Skocz do zawartości

AUDIO DO WRX02(GŁOŚNIKI)


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące głośników w imprezie:

1.Jaka jest maksymalna średnica i głębokość montażowa głośników dla drzwi przednich i tylnich?

2.Czy macie jakieś propozycje głośników, które ładnie dają i można je zainstalować standardowo w imprezie bez przeróbek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj chyba najlepiej doradzi kolega Michał. :lol:

 

Jeszcze nie dlubalem, ale dziekuje za slowa uznania. Bede dlubal na wiosne, to dam znac. Generalnie rozebralem drzwi i widze, ze jest ciezko. Nie wiem, czy paneli nie trzeba bedzie robic. Za to super duzo miejsca jest w slupkach :) Jak zaczne naglasniac nie omieszkam napisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko napisane http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=100835, jest tam tez link do bardzo dobrego opisu instalacji glosnikow. Ogolnie to nie ma dobrych glosnikow, ktore by pasowaly w fabryczne miejsca w dzwiach, jest za plytko (okolo 5cm). Bez dorobienia dystansow sie nie obedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko napisane http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=100835, jest tam tez link do bardzo dobrego opisu instalacji glosnikow. Ogolnie to nie ma dobrych glosnikow, ktore by pasowaly w fabryczne miejsca w dzwiach, jest za plytko (okolo 5cm). Bez dorobienia dystansow sie nie obedzie.

 

Dystanse to pikus, ja sie raczej licze, ze trzeba bedzie drzwi ciac :( W Alfie i Hondzie musialem lekko poszerzac otwory montazowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu wchodza spokojnie 16.5cm, problem jest z tym zeby magnes nie dotykal szyby jak jest opuszczona, z kolei jak sie zrobi dystans okolo 2.5cm to moze membrana dotykac tapicerki. Ja robie dla siebie dystanse 1.8cm pod glosniki Focal 165V slim, ich wysokosc montarzowa to 56mm.

Tak przy okazji to ladny slupek http://img.photobucket.com/albums/v509/BryanH69/apillar2.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, jakbys zobaczyl co ukrywa sie pod szumnie zwanym systemem BOSE w Alfie, czy Mercedesie klasy S to bys sie dopiero zalamal! Swoja droga to najgorsze glosniki sa chyba w nowych Civicach! Magnesik duzo mniejszy od tych na zdjeciu! Zenada!

Michał!Słuchałem seryjnego sprzętu (wersja francuska) w Honda Jazz i gra o wiele lepiej niż głosniki Subaru + np. Alpine CDA-9835 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cossim tak źle? :)

 

 

Mam 2 glośniki wyszabrowane z jakiegoś Puga przerabianego na rajdówkę. Prawy trochę bzyczy. I kupiłem jakieś uzywane radio JVC na kasety za 50PLN czy coś ;-) I coś tam gra jak jadę w korku, ale już mnie to trochę denerwuje. Wiesz ja jestem z wyksztalcenia muzykiem a wsrod muzyków raczej ało audiofili się trafia i ja też niema porządnego sprzętu ani w domu ani w aucie ale coś co by gralochociaż jak seryjne Fordowskie audio by się przydalo - nie wiecie gdzie by mi zrobili tak zeby mi wstawili jakeis gosniczki z przodu i ztylu w seryjne miejsca i ąładnie to popodlączali dojakiegoś nierzucającego się w oczy radyjka z CD? Nie interesuje mnie żaden wypas tylko żeby ktoś to uczciwie zrobił i żeby radio odbierało łądnie (tzreba antenę wymienić) i żeby nic nie popsuli hmmm. Ja się na elektryce/audio w ogóle nie znam i nie chce się do tego dotykać. Jakby co mogę zaprezentować ori miejsca na głośniki itp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Imprezie trzeba jeszcze wytlumic dzwi i plastiki bo to one brzecza a nie glosniki.

 

 

Kuba w Imprezie jes cicho jak makiem zasiał przynajmniej w New Age, wierz mi ;-) W Solbergu Michala nic nawet nie brzęknęło na torze przy naprawde ostrej jeździe w moim wykonaniu - Michal zaświadczy ze ostro jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, jak masz ograniczone fundusze to lepiej zalozyc dwa pozadne zestawy glosnikowe (dwudrozne) do przodu, niz cztery watpliwej jakosci.

Z tym wytlumieniem to nie chodzi o cisze ale o niwelacje drgan spowodowana basami, jag dasz glosniej to tapicerka na dzwiach wpada w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Imprezie trzeba jeszcze wytlumic dzwi i plastiki bo to one brzecza a nie glosniki.

 

 

Kuba w Imprezie jes cicho jak makiem zasiał przynajmniej w New Age, wierz mi ;-) W Solbergu Michala nic nawet nie brzęknęło na torze przy naprawde ostrej jeździe w moim wykonaniu - Michal zaświadczy ze ostro jechałem.

 

Ale jak chcesz, aby ladnie gralo, to obowiazko trzeba wytlumic drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałęm że to się tak skończy.. ehh czy nie da się znaleźc kogoś od Audio kto nie będzie mi chciał naładować tony zbędnych rzeczy do auta? :-(((

 

 

Nie będzie wygłuszeń, szpachli na słupakch itp no way :-) A głosniki z tyłu bym chciał miec bo się przyzwyczaiłem w poprzednim aucie że z tyłu też muzyke pasażerowie słyszą i że mi coś gra z tyłu. U mnie są miejsca na głosniki przy tylnej półce eliptycze dośc duże z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...