Skocz do zawartości

Subaru WRX czy CTR


haary

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jednak z GTA3 nie zgodzę się co do tego upier... nóg.

Ja mam akurat do dyspozycji w rodzinie też Civic i czasami jeżdzę nim po prostu dlatego, żeby odpocząć od mojego AWD...

Ja właśnie mam takie wrażenie po przesiadce do Hondy. Gdy spadnie deszcz to jakbym siedział na deskorolce i próbował odpychać się łapkami. :? Dzisiaj znowu dosiadłem "dziadka" Legacy. Byle do lata...

 

 

Zastanówmy się: gdyby AWD było po prostu lepsze niż ośka to na rynku dominowałyby AWD. Proste?

Jest lepsze, ale kosztowniejsze i nie każdy potrafi zrobić to tak jak się należy - vide szwedzki filmik - pojedynek Volvo vs. Subaru.

 

http://www.subaru.pl/mmedia/volvo.qt

 

Bo jeżeli jest to tak proste jak mówisz to ma się rozumieć Widows [tfu] jest najlepszym OS? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle powaznie nad Accordem i-CTDi. Ale to dopiero jak sie okaze, ze zeszly rok sie ladnie zamknal ;)

 

A co masz teraz?

 

Impreze WRX STi S.E., ale bynajmniej nie zamierzam pozbywac sie STi ;)

 

Zabawne, ale ja też myślę, żeby mojego Forysia uczynić autem Nr2 w mojej stajni. Nie ukrywam, że ze względu na apetyt na paliwo na autostradach. Oczywiście teraz biorę pod uwagę tylko diesle. Myślałem poważnie o i-CTDi, ale nie podoba mi się buda Accorda (choćby klamki). No a jeśli mam czagoś dotykać codziennie to powinno to się mi podobać :wink:

 

W tej chwili gdy jadę w dłuższą trasę często "pożyczam" Volvo S40 2,0D (136KM) i jestem bardzo zadowolony. Chyba się zdecyduję.

Niestety, kwestia ecie-pecie dla mnie też jest niepewna i jest to ważny czynnik. Gdyby nie, to oczywiście Volvo S60 D5 (163KM), jeżdziłem dwa razy i po prostu bajka :D

No ale to auto już trochę droższe :(

Tak czy owak Foryś będzie nadal moim ulubionym autem do pracy w trudnych warunkach.

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreze WRX STi S.E., ale bynajmniej nie zamierzam pozbywac sie STi ;)

 

nooooooooo.... juz myslalem, ze ktos wreszcie bedzie musial

uzyc wulgaryzmow na tym forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z GTA3 nie zgodzę się co do tego upier... nóg.

Ja mam akurat do dyspozycji w rodzinie też Civic i czasami jeżdzę nim po prostu dlatego, żeby odpocząć od mojego AWD...

Ja właśnie mam takie wrażenie po przesiadce do Hondy. Gdy spadnie deszcz to jakbym siedział na deskorolce i próbował odpychać się łapkami. :? Dzisiaj znowu dosiadłem "dziadka" Legacy. Byle do lata...

 

Nie, no jasne, że przy takiej pogodzie jak teraz to tylko Subaru.

Ale gdy jest piękne lato, słońce świeci i jadę sobie to mnie wkur...a, że mój Foryś pali 2 litry więcej, że przebiera 4 łapkami. Chciałbym to odłączyć, a nie mam jak :evil: Robię dużo kilometrów i paliwo za dużo mnie kosztuje.

 

 

Zastanówmy się: gdyby AWD było po prostu lepsze niż ośka to na rynku dominowałyby AWD. Proste?

Jest lepsze, ale kosztowniejsze i nie każdy potrafi zrobić to tak jak się należy - vide szwedzki filmik - pojedynek Volvo vs. Subaru.

 

http://www.subaru.pl/mmedia/volvo.qt

 

Bo jeżeli jest to tak proste jak mówisz to ma się rozumieć Widows [tfu] jest najlepszym OS? :D

 

Nie widziałem tego filmu, ale przetrenowałem kilka Volviaków i szanuję tą markę. Szczególnie za nowoczesne diesle w nowych modelach.

 

Jesne, że masz rację, że AWD jest droższe (w produkcji i w eksploatacji) i to jest zasadniczy powód, dlaczego nie zdominowało rynku. Ale faktem jest też, że najczęściej nie ma potrzeby napędu na 4 koła. Dlatego "prawdziwe terenówki" zawsze miały odłączany napęd 4x4.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ale gdy jest piękne lato, słońce świeci i jadę sobie to mnie wkur...a, że mój Foryś pali 2 litry więcej, że przebiera 4 łapkami. Chciałbym to odłączyć, a nie mam jak :evil: Robię dużo kilometrów i paliwo za dużo mnie kosztuje.

 

Piekne lato w polsce? ... 2 tygodnie - max miesiac...

Poza tym mamy pol roku zimy, a reszte to deszcze... Takie sa realia... wiec Subaru na polski rynek to jak woda na saharze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dylemat: "jaki samochód?" jest na tyle trudny, że odpowiem: najlepiej jest mieć kilka samochodów i używać ich w zależności od potrzeb.

A jeśli jest to niemożliwe i musisz mieć jedno auto to dobrze zastanów się do czego najbardziej potrzebny Ci samochód i tym się kieruj przy wyborze.

NO właśnie, sakramenckie - do czego będzie autko potrzebne ?

To jest tak oczywiste a jednak emocje często przeważają, tylko trzeba sobie uświadomić że emocje mijają, są krótkotrwałe.

Także proponuję sobie zrobić listę w stylu do czego autko będzie używane, w jakich warunkach itd.

Jeździsz np. w góry zimą na narty ? Ostatnio wróciłem z krótkiego wypadu. Podjazdy gdzie FWD się pociły i mieliły śnieg w miejscu ja łykałem bez żadnych problemów i stresów.

Mieszkasz w mieście czy na wsi, gdzie odśnieża się tylko drogę wojewódzką ? Od kilku tygodni w mojej wsi śnieg na ulicach, dojazdach do posesji. Wczoraj przykładowo wypychałem gościa w Toyocie z parkingu bo się zakopał w zaspie. Ja stałem obok w jeszce większej zaspie i nie miałem żadnego problemu z wyjazdem.

Nie wiem w jakich ty warunkach jeździsz. Odłóż emocje na bok, pokaż sobie jakie masz kryteria i wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Skrzynie biegów "manualne" Subaru chyba u Toyoty kupuje bo tak samo chrzęszczą przy mieszaniu wajchą. W tej konkurencji S. może Hondę cmoknąć w gałkę.

 

 

Nie skrzynie tylko skrzynia. Nie od Toyoty bo Toyota nie ma wzdłuznych 4x4. Skrzynia 4x4 jto trochę trudniejsza sprawa niż 2WD, ale nie ważne.. w każdym razie 5MT rzeczywiście za specjalna nie jest za to 6MT to rewelacja jak na auto czteropędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmy Avensis i Accorda

- zupelnie inny temat... Accord probuje byc sportowy... Avensis

jest wygodny i niczego nie probuje... (no moze sie podobac :wink: )

 

Avensis nie jest wygodny :!:

 

a Accord w swojej klasie (nie liczac Imprezy) jest najbardziej sportowym japonczykiem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avensis nie jest wygodny :!:

 

a Accord w swojej klasie (nie liczac Imprezy) jest najbardziej sportowym japonczykiem...

 

Avensis... hmm... Mazda 6 wygodniejsza (jesli chodzi o japonczyki - bo wiadomo, ze A4/3er/C-Classe beda wygodniejsze - ale to znowu inny temat)

 

Poza tym Impreza chyba jest w klasie C (klasa nizsza - srednia)

czyli tak jak Corolla i Mazda 3, a Avensis/Mazda6/AudiA4 itd to klasa srednia czyli D... nastepnie mamy E (klasa wyzsza - AudiA6/5er/E-Classe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, avensis niczego nie probuje i dlatego jest taki bezplciowy. co do sportowych sedanikow made in japan to accord raczej wyglada calkiem ladnie i sportowo (mazda 626 tez) ale do auta sportowego bym go nie zaliczyl

 

Bezplciowy ... fakt :lol:

 

A accord sportowy? ... chyba, ze POWEREDbyVTECH :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz na horajzonie pojawia sie Mazdz 6 MPS.

