy na Cytadele i najmocniejszy na Bemowo, a tutaj taki cyrk, 1,5 bara tylko i niewiele brakło do Karowej :)

Szkoda tylko że Lancerem jechał nie Subaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rajdzie auto oddal "prawie" całe

 

na Bemowie 2 mocno walczył żeby dacha nie było -dał radę :cool:

 

trzeba mu dać szansę dalej startować ,będzie dobrze :idea:

 

Oj grubo było :wink:

 

Prawie tak widowiskowo jak latająca astra

Urwana miska i zatarty silnik - 5 tys PLN

Banan na twarzach kibiców - bezcenne

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas tez byl to debiut w Barborce. I rowniez niestety nie w Subaru, ale w BMW frajdy i tak mielismy co niemiara, szczegolnie na Zeraniu, bo na pozostalych dal znac o sobie szutrowy zawias + nadmiar przyczepnosci+brak mocy=mega podsterownosc zamiast oczekiwanego zamiatania bokami.

 

Czasy olalismy kompletnie starajac sie jechac bokiem do przodu gdzie sie tylko dalo, a wiedzac ze na Karowa nie mamy szans zrobilismy sobie 5 beczek zamiast jednej na pierwszym Bemowie :-)

 

Jakby ktos mial jakies foty/filmy żółto-czerwonego BMW 318is Przemek Kastyak/Jaga Stankiewicz, szczegolnie z Żerania, to wdzieczny bede niezmiernie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o wrażenia ogladajacych , a co za tym idzie , określić talent/formę " młodego zdolnego" jadacego Imprezą N14 Mariusza Nowocienia , może jakies foto Z czasów które ogladałem to dwa / trzy os-y wygrał z wjeżdzonym w N-kę Kol. Beltowskim a niewiele (czasowo) przegrywał z innymi.Po rajdzie auto oddal "prawie" całe

AK

ps.na 1-ej Cytadeli zgasił auto na nawrocie i z 12 sek. stracił i to w zasadzie był koniec generalki

 

swietna jazda, naprawde ! bylismy w lekkim szoku z Carfitem ogladajac jego poczynania, bylo szybko, poprawie i bardzo plynnie (bez nerwowosci), zapewne nie widowiskowo ale szybko ! na drugim Bemowie przezyl pewnie chwile grozy ale dal rade finalnie

 

troche bylismy zdziwienie ze kolega nie wbil sie na Karowa ale te 12 sek. z OS1 + Bemowo 2 (pewnie kara za opony) wiele tlumaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Peugeot 206 to żadna atrakcja do fotografowania, ale może ktoś przypadkiem cyknął fotę załodze 101 (Peżo pomarańczowy z przodu, boki honda Plaza, UżywaneJakNowe).

 

pozdrawiam

Krzysiek

 

Proszę z Cytadeli

 

img0321m.jpg

 

No i moje i mojej lepszej połowy zdjęcie z Kuzajem i Kajtem

 

img0760dl.jpg

img0767d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynnie, rozsądnie, dość szybko. Widać było, że jedzie z marginesem bezpieczeństwa.

 

 

Margines bezpieczeństwa mocno mu się skurczył na Żeraniu I, jak dosyć zamaszyście :wink: poszedł jeden z zakrętów.

Tyłkiem był już poza drogą, ale na szczęście tam była tylko wysoka trawa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raju, może to ten szczur zjadł o którym Kajto opowiadał na jednym z ostatnich rajdów :?: :wink: :mrgreen:

 

Myślisz, że ten szczur taki mobilny jest :roll:

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.wykupił ubezpieczenie rajdowe....

 

 

Obrazek

 

zaplaca za to czy zbyt "kosmetyczna" ta szkoda :?: :mrgreen:

 

jaki jest +/- koszt takiego ubezpieczenia (jako % wartosci samochodu) na tego typu impreze?

 

Slyszalem, ze kilka firm wypozyczajaca auta na Barborke zadala "kaucji" na potencjalne naprawy i nie robili ubezpieczenia jako ze na "Barborce" trudno wydzwonic... :evil: nie wiem dokladnie jak to mialoby byc rozliczane w przypadku duzego dzwonu ale to dosc brawurowe podejscie uwazam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Peugeot 206 to żadna atrakcja do fotografowania, ale może ktoś przypadkiem cyknął fotę załodze 101 (Peżo pomarańczowy z przodu, boki honda Plaza, UżywaneJakNowe).

 

pozdrawiam

Krzysiek

 

Proszę z Cytadeli

 

Obrazek

 

No i moje i mojej lepszej połowy zdjęcie z Kuzajem i Kajtem

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Dziękuję za fotkę kolejna do albumu :mrgreen:

 

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jakimś cudem udało mi się ściągnąć z netu relację z Karowej z TVP Sport i to w niezłej jakości. Czy ktoś zna sposób / adres, by zrobić to również z relacją z tego roku?

 

Podpowiem, że żadne download helpery, flashgoty i inne nie pomagają :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplaca za to czy zbyt "kosmetyczna" ta szkoda

Zglaszał nie bedę bo juz wczesniej był uszkodzony na Rzeszowie (szykana na wolnym przejezdzie :mrgreen: ) a koszt tej i innych drobnych uszkodzen po sezonie to +- 1500zl ( używki :roll: )

jaki jest +/- koszt takiego ubezpieczenia (jako % wartosci samochodu) na tego typu impreze?

Ubezpieczenie do 100 tys bez udziału wlasnego :idea: wynioslo w PZU 4 tyś na kwartal , z moja 60% zniżką :idea: ..problem jest tylko jak rozwiazac umowe po kwartale :?: .....

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie do 100 tys bez udziału wlasnego wynioslo w PZU 4 tyś na kwartal , z moja 60% zniżką ..problem jest tylko jak rozwiazac umowe po kwartale .....

AK

 

4% na kwartal wiec jak ktos duzo "jezdzi" to nie ma tragedii... ktos mnie kiedys straszyl kosztem 25% na 1 event :idea:

 

podobno jest opcja ubezpieczenia krotkoterminowego - pod konkretna impreze... (nie wiem albo 3 albo 7 dni)... chyba zaloze odrebny watek na temat ubezpieczen rajdowych bo na razie to temat typu "YETI" - wszyscy wiedza, ze istnieje ale nikt go nie "widzial"/nie moze powiedziec wiecej na jego temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jakimś cudem udało mi się ściągnąć z netu relację z Karowej z TVP Sport i to w niezłej jakości. Czy ktoś zna sposób / adres, by zrobić to również z relacją z tego roku?

Też się podłączam do pytania, bo na stronie TVP będę jeden filmik oglądał przez godzine :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest opcja ubezpieczenia krotkoterminowego - pod konkretna impreze... (nie wiem albo 3 albo 7 dni)...

Znajoma z Warty z ktora mam podpisana umowe o wspolpracy nie znalazla takiej mozliwosci w żadnej firmie. Jedynie ubezpieczenie osoby prywatnej w PZU bylo do przyjecia (O ile uda sie rozwiazac umowe po kwartale bo moga nie chcieć :shock: )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwage ale jak dla mnie jazda Grześka Dula którego miałem przyjemność pilotować była naprawde rewelacyjna. Priorytetem była meta, może to śmieszne dla kogoś kto ma duży budżet, ale oklejenie auta sporo kosztowało i pasowało go nie zniszczyć, na dodatek przyjeżdzał sponsor i głupio by było mu pokazać auto na 3 kołach bo fantazja poniosła. Gość przed Barbórką jechał pare supersprintów i 2 wyścigi górskie, a tu jadąc z maksymalną ostrożnością na 1 Żeraniu robi 18 czas w generalce. W sumie skończyliśmy na 21 miejscu, zawaliła wynik Cytadela gdzie po 2 krotnym zapoznaniu ciężko jechać na maksa, trzeba znać te uliczki żeby wiedzieć gdzie są szlabany, jak sie zacieśniają między budynkami i w którą uliczke trzeba skręcić. Bemowo szło nam rewelacyjnie, na singlu 17 czas, między Bębenkiem a Lubiakiem, bądź co bądź zawodowcami w enkach. A na koniec mi szczęka spadła bo okazuje się że nie wiem czy przez zapomnienie, czy z rozmysłem ale Grzesiek sie przyznał że jechał na programie treningowym, bezpiecznym dla silnika. Wiem że wielu zawodników miało specjalne programy na każdy odcinek, słabsze na Żerań mocniejszy na Cytadele i najmocniejszy na Bemowo, a tutaj taki cyrk, 1,5 bara tylko i niewiele brakło do Karowej :)

Szkoda tylko że Lancerem jechał nie Subaru :P

 

Grześ super pojechał i pokazał się z bardzo dobrej strony :!: Grzesia dobrze w Kielcowie znamy,bo już długo ściga się w OES'ach i daje radę.Widać,że amatorskie zawody nie idą na marne :wink: Tylko w sumie nie wiem,czy o tym samym Grzesiu mówimy,bo ten,który u nas startuje w OES'ach (z Mielca) jeździ jako amator bez licencji,więc mogę się mylić,bo o kimś innym mowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...