Skocz do zawartości

Nasze forumowe MANDATY


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, bo się przeterminuje. Chciałbym się wyspowiadać z mojej ostatniej wesołej przygody.

 

Ze dwa miechy temu, była taka sobota co Marynarską leciałem w stronę Al. Krk. nie oszczędzając na paliwie. Pamiętam dobrze ten dzień, bo miałem wrażenie że sami Brytyjczycy wyjechali na Warszawskie drogi. Enyłej, zbliżam się do wiaduktu ze Żwirkiem i Muchomorkiem, na blacie... powiedzmy, gdzieś w przedziale 100 a 200, zmieniam pas na lewy żeby łyknąć następnego, i nagle zza krzaka, tuż za wiaduktem (50m) z emblematem POLICJA, wyskakuje mi taki jeden na lewy pas - hebel, 90/50, halt (kolejność przypadkowa). Pierwsza myśl, że popsuł mi cały plan, bo jeszcze miałem Sabinę z rybką na klapie :P:P Druga myśl już była bardziej mroczna. Dalsza akcja na miejscu to istna komedia. Pogadałem z chłopakami, pośmialiśmy się, podaliśmy sobie ręce i pojechałem... rzecz jasna 0/0, wstępnie miało być 500 / 8

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.

 

Jechałeś 420 km/h na autoatradzie? :shock: :mrgreen:

 

Nie Veyrona jeszcze nie posiadam :D. Jedyne 170 po puławskiej ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.

 

Jechałeś 420 km/h na autoatradzie? :shock: :mrgreen:

 

Nie Veyrona jeszcze nie posiadam :D. Jedyne 170 po puławskiej ;/.

 

to ja muszę wieczorami uważać jak wracam do domu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też laserem namierzyli - ja ich nawet nie widziałem - ale to było na wysokości służewca - na wyjściu z łuku pod wiaduktem mnie zmierzyli a stali przy poleczkach :o.

Z tego co mi powiedzieli to bez problemu przy dobrej pogodzie mogą z kilometra zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza przed Karczunkowskaą, bo jakiś czas temu widziałem jak laserem walili. Zawsze to zwykła Suszara była.

 

to laser to ostatnim razem jak ich widziałem to farta miałem bo nie miał jak wyjść :D

 

GRB napisał(a):

Jedyne 170 po puławskiej

Wstydź się :evil: :roll:

no co tak wolno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.

Hmmm ... A wolno im prawko za przekroczenie prędkości zabrać ??

Już chyba od dawien dawna nie wolno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co tak wolno :wink:
No pisze przecież, że na łuku, nie? ;-)

Jak dla mnie troszkę w tym miejscu za szybko (na łuku),

ale też taki święty nie jestem (w końcu dwa razy dziabnęli mnