Skocz do zawartości

AUDIO DO WRX02(GŁOŚNIKI)


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam za sobą nagłośnienie 2 cieniasów, jedno amatorskie i drugie przez firmę która w Krakowie jest IMHO uznawana za całkiem przyzwoitą. Wersja amatorska polegała na wsadzeniu w boczne drzwi specjalnych kieszeni (kiedyś takie były) na głośniki 16,5cm, na to poszły tweatery (teraz wiem, ze to fatalne miejsce) oraz do bagażnika subwoofer (rura z tonsilu) oraz głośniki na tylną półkę. Całość grała jako tako i zawsze coś było nie tak. Wersja profesjonalna polegała na wsadzeniu takich samych boczków do drzwi jak poprzednio z głośnikami 16,5cm + odpowiednie zwrotnice + tweatery w miejsca fabryczne na 10 cm głosniki (wykorzystali zeszlifowane reduktory z renault), do tego woofer do bagażnika. Jako, że w cienkim z tyłu mało kto jeździ więc szkoda było kasy by tam głośniki pakować. Muzyka zawsze powinna iść od przodu, bo jak ktoś słusznie zauważył, na koncercie nie stoimy tyłem do sceny (no chyba, że jest się ochroniarzem :) ). Efekt tego montażu był taki, że od 3 lat nie miałem ani razu ochoty nic zmieniać, bo całość gra perfekcyjnie, zarówno 4 pory roku, jak i różne epicko-metalowe kawałki :) Kolejne wyzwanie to przeróbka audio w moim legacu, fabrycznie to co przyszło to jakieś nieporozumienie, tak gównianych "głośników" dawno nie widziałem, na dodatek mają jakieś idiotyczne powykrzywiane ramki. Pewnie nie będzie łatwo, ale zacznę od zrobienia dokładnie jak w cienkim. Czyli dobrze zrobiony przód + woofer, a jak uzbieram troche kasy to może też nagłośnię tylne drzwi (ale to już będzie się wiązało z koniecznością zakupu wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze!!

Jakie wkońcu głośniki można wkońcu zainstalować do WRX 02

Z informacji tu przeczytanych dowiedziałem się, że przód 6,5 cala,tył 4,0 cala

a tu wszedłem na

http://www.mobiletoys.com/partners/infi ... &YEAR=2002

i podają inne wartości :twisted:

Kto wie,jaka jest prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poswstał już taki wątek mam pytanie do Michała, co polecił do Imprezki GT kombi aby grało to wmiarę nieźle (dziewczyna ma bzika na punkcie muzyki bo jest na Akademi Muzycznej), Radio które mam to Pioneer 7900R, jest to wg pioneera prawie najwyższa jednostka kasetowa z 2000r, do tego dochodzi zmieniarka, co do głoślników to planuje na przód Magnata 2/3 drożnego na filtrach dolno i górno przepustowych, z tyłu 2 drożne Magnaty, w bagażniku 1 woofer 25" i wzmacniacz 300W do zasilania woofera, czy taka konfiguracja wystarczy aby zapewnić wmiare dobre brzmienie, oczywiście co będzie możliwe będzie wygłuszone, oczywiście prócz silnika :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na taki zestaw powiecie (Michał już chyba wrócił z genewy)? :D

 

http://order.store.yahoo.com/cgi-bin/wg ... 04UO.lOyo-

 

dodam tylko linka do polskiej strony Alpine

http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/ ... d3f661e35a

 

Cena samego odtwarzacza 3599 PLN

 

To spisek!!!jak można dyktować takie ceny przy polskich zarobkach?!!!!

 

 

 

Proszę o opinie dotyczące tego zestawu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie - biegam za tym Alpine od 2 tygodni i juz rozgryzlem temat na okruszki... taki Alpine 9835 (bez R) jest na allegro za 1800... z R za 2100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... tylko jak kupujesz radio na dluzej niz 3 miesiace ... to wyswietlacz z 33 to bedzie prehistoria... mam ten sam problem ALEX... :wink: Czekam jeszcze chwile bo maja wejsc nowe modele xx4x i xx5x - moze wtedy 9835R stanieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące głośników w imprezie:

1.Jaka jest maksymalna średnica i głębokość montażowa głośników dla drzwi przednich i tylnich?

