Skocz do zawartości

Sportowa kierownica


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do ludzi w temacie. Co wybrac? Wiem, ze zamsz raczej pod rekawice, ale jak sie prowadzi bez? Auto pojezdzawkowo-codzienne, 2 w domu, ale wiadomo jak fajnie jezdzi sie subarakiem, nawet na codzien ;) Poza tym czasem lubie jezdzic "cywilnie" w rekawicy. Co byscie polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chętnie poczytam opinie bardziej doświadczonych kolegów :wink:

Gdzieś słyszałem, że na codzień (w sensie bez rękawic) kijowo się jeździ z zamszem ale w rękawiczkach ponoć super, są też rękawice specjalnie do skórzanych kierownic i fajnie trzymają a na codzień skórka jest super :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamsz tylko pod rękawiczki!!

Dlatego że szybko się ściera czasami jak sie spocisz będziesz miał czarne dłonie.

Skóra lepsza na co dzień nie wiem jak w połączeniu z rękawiczką do skóry bo nie jeździłem.Ale można na zamsz założyć nakładkę.Nie wygląda to super ale na co dzień masz skórę a na trening czy upalanie zakładasz rękawiczki ściągasz nakładkę i ogień:).

 

P.S Ja tak robiłem jak jeździłem seicento W do szkoły i na co dzień BEZ na KJS-ach i upalaniu.Salmopol nocą ach......rozmarzyłem się.....Sorki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w RXie Sparco Safari, skórzaną ale z czarnym środkiem:

015TSF_1_lg.jpg

Dobrze się jeździ ale faktycznie jak ręka się spoci, a mi pocą się mocno to już jest gorzej z przyczepnością ręki do obręczy. Optimum to zamsz rajdowy + rękawiczki. Wtedy nic nie ma prawa się pośliznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamszową tylko co jakis czas wykręcam ją na konserwacje,przy zakupie dostałem szczoteczkę z miedzianym włosiem i jak jej mocno nie zapuszcze to po wyczyszczeniu wyglada jak nowa mimo że ma 9 lat.A gdy to nie pomaga to na myjke cisnieniową niema bata :mrgreen: Jak jeżdze bez rękawic to mocno pomaga nawilżenie jej wodą wtedy chwyt jest pewny i nie ślizga sie w rękach no i oczywiscie na dłoniach widać jak mocno przyłożyłem do wyczyszczenia wolanta.Tak wogóle to każda bedzie lepsza od seryjnego Momo,które jest wielkosci kiery od Ikarusa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.. Górna (zamszowa) część mojej kierownicy jest mocno przetarta. Potrzebuję obszyć ten fragment na nowo, czy mógłby ktoś polecić mi jakiegoś dobrego tapicera bądź jakiś zakład zajmujący się takimi rzeczami? Interesuje mnie obszar Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój widocznie był mocno podatny, jest przetarty na wylot (kierownica sparco), lecz trudno mi napisać coś więcej ponieważ gt'eka nabyłem z owym przetarciem.

 

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 10:22 pm ]

lemon prince,

Dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem moja zamszowa sparco ma 9 lat przelatała 2 sezony w RSMP,nastepnie z 80 tys km w clio i z 50 tys w imprezie.Jak ją wyczyszcze to jest bez zarzutu.Jedyne co było naprawiane to ten żółty pasek ze skóry,tapicer wkleił nowy i jest git :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item600025080_pro ... abelt.html

ja zastanawiam sie nad tym, co myslicie? uzytkowanie auta tak jak w 1 poscie, zastanawiam sie czy zamsz czy skora i czy w ogole warto akurat ta wziac (skorzana nie ma zoltego paska na srodku, ale nie wiem czy to wiele zmienia oprocz aspektu wizualnego) zaczalem sie zastanawiac nad zamszem poniewaz skora z tego zdjecia jakos srednio mi podpasowala, moze ktos mial cos takeigo w rekach lub uzywa?

 

20090414775.th.jpg

 

PS nie chcialbym wydawac na sama kiere prawie 1000zl, nie potrzebna mi homologacja, jezdze w pelnie amatorsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z wycieraniem sie zamszu? czy rzeczywiscie jest mocno podatny na wytarcia? moze jakies ciekawe opcje nakladek na zamsz (wersja na codzien) raczej na PW, wiadomo jak jest

 

jak autem jezdzisz na codzien to zapomnij wogole o zamszu.Po pol roku wytrze sie i bedzie wygladala jak dupa pawiana.Przerobilem to juz w jednym aucie.Mialem OMP corsica wiec raczej kawior a po roku nie bylo juz sladu po zamszu.Do tego jak bylo wilgotno to strasznie nasakala i brudzila rece.W subaru kupilem juz skore i bylo o niebo lepiej bo praktycznie na codzien.Jak nie jezdzisz wyczynowo to na skorzanej tez jest dobra przyczepnosc rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejesz w to dobrac odpowiednia glebokosc .

Osobisice uwazam ze obecnie najkozystniej jest kupic kierownice plaska lub o odsadzeniu nie wiecej niz 30mm i do tego adapter OMP

 

[edycja moderatora]

 

 

mozna sobie regulawac odasdzenie w zaleznosci od potrzeb na codzin dalej a do upalania blizej.

 

BTW niezle chlopaki pojechali z cena :mrgreen:

w NO chodza takie po mniej niz 400 zl w tej chwili :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grygo - a nie myslałeś o skórzanej kierownicy i rajdowych zamszowych rękawiczkach na pojeżdzawki czy KJS'y - praktyczne na codzień.

 

 

Tak to wyglada po obszyciu kierownicy Alcantarą (wersja kawiorowa) - zdjęcie zrobione z fleszem - trochę prześwietlone.

 

mitsubishievo9deskabocz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a da sie obszyć kierownice takim zamszem trochę grubszym, jakby z włoskami ? tak jak w Porsche, Lambo, albo u mnie w RS4 :twisted: :?: . Bo moja w STI sie juz wytarła totalnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a da sie obszyć kierownice takim zamszem trochę grubszym, jakby z włoskami ? tak jak w Porsche, Lambo, albo u mnie w RS4 :twisted: :?: . Bo moja w STI sie juz wytarła totalnie :evil:

 

Obejżę u Ciebie jutro w RS4 w Ułężu.

Ale skoro juz ktoś, kiedyś to obszył wcześniej to zapewne da się to powtórzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odświeże tamat, pytając się o rękawiczki

które polecacie z niższej półki cenowej do użytku "od święta" przy standardowej skórzanej kierownicy?

 

co powiecie o tych? :arrow: http://www.gadzetyrajdowe.pl/product-po ... zarne.html używa je ktoś z Was?

 

 

 

maciekSubru, ile kosztuje mniej więcej odnowienie, renowacja kierownicy wrxowej i ile czasu jest na to potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...