Skocz do zawartości

Problem z tylnym zawieszeniem


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w rodzinie Forka 2.0XT z 2005roku. Przebieg autka to około 120tyś i pojawił sie problem z tylnym zawieszeniem tzn przy pełnym załadunku dobija tył szczególnie prawa strona. Jak auto stoi nie zapakowane to tył też wydaje się być niżej. I teraz pytanie czy w XT też są te "pompowane" amorki które lubią co jakiś czas wysiąść. No i druga kwestia czy jak będą do wymiany to sprężyny też wymieniać czy zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory są samopoziomujące

Tak też myslałem ale to nie moje auto i nie miałem okazji zajrzeć co tam siedzi.

No to teraz jeszcze pytanie pomocnicze, czyli czy te amorki są dostepne tylko jako oryginał czy występuja zamienniki? Nie chodzi o jakiś pasztet tylko żeby auto było w pełni sprawne, a nie wydawać na nie furmanki pieniędzy, tym bardziej że na jesień idzie do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, niestety nie ma zamienników tych samopoziomujących, większość osób przechodzi na "zwykłe".

No to fcuk!

Rozumiem że 2.0XT z 2005r to na 100% ma te samopoziomujące?

 

Nie wiem czy to dotyczy również europy, ale na stronie http://www.cars101.com/forester.html masz:

 

 

2005 all models get standard air filtration, dual stage driver airbag. XS Premium renamed XS with moonroof, and XS Premium with leather renamed LL Bean. The new LL Bean model has beige leather, exclusive hard cover rear cargo floor and load leveling rear suspension, and standard alarm and auto dimming mirror etc. There are a few new colors, new alloy wheels, black sidewall tires, new easier to read Climate Control knobs on XSs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to wszystkie XT miały w serii samopoziomujące amortyzatory. W wersjach N/A seryjnie występowały tylko w wersji XL.

Jeśli zdecydujesz się na zmianę na samopoziomujace, popytaj w kilku punktach. Czasem bywają róznice cenowe. Teraz dodatkowo nieco spadły kursy walut, co może spowodować obnizenie cen za amortyzatory.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę na zwykłe, poszukaj na forum. Temat kilkukrotnie omawiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, 120.000 km to naprawde zacny wynik na samopoziomujace. Jak masz watpliwosci co do typu amortyzatorow to zajrzyj do nadkola. Jak zobaczysz dodatkowa - mniejsza tuleje - przy kolumnie amortyzatora - to juz masz 100% pewnosci, ze to samopoziomujace. Dla pocieszenia- ja wymienialem przy 75.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przerobiłem...zakończyłem przed chwilą. Padł lewy tył /samopoziom/. Kupiłem zwykłe z katalogu. Założyłem bez zmiany sprężyn. Tyłeczek w moim forku /1998/ przysiadł ok. 4cm. Fatalnie wyglądał i jeździł. Po przeczytaniu dziesiątków postów i zakupie sprężyn z "Poznania" ..... i ich założeniu - po pomiarach - tak jak w serwisówce!! Tyłeczek zadarty /nie za bardzo - w sam raz/ jak nie przymierzając u .........../wpisz co zechcesz/.

Micha u mnie zadowolona. Pomógł mi jeden z forumowiczów, doradzając długość sprężyn.

 

[ Dodano: Czw Sie 13, 2009 9:57 pm ]

Mam w rodzinie Forka 2.0XT z 2005roku. Przebieg autka to około 120tyś i pojawił sie problem z tylnym zawieszeniem tzn przy pełnym załadunku dobija tył szczególnie prawa strona. Jak auto stoi nie zapakowane to tył też wydaje się być niżej. I teraz pytanie czy w XT też są te "pompowane" amorki które lubią co jakiś czas wysiąść. No i druga kwestia czy jak będą do wymiany to sprężyny też wymieniać czy zostawić ?

 

dzwoń, pisz, pytaj - może cos pomogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...