Skocz do zawartości

WRX gubi olej


Escalade22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trzy dni temu kupiłem subaru i już jest problem. Autko pochodzi od forumowicza, więc wydaje mi się, że celowo nie wpakował by mnie na minę (chociaż kto wie). Autko było sprawdzone w serwisie u Dukiewicza i wszystko wyszło ok ( jedynie mały luz w zawieszeniu ). Wróciłem nim do domku około 150 km i zacząłem sprawdzać poziom oleju. Na bagnecie było delikatnie poniżej minimum (ale dosłownie 2-3 mm). U mnie na wsi Motula nie moglem nigdzie dostać tylko na zamówienie, a że musiałem jechać do Warszawy, to powolutku prawie jak Dieslem nie przekraczając 3000 obr/min doturlałem się do Piaseczna do Czopera. Ku mojemu zdziwieniu na bagnecie już nie wskazywało poziomu oleju ( może był gorący i jeszcze nie zdążył ścieknąć tak wtedy pomyślałem). Okazało się , że uwaga wlałem 3 litry oleju . Na bagnecie wskazywało pod full. Po powrocie do domku, poziom oleju był już ledwo widoczny na bagnecie. Pod samochodem nie ma ani kropelki oleju nie ważne czy pracuje czy stoi wyłączony. Z rury prawie nie dymi jedynie w czasie przyspieszania w zakresie obrotów od 1200-2100 niewielki dymek biały. Sory za tak długi post, ale musiałem się wyżalić i jednocześnie może mi ktoś pomoże. A tak ogólnie to wydaje mi się, że już słyszę panewki ( taki metaliczny dźwięk ze środka silnika ) i wydaje mi się że jestem w głębokiej d***e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jednocześnie może mi ktoś pomoże

pomoże Ci tylko dobry mechanik , kto zdiagnzouje prawidłowo w czym problem.

Są trzy możliwości

1.wycieki, ale nie sądze musiało by lać jak z kaczki :twisted:

2. turbo, dość rzadko

3. silnik, czyli pierścienie, tłoki lub / i uszczelniacze zaworowe

 

Innych opcji praktycznie brak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może za tego posta zostanę skreślony przez moderatorów, ale co sądzicie o firmie Czoper w Piasecznie ??

 

Da rade z pewnościa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie pewnie za chwile carfit rozwieje :-)

Ostatnio naczytalem sie postow ze nie jest latwo sprawdzic poziom oleju w subaru, ze wzgledu na silnik boxer i takie tam, musi rowno stac, i ze strona bagnetu sie liczy itp itd, moze chlop nie umiejetnie to zrobil i myslal ze oliwy nie ma dolal te 3 litry a jak silnik sie rozgrzal to wypryskal nadmiar odma? (subaru ma taki wynalazek??) i mysli ze mu auto wchlonelo. A metaliczne stuki to kwestia zbyt wyczulonego sluchu i paniki. Kto jest ze mna?? i sie pod tym podpisuje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naczytalem sie postow ze nie jest latwo sprawdzic poziom oleju w subaru, ze wzgledu na silnik boxer i takie tam, musi rowno stac, i ze strona bagnetu sie liczy

nie przesadzajmy naprawde :roll:

wypryskal nadmiar odma? (subaru ma taki wynalazek??)

ma nawet dwie :grin:

. A metaliczne stuki to kwestia zbyt wyczulonego sluchu i paniki

możliwe :roll:

 

Ale i tak sugeruje udać sie do mechanika na sprawdzenie a przede wszystkim obserwować zużycie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko pochodzi od forumowicza,

A on co na to :?:

AK

A on nie odbiera telefonów.

No to masz odpowiedż na swoje wątpliwości . A ja zapytam jeszcze - co na to Dukiewicz ? Myślę , że to zbyt poważna sprawa , aby szukać porady u pana Henia w warsztacie . Uważam , że powinieneś szukać pomocy w innym ASO - przynajmniej zdiagnozować , aby wiedzieć na czym stoisz i co Cię czeka ? Zapytaj też prawnika , czy mażesz anulować transakcję z powodu ukrytych wad - mojemu znajomemu się udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko pochodzi od forumowicza,

A on co na to :?:

AK

A on nie odbiera telefonów.

A ja zapytam jeszcze - co na to Dukiewicz ?

 

Z przeglądem u Dukiewicza to nie do końca tak. Przegląd był w sobotę, ale że miałem parę spraw do wyprostowania podpisaliśmy umowę dopiero w czwartek. Co się z tym autkiem działo przez tych kilka dni, to ja nie wiem, ale nie wydaje mi się żeby celowo ktoś je zepsuł. Na razie daję odbój. Nie będę tworzył off topików. Dam znać jak się sprawa zakończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Escalade22 napisał/a:

Andrzej Koper napisał/a:

Escalade22 napisał/a:

Autko pochodzi od forumowicza,

 

A on co na to :?:

AK

 

A on nie odbiera telefonów.

 

No to masz odpowiedż na swoje wątpliwości .

To wal śmiało który.

Może się wypowie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk- jestem ciekaw czy to nie pewien niebieski WRX na srebrnych felgach, którego ktoś wystawił na forum (w swoim pierwszym poście). Wszyscy przestrzegali przed jego kupnem, ale może to zupełnie inne auto (chociaż w swoim drugim poście "kolega" poinformował o udanej sprzedaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk- jestem ciekaw czy to nie pewien niebieski WRX na srebrnych felgach, którego ktoś wystawił na forum (w swoim pierwszym poście). Wszyscy przestrzegali przed jego kupnem, ale może to zupełnie inne auto (chociaż w swoim drugim poście "kolega" poinformował o udanej sprzedaży)
Nie wiem o jakie auto dokładnie chodzi ale z tego co piszesz to taki zbieg okoliczności byłby dziwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk- jestem ciekaw czy to nie pewien niebieski WRX na srebrnych felgach, którego ktoś wystawił na forum (w swoim pierwszym poście). Wszyscy przestrzegali przed jego kupnem, ale może to zupełnie inne auto (chociaż w swoim drugim poście "kolega" poinformował o udanej sprzedaży)

Nie to starszy user. Wczoraj dodzwoniłem się do niego i zobaczymy co z tego wyjdzie. Podjadę na lawecie do dobrego warsztatu i okaże się co co w trawie piszczy (znaczy się w silniku). Nie chcę publicznie nikogo oczerniać może miałem pecha nie wiem. Jak już sprawa się wyjaśni powiadomię co i jak. Mam tylko cichą nadzieję, że to jakaś pierduła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...