Skocz do zawartości

Zglebiłem Forka.


Kical

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na kobiete pewnie :>

 

padl mi prawy tylni AGX. Wydaje takie dzwieki, jakich jeszcze w zyciu nie slyszalem. Cuda normalnie.

 

Nie ma ktos 1 szt AGXa sprzedac ?

 

[ Dodano: Czw Lip 09, 2009 3:19 pm ]

Przyjaciele i przyjaciolki,

nie mieliscie problemu z regulacja swiatel po zglebieniu ?

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja jak zaproponowałem, odziwo powiedziała, ze to dobry pomysł, bo jest za miękki, aż mi szczena opadła, bo była przeciwna... Może wpływ miało to, że na najwyższym ustawieniu nie jest ponoć aż tak makabrycznie twardo i nie leży plackiem na ziemi (nie wiem na ile to prawda ale ponoć nie dużo niżej od serii)...

 

a cena... cóż... wakacje, dom, zanim będę miał kase to zdąży się jakoś unormować sytuacja kursowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedzilem wczoraj troszke z nastawami na 16 - ostatni stopien regulacji - znaczy sie anjbardziej miekko - i bardzo ladnie wybiera nierownosci, jest komfortowy jak dla mnie. Na lato postawilem go nizej - ale i tak podnioslem o 10 mm w porownaniu do tego co proponuje producent - fabrycznie ustawiajac - na zime bede go nieco podnosil w gore - zeby nie ryc po koleinach - jest wtedy praktycznie jak seria - moze ciut nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 - ostatni stopien regulacji

Masz tylko 16 stopni regulacji?

U mnie jest 32 z przodu i dwadzieściakilka z tyłu. Nie ma to raczej znaczenia ale myślałem że TEIN Super Wagon ma takie stopniowanie jak u mnie. Chyba że u Ciebie nie jest TSW.

Dla jazdy codziennej z przodu mam 20 (jeśli 0 to twarde), a z tyłu 12.

Na torze póki co jazda na 10 przód i 0 tył i sprawuje się tak że nono :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko 16 stopni regulacji?
Zgofdnie ze szlaczkami japonskimi z instrukcji ustawien rzeczywistych jest 16 - radza nie przekrecac poza 16 zakres - bo moze to spowodowac uszkodzenie amora.EDFC tez tylko kreci do 16 ustawienia. TEIN Super Wagon' date=' model Super Street[/quote'] u mnie w Super Street'cie jest opcja 16 lub 32, doszedłem do tego w instrukcji, w praktyce jeszcze nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz

 

Damping force control function (16 levels / 32 levels)

Our damping-force-control-type shock absorbers normally have a built in damping force control function for 16 levels. This function controls the damping force by adjusting the rate of oil flow in the bypass through raising and lowering the damping force control needle built in piston rod for 16 levels. With the EDFC, this function is performed by a stepper motor installed on the top of piston rod, realizing finer adjustments, which results in 32 distinct settings (in the same control range). The damping force for the front and rear wheels can be separately controlled, and the right and left wheels are simultaneously controlled.

 

Wynika z tego ze regulacja 32 stopnie - to nadal 16 tylko ze wtedy jest co 1/2 obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze regulacja 32 stopnie - to nadal 16 tylko ze wtedy jest co 1/2 obrotu

Taką samą opinię wyraził już ktoś podczas dyskusji o TSS w dziale technicznym dotyczącym Imprez'y. Brzmi to bardzo racjonalnie.

 

A przy okazji, mógłbyś podesłać mi anglojęzyczną instrukcję. Moja jest japońska a w Rzeszowie nie mam co liczyc na szybki kurs japońskiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Masz tylko 16 stopni regulacji?
Zgofdnie ze szlaczkami japonskimi z instrukcji ustawien rzeczywistych jest 16 - radza nie przekrecac poza 16 zakres - bo moze to spowodowac uszkodzenie amora.EDFC tez tylko kreci do 16 ustawienia. TEIN Super Wagon' date=' model Super Street[/quote'] u mnie w Super Street'cie jest opcja 16 lub 32, doszedłem do tego w instrukcji, w praktyce jeszcze nie...

 

Czy to oznacza, że mogę troszkę podnieść tył? Właśnie wymieniłem amory TOKICO /lewy padł, drugi dobry/ na jakieś "service parts" i forek /1998 2,0 wolny ssak/siadł ok. 4 cm - odl. od osi koła do brzegu błotnika 37 cm. Co zrobić aby podnieść troszeczkę tył? Pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyg - wydaje sie ze masz zatem nieodpowiednie amory lub sprezyny wlozone teraz.

 

Amortyzatory kupione w sklepie internetowym z Wrocławia zgodnie z katalogiem. Jest faktura i gwarancja na 2 lata. Sprężyn nie wymieniałem, bo wcześniej trzymały właściwą wysokość "budy". Ale jeżeli kombinujecie, aby obniżyć "zglebić" forka to ja osiągnąłem ten efekt przez przypadek? Żartuję! Zależy mi na poprzednich ustawieniach, bo ja leśnik jestem i czasami szwendam się po bezdrożach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyg IMO obawaim sie ze kupione przez Ciebie amorki sa krotsze od fabrycznych - pasowac pasuja ale sie nie nadaja - bo nie maja tych samych parametrow - skro mowisz ze sprezyna zostala stara. Przypuszczam ze Twoj wolny ssak mogl miec wersje z poziomowaniem. Jak wygladaly Twoje stare amory - masz numer czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyg IMO obawaim sie ze kupione przez Ciebie amorki sa krotsze od fabrycznych - pasowac pasuja ale sie nie nadaja - bo nie maja tych samych parametrow - skro mowisz ze sprezyna zostala stara. Przypuszczam ze Twoj wolny ssak mogl miec wersje z poziomowaniem. Jak wygladaly Twoje stare amory - masz numer czesci ?

 

Podaję numer wyjętego tylnego lewego, padniętego amorka : SUBARU 20360 FC 210 TOKICO JAPAN, a prawy to: 20360 FC 200 TOKICO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...