2.Czy macie jakieś propozycje głośników, które ładnie dają i można je zainstalować standardowo w imprezie bez przeróbek?

Pozdrawiam

 

Moge zrobić fotki u siebie ale bez paneli sie nie udało (dzieło audiocomplexu z poznania) a tylnie rozłączyli żeby nie przeszkadzały tam sie nic nie dało zrobić, Skrzynka w bagarzniku nadrabia braki dzwieku z tyłu A głośniki są dls'a, skrzynka i piec oriona i musze powiedzieć że to naprawde gra.

Tyle że są przeróbki inaczej sie nie da za mało miejsca w dzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dzisiaj swoim szuwarkiem by zapytać się o możliwość wypełnienia otworu na konsoli środkowej przy rozsądnym nakładzie kosztów. Radio z zielonym podświetlaniem, bez krzykliwego wyświetlacza z MP3/WMA (szkoda, ze bez OGG) dało się znaleźć bez problemów. Natomiast na hasło głośniki przemiła pani powiedziała spoglądając na legaca, ze to znowu męczarnia będzie, bo to subaru, a tam miejsca nie ma :) Ale coś zrobią i to tak, że nie będą ciąć auta :) Bo zawsze udaje im się tak zrobić nagłośnienie, by auto nie ucierpiało :) No nic, w poniedziałek wieczorem się pochwalę jak wyszło :) Oczywiście nie będzie to sprzęt tej klasy co widzę, że się przewija w wątkach, ale i tak o lata świetlne odsadzi fabryczne papierowe śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczynam elaborat :)

 

Bez dwoch zdan nalezy wytlumic drzwi. Dla zapaelncow warto tez wytlumic poszycia drzwi.

 

Jako fan radioodtwarzaczy Alpine poradzilbym te radia, choc nie zamierzam dyskredytowac niektorych Pioneerow, czy Nakamichi (choc wystepuje problem z napedem - kupili je od Sony). Najtanszy Alpine odtwarzajacy MP3 to Alpine CDE-9843RM i kosztuje 899 pln. Uwazam, ze cena O.K., szczeolnie jak ktos napiety na MP3. Ja osobiscie w STi mam Alpine, ktory odtwarza MP3, ale w zyciu nie skorzystalem. W maju zamierzam zalozyc Alpine, ktorego mialem w Alfie, bo to moje ulubione radio (bardzo proste). Jezeli chodzi o glosniki na przod to zestaw dwudrozny. Woofer 16 + tweeter. I teraz tak, nie wiem jak jest umieszczony tweeter w GT, ale w WRX/STi jest beznadziejnie ukierunkowany i w ogole nie warto tam wsadzac fajnego tweetera. Goraco polecam montaz w slupkach. Jest w nich duzo miejsca i nawet dosc gleboki tweeter miesci sie bez trudu. Co do samych glosnikow to mozna np. pokusic sie o Morele Dotech MkII (ok. 800zl), DLS MS6 (ok. 900zl), Vifa. Z tylu dowolna dwudrozna coaxialna 16-tka, jak ktos wozi kogos z tylu, jak nie to nie ma sensu w ogole monotwac. Sub spokojnie wystarcza 10", np. Helix W10 Competition. Co do wzmacniaczy, to zalezy czy zalezy nam na masie, czy nie. Jezeli tak, to mozemy spokojnie zalozyc lekka czterokanalowke Helixa. Ja osobiscie bede montowal dwa piece czterokanalowe. Cztery kanaly na przod, dwa na subwoofer i dwa na tylny system. Sam sub warto zamontowac badz w miejscu po kole zapasowym, badz w lewym boczku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał!

Ja właśnie czekam na głośniki przednie (mają być dzisiaj wieczorem,ale dostwca nauczył mnie,że dla niektórych czas biegnie inaczej:)). Zdecydowałem się na zestaw Infinity Kappa 60.5CS, do tyłu (ale to chyba kupię za Wielką Wodą) planuję zakup Infinity Kappa 42.5. Odtwarzacz to Alpine CDA-9833 lub 9835.

Jak w Genewie? Prosimy o fotki samochodów i ..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...