Skocz do zawartości

Skrzynia WRX


Racer

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie jak wiecie padła mi skrzynia w moim WRX i kupiłem od modelu 2006 i mam pytanie czy i wy macie taki objaw ze: Podczas zdjecia nogi z gazu jadac powiedzmy na 3 mamy ok 6tys obr i nie zmieniamy biegu tylko pozwolimy mu zwolnic to skrzynia wydaje taki dzwiek jak by cos ''zachrobotalo'' a potem ustaje ok 3.4 tys??

Podobnie jest na 4 ale znacznie mniej.

 

Kotos cos takiego ma badz moze przerabiał temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamowac powinien u sprzedajacego a nie w serwisie, ktory zamontowal skrzynie.

Skrót myślowy :wink: Na pewno powinien pojechać do "monterów" na osłuchanie/sprawdzenie. Jeśli jest jakiś problem ze skrzynką (nie spowodowany złym montażem) to oczywiście reklamować u sprzedawcy (ktokolwiek nim jest: serwis czy osoba prywatna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamowac powinien u sprzedajacego a nie w serwisie, ktory zamontowal skrzynie.

Skrót myślowy :wink: Na pewno powinien pojechać do "monterów" na osłuchanie/sprawdzenie. Jeśli jest jakiś problem ze skrzynką (nie spowodowany złym montażem) to oczywiście reklamować u sprzedawcy (ktokolwiek nim jest: serwis czy osoba prywatna).

 

Service w ktorym była montowana odpada bo to moj warszatat i sam ja montowałem:D

W poprzeniej skrzyni tez tak było tyle ze do tego była głosna- łozyska:D

 

W tej co mam skrzynia cicha a znów takie jakis dziwne halasy jak by juz jakis zembów nie było na 3 i 4 nie wiem?? Generalnie skrzynia od 2006 jest mocniejsza z tego co pamietam i sie wywiadywałem przed jej kupnem... Chyba ja wyjme i sam rozbiore.... i sie zobaczy co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź tam gdzie montowałeś skrzynię i reklamuj.

 

reklamowac powinien u sprzedajacego a nie w serwisie, ktory zamontowal skrzynie.

Tak. Pod warunkiem, że montował u Pana Heńka.

Bo jeśli w warsztacie specjalizującym się (a takich w Warszawie jest kilka), bądź w ASO, to mimo wszystko powini chłopaki przynajmniej sprawdzić co wkładają.

EDIT:

Odpowiadałem bezpośrednio pod postem Adam.a, ale musiałem opuścić stanowisko na pół godziny i sytuacja, jak widzę, się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Service w ktorym była montowana odpada bo to moj warszatat i sam ja montowałem:D
Tak. Pod warunkiem, że montował u Pana Heńka.

Bo jeśli w warsztacie specjalizującym się (a takich w Warszawie jest kilka), bądź w ASO, to mimo wszystko powini chłopaki przynajmniej sprawdzić co wkładają.

:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie jak wiecie padła mi skrzynia w moim WRX i kupiłem od modelu 2006 ...

 

Do modelu 2006 czy z auta wyprodukowanego w 2006... jak założyłeś bez przerubek to masz skrzynie 2004-2005 :) Skrzynia z modelu 2006 musi mieć zmienione pół osie. Nie powinno być żadnych nowych dźwięków ! Jeżeli są max 5000 km się dowiesz co było nie tak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co zrobić z moją skrzynią. Brakuje na wale jednego zęba od jedynki.... Naprawiać i zrobić tak, żeby skrzynia była w dobrym stanie ?

Skrzynia od WRX 05 ???

 

IMHO to zalezy od tego czy bedziesz chcial podniesc moc auta - bo jesli tak, to moze odrazu zrobic cos co pozniej daloby rade dodatkowym rumakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się podepnę do wątku, ale też mam pytanko o skrzynię biegów w WRX'ie- co może być powodem tego, że czasem (przynajmniej tak mi się wydaje) ciężej wchodzi jedynka i wsteczny? (żadnych dziwnych dźwięków ze skrzyni nie słychać)

 

Raczej TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racer, ale Ty brałeś skrzynię '05 z nią jest coś nie tak :shock: :roll: , chyba, że w końcu założyłeś jeszcze inną?

No i te od 2.5l -> '06r miały inne sprzęgło, czyż nie?

 

Tak ta sama załozyłem i wlasnie take dziwne akcje maja miejsce:(

Narazie jezdzi ale jak dlugo to nie wiem, i odpisujaca na inne posty to skrzynia od 2006 i zmieniałem polosie wiadomo:D

Tylko teraz nie wiem co zrobic, jezdzic i czekac czy rozbierac..... czy reklamowac ale wiadomo jak to jest:P z uzywkami...

Zobaczymy

 

[ Dodano: Sob Kwi 11, 2009 5:24 pm ]

Moja, na szczęście, jeszcze cicha :). Na każdym biegu to samo. Swoją drogą pozdrowionska - codziennie mojam Twój warsztat w drodze dp pracy !!!

 

Wiem wiem widziałem i słyszałem pare razy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co może być powodem tego, że czasem (przynajmniej tak mi się wydaje) ciężej wchodzi jedynka i wsteczny?

 

Starosc :P

A tak serio, to moze synchronizator? (w przypadku 1, w przypadku R to nie wiem).

U mnie w wrx, kiedys jedynka wchodziła przy 60km/h (spoko nie jezdze tak, ale sprawdzic musialem :P) - teraz tez wchodzi ale trzeba dluzej "napierac" na lewarek az sie wszystko zsynchornizuje. Moim zdaniem to zwykle zuzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stare nie będą pasować.
Rozumiem, że wtedy trzeba nowe półosie. Droga taka zabawa ? :wink:

Ja kupiłem pełny komplet ( skrzynia, dyfer, półosie, wał), więc nie wiem ile same półosie, ale z tego co widziałem, to można kupić za ok. 200 pln/szt ( za kompletne z przegubami)

Na 100% do MY04 włącznie półosie są takie same jak w GT MY99/WRX, nie wiem jak późniejsze. Ja wkładałem nowe półosie bo miałem w komplecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już wiem! Koło 2-go biegu i choinka do wymiany. Zaczynam się za częściami rozglądać. Czas ucieka! :evil:

Ja tak samo szukam części. Remontujesz czy zmieniasz ?

 

Licząc koszt części, a cena skrzyni i niepewność jaką kupisz to zdecydowałem, że remontuję. No i to coś my se gadali :wink: :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...