Skocz do zawartości

czujnik spalania stukowego


marek790

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Czy jest sposób aby oszukać działanie czujnika ?

jest - odkręcasz go  i wieszasz luzem , ale Ecu silnik będzie bez ochrony- o to Ci chodzi?

 

Trochę lepiej ,ale czy dobrze? : http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/13812-garys-fix-by-bergen/?hl=%2Bfix+%2Bbergen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest sposób aby oszukać działanie czujnika ?

jest - odkręcasz go  i wieszasz luzem , ale Ecu silnik będzie bez ochrony- o to Ci chodzi?

 

Trochę lepiej ,ale czy dobrze? : http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/13812-garys-fix-by-bergen/?hl=%2Bfix+%2Bbergen

 

Po części o to mi chodzi, po prostu mam wrażenie że silnik osłabł od momentu świecenia błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia kto go wyprodukował. Kupiłem najtańszy licząc się z tym że zaraz padnie a tu niespodzianka  :). Mam w garażu dwa zepsute czujniki i co ciekawe oba mają pęknięta obudowę, Może to jest przyczyną że czujnik czasem wariuje i jak wilgotno  wywala check a jak sucho cisza i spokój lub na odwrót.

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam!!!

może ktoś ma jakiś dobry świeży patent na rozwiązanie problemu z kodem błędu 22, w subaru impreza 2.0 

 

125km z listopada 1998r., który dotyczy problemów z czujnikiem spalania stukowego, u mie wygląda to tak 

 

że w większości jazdy CE zaświeca się, a w tedy  przymula samochód no i co się z tym wiąże spalanie 

 

wzrasta, czasami CE gaśnie i wtedy jest wszystko ok, (75% jazdy z zapalonym check engine), z tego co 

 

wygrzebałem ze starych postów to były jakieś gary's fixy, przepinanie czujnika w inne miejsce, 

 

czyszczenie samego czujnika oraz miejsca do którego był przykręcony, odkręcenie go od bloku silnika i 

 

przewieszenie na przewodach gumowych, no i oczywiście wymiana na nowy co nie zawsze pomagało, może jest 

 

coś aktualnego i sprawdzonego????  

   dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem, że nowy czujnik z ASO nie zawsze rozwiązuje problem :)  I tym sposobem posiadam dwa (najprawdopodobniej) sprawne czujniki, a auto dalej muli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...