Zapowiada sie calkiem, calkiem.

 

No ale co ja tu piernicze skoro za ok. 40 godzin odbieram swoja Imprezke :twisted:

 

6MPS AWD ma byc... - napenwo bedzie bardziej "cywilne" niz Impreza - ale warto sie zainteresowac tym modelem... (chociazby z ciekawosci)...

 

Gratuluje Saval :twisted: ... ja jeszcze 1,5 miecha musze czekac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Jestes pewien ze kalsa C :?:

 

Reki sobie uciac nie dam (juz raz prawie stracilem)... ale z tego co pamietam to Impreza to klasa kompaktow czyli Astra ... tyle, ze sedan (Astra sedan tez jest) ... Mysle, ze nawet roztaw osi o tym swiadczy - niewiele ponad 2,5 m... teraz mam 3-Compact - i chociaz roztaw osi 2,75 i plyta taka jak w 3-Sedan to niektore czasopisma wrzucaja go do klasy golfa/astry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle powaznie nad Accordem i-CTDi. Ale to dopiero jak sie okaze, ze zeszly rok sie ladnie zamknal ;)

Świetny wybór. Nic dodać, nic ująć.

 

a wrzuce inne ciekawe auto: mondeo 2.2 TDCI Titanium X. wyglada rewelacyjnie i osiagi lepsze od hondziawy. volvo maja delikatne zawieszenie na polskie dziory. a co do tematu glownego, to powaznie bym sie zastanowil nad GOLFEM V GTI. dobra cena, moc jak CTR i dopiero co wyszlo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mondoe tdci to podobno nieziemsko sie sypie :evil: przynajmniej tak na forum sr pisza.

A co do glownego watku to Golf rzeczywiscie jest niezla opcja, ma z reszta bardzo dobra prase.

Ja uwazam po zastanowieniu, ze poniewaz nie masz jeszcze rodziny to kup CTR. Na Subaru przyjdzie jeszcze czas. Jest bardziej dojrzaly i uniwersalny. Poza tym jak kupisz SI to nie bedziesz chcial sie przesiasc na nic innego (no moze Porsche) i odbierzesz sobie przyjemnosc smakowania roznych aut. Ja dopoki nie kupilem SI czesto zmienialem auta roznych marek i sprawialo mi to duza przyjemnosc. A teraz jestem zly bo nic mi nie pasuje poza nowymi modelami SI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mondoe tdci to podobno nieziemsko sie sypie :evil: przynajmniej tak na forum sr pisza.

A co do glownego watku to Golf rzeczywiscie jest niezla opcja, ma z reszta bardzo dobra prase.

Ja uwazam po zastanowieniu, ze poniewaz nie masz jeszcze rodziny to kup CTR. Na Subaru przyjdzie jeszcze czas. Jest bardziej dojrzaly i uniwersalny. Poza tym jak kupisz SI to nie bedziesz chcial sie przesiasc na nic innego (no moze Porsche) i odbierzesz sobie przyjemnosc smakowania roznych aut. Ja dopoki nie kupilem SI czesto zmienialem auta roznych marek i sprawialo mi to duza przyjemnosc. A teraz jestem zly bo nic mi nie pasuje poza nowymi modelami SI

 

awaryjnosc TDCi jest owiana zla slawa chyba tylko przez zwolennikow TDI, ktorzy sa objezdzani.a tak serio...nie spotkalem nigdy przypadku aby cos w tych silnikach poszlo. duzo znajomych ma te auta i sa bezawaryjne. dodam ze sam upalam tdci zawirusowanym w vtech i jest super. a ten silnik 2.2 ujezdza znajomy i oczy przeciera (wczesniej zrobil grubo ponad 100tys TDCI 130PS bez zadnej awarii). moja rada... wiekszasc komentarzy brac z przymruzeniem oka...moj z reszta tez (pewnie ktos napisze) :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...