Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

zagłosowałam na lech, żywiec, zwierzyniec :lol: bo taki zestaw mam akurat w lodówce.

Poza tym do listy dołączam Łomże - bo mile mi się kojarzy nazwa :razz:.

Potwierdzam dobry smak ukraińskiego Obolona (w drodze na wakacje na krym z grupą polaków wyeksploatowaliśmy cały zapas ukraińskiego warsu :mrgreen: )

Słowacki Kozel i ciemy Saris pychota

No i jak przystało na kobietkę lubuję się w niegodnych męskiego podniebienia trunkach :razz: Redss, Desperados, Radler :!: :!: :!: ten ostatnio mniam mniam :razz:

A dla wszsytkich poszukiwaczy mocnych wrażeń polecam U-bot :mrgreen: chociaż to już chyba zalicza się bardziej do turbodopalaczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu piwny topic:)

W Gdańsku/Gdyni jest taka knajpa, zwana Degustatornią, gdzie kilkaset rodzajów piwska jest. Do wyboru, do koloru. Z chęcią przerobię kartę jeszcze raz :D

Ale najlepsze piwo jest belgijskie - mój ulubiony to delikatny floris, owocowy krik czy też dellirium nocturnum z kija - to jest to!!

Lubię też mocne piwa trapistów. Od razu mówię, piwka mocne, średnio 2x niż nasze, krajowe.

Zainteresowanych odsyłam tu: http://belgijskiepiwo.com/start/pdf/bb2007.pdf

 

Z sklepowych to Henio. Najchętniej kupowane przeze mnie piwo na stacjach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

degustatornia wymiata ;) byłem cały raz, ale planuje wizyte w 3mieście...niech tylko będzie odpowiedni czas...

a belgijskie piwka są fajne...w Academusie we Wrocławiu pijam Leffe z beczki ;) wypas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A., zagadaj do forumowicza Primi na Trójmiejskim spocie w browarni Gdańsk dzielił się z nami własnymi doświadczeniami. Z tego co pamiętam dużo zabawy z tym i raczej jako ciekawostke należy to traktować.
Trochę zabawy jest, ale czego się nie robi w imię nauki :mrgreen: Robiłem raz i nawet wyszło, trzeba przestrzegać kilku rzeczy temperatury, czystości itp. Samo przygotowanie bardzo proste. Duży garnek, czyste butelki, kapsle, glukoza, drożdże, ekstrakt słodowy. Całą aparaturę kupiłem na allegro (minibrowar) :mrgreen: Pierwsze na ogień poszło zwykłe jasne, ludziska pili i żyją, większość chwaliła. Teraz planuję zrobić pszeniczne.

Aha, jedno półlitrowe piwo wychodzi ok. 1zł :twisted:

Primi, czekałem aż zjawisz się w tym wątku .

W moim przypadku to o cenę nie chodzi a o fakt , że zrobiłem je sam . Po prostu dobra zabawa, której efektem będzie piffko . Poczytałem trochę i gdy będę miał już gotową kuchnię to przystąpię do warzenia .

Mam nadzieję , że wszyscy degustatorzy przeżyją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 10:35 am ]
minibrowar Wesolego

że co to jest?

Nie co, tylko kto :P

 

Nasz forumowy kolega sam warzy piwo - swietne pszeniczne i jeszcze lepsze stouty. Zycze ci, zebys mial okazje sprobowac. Moze na nastepnej edycji spotkan srebrnogorskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie sobie ostatnio strzelic dunskiego tuborga (prawie jak turborg) :mrgreen:

oo dobre piwko ale na moim 1 miejscu jest Staropramen - uwielboam to piwko, będąc w Pradze pare lat temu nawet zwiedziłem sobie browar i poczyniłem zakupy gadżetów szklanych. Rok temu przywiozłem 90 butelek - w ten długi łikend zmieściłem tylko 40 i już się kończą :cry:

 

poza tym:

Paulaner

Guiness - tylko lany

Fosters

Budweisser - czeski

Bud - hamerykancki

1864 - francuskie

 

a z polskich to w zasadzie ostatnio to tylko Perła - może z sentymentu do niezapomnianych wakacji??? tzn pamiętam że byłem i piłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja też zapomniałem - ale ostatnio jak kupowałem je w październiku na Słowacji to już było kapslowane i ponoć już mają nie korkować

 

niedobrze

 

fajnie strzelalo :mrgreen:

 

a ja tydzień temu byłem na Słowacji w okolich Smokovca i w trzech sklepach mieli tylko KELTa w 1,5 litrowej plastikowej butelce, wiec sobie 6 kupiłem i wczorej ostatnie skończyłem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchniony tym wątkiem zakupilem dzis w marcpolu dwa piwka jedno: Goolman Gold - delikatne w smaku, calkiem smaczne. A drugie, które sie chłodzi to Svityrus Baltald czy jakos tak :cool: Niedługo zaczne polowanie na Ciechana. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luba napisał/a:

polecam U-bot :mrgreen:

 

 

to już klasa outlaw :razz:

Ale tylko z kieliszkiem Becherovki, cała reszta tzw. muzgojebów z wódka to profanacja :twisted: :wink:

 

Najlepsza w tym rankingu jest Perła jak dla mnie, mało gazowana. Brak mi tu tylko Corona Extra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goolman Gold - delikatne w smaku, calkiem smaczne.

Przecież to sikacz. :razz:

 

ale mówisz o Goldzie czy zwykłym za 2,xx PLN, bo ten drugi faktycznie do wybornych nie nalezy. Gold jest w butelce podobnej do Millera.

 

Wczoraj spróbowałem tak zachwalanego tutaj Ciechana. Nie zawiodłem się, bardzo dobre piwo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...