Skocz do zawartości

A dawno robiles kurs na p. jazdy???


Fabio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dawno robiles kurs na prawo jazdy? Masz jakies pytania ktore nie daja ci spac? Nie wiesz czy znasz wszystkie przepisy o ruchu drogowym? Watek dla tych ktorzy chca sie czegos nauczyc i tych ktorzy chca sie dzielic bezmiarem swojej wiedzy. :smile:

 

Jedzisz pieknym niebieskim STI na zlotej felcze Rys 1. (poj. 2) a moze jedziesz czerwonym GT'kiem (poj. 1) w jakiej kolejnosci przejedziecie podane rownorzedne skrzyzowanie.....

z9p17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedzisz pieknym niebieskim STI na zlotej felcze Rys 1. (poj. 2) a moze jedziesz czerwonym GT'kiem (poj. 1) w jakiej kolejnosci przejedziecie podane skrzyzowanie.....

 

Zanim ktokolwiek się zorientuje, ja już przejadę to skrzyżowanie i będę w domu. :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polega zakaz wyprzedzania gdy znak występuje na drodze, na której są dwa pasy do jazdy w tym samym kierunku.

U mnie na przykład na tym, że jest przed prawym łukiem na którym jest przejście dla pieszych (bez sygnalizacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy przejedzie motocyklista.
Pierwszy przejedzie motocyklista.

ale gdzie tam motur??? :neutral:

 

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 11:40 pm ]

Paweł P nie denerwuj się to jest PROWOKACJA

To nie zadna prowokacja, skoro kolega kupil prawko to niech nie zabiera glosu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: przecież to jest takie proste...

pierwszy na skrzyżowanie wjeżdża pojazd 1. Ustępuje pierwszeństwa pojazdowi 2, który musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi 3. Ten przejeżdża za pojazdem 1 i opuszcza skrzyżowanie pierwszy. Później ze skrzyżowania zjeżdżają, po kolei, pojazdy 2 i 1

w realu ja jadę pierwszy :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo bez świateł, dwa pasy. Kiedy po którym pasie? Ja jeżdżę tak:

1) w prawo, prawy pas,

2) prosto, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy,

3) w lewo, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy,

4) zawracanie, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy.

Pytam, bo często spotykam osoby krążące po rondach na zewnętrznych (prawy) pasach i jakoś mi to nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: 2

:arrow: 1

:arrow: 3

 

A tak ogólnie, to zależy kto ustąpi pierwszy. :cool:

 

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 1:00 am ]

Rondo bez świateł, dwa pasy. Kiedy po którym pasie? Ja jeżdżę tak:

1) w prawo, prawy pas,

2) prosto, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy,

3) w lewo, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy,

4) zawracanie, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy.

Pytam, bo często spotykam osoby krążące po rondach na zewnętrznych (prawy) pasach i jakoś mi to nie pasuje.

A jak ja wjadę prawym pasem i będę chciał zawrócić, to i tak musisz mi ustąpić. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A. napisał/a:

Paweł P nie denerwuj się to jest PROWOKACJA

 

To nie zadna prowokacja, skoro kolega kupil prawko to niech nie zabiera glosu :mrgreen:

Ups, Paweł człek zacny i wychowany jak należy wstanie nad ranem, kiedy to w pobliskim kościele zagrają z wieży "Kiedy ranne wstają zorze". Jak co dzień rano ... poranna higiena i smakowite śniadanko, mała czarna i lektura jednego z ulubionych forów ( lub jak kto woli for ) internetowych .

Gdy przeczyta Twojego posta, wyplutą kawą zachlapie monitor . Włos mu się zjeży i dym pojawi się w jego nozdrzach . Gdy spojrzysz mu w oczy, zobaczysz wzrok wielkiego buchaja, który zaraz zostanie wypuszczony na arenę i którego wcześniej przez pół godziny kopano po jajach . :mrgreen:

 

 

PS Paweł, już Ci mówiłem, nie denerwuj się ... policz do stu, to PROWOKACJA :!: :!: :!:

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: 2

:arrow: 1

:arrow: 3

I 2 bez pardonu dostaje strzala od pana ze snopem siana (czyli 3), ktorego mial z prawej strony. To skrzyzowanie rownorzedne jak napisalem wyzej

Rondo bez świateł, dwa pasy. Kiedy po którym pasie? Ja jeżdżę tak:

1) w prawo, prawy pas,

2) prosto, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy,

3) w lewo, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy,

4) zawracanie, lewy pas, przed zjazdem zmiana na prawy.

Ja tez bym tak pojechal gdybym tylko do pedalow siegal :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wiem czy na każdym skrzyżowaniu gdzie nie ma zakazu zawracania można zawracać.

Nie. Choć często widzę zawracające samochody z pasa do skrętu w lewo - przykład Śląska/Podolska - tam nie można zawracać, chociaż wielu kierowców to robi.

Nie wiem na czym polega zakaz wyprzedzania gdy znak występuje na drodze, na której są dwa pasy do jazdy w tym samym kierunku.

Na zakazie wyprzedzania :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcialem skrzyzowanie T ale takie nie moglem znalezc w necie. :cool:

 

To sytuacja patowa bez wyjscia jak napisal mile, instruktor nauki jazdy twierdzi ze pierwszy jedzie ten to jest szybciej na skrzyzowaniu :mrgreen: czyli subaru fan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dostaje strzała w bok od 2 bo nie ustapił mu pierszeństwa.

IMHO 2 czeka i nie może jechać ponieważ musi ustąpić pierwszeństwa 3. Czyli chyba powinno być 1-3-2. Może i sytuacja patowa, ale ja tam się nie znam i będę się trzymał swojej wersji :mrgreen:

To, że Pan instruktor twierdzi inaczej też mnie nie przekonuje, znam przypadek kiedy instruktor kazał/nauczał włączać kierunkowskaz na rodzie w lewo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: 2

:arrow: 1

:arrow: 3

I 2 bez pardonu dostaje strzala od pana ze snopem siana (czyli 3), ktorego mial z prawej strony. To skrzyzowanie rownorzedne jak napisalem wyzej

2 nie dostaje strzala od 3 bo ten 3 musi czekac i ustapic pierszenstwa 1ce ktora miga kierunkiem

wg. mnie Hogi dobrze napisal, czyli ja jade niebieskim i przelatuje 1wszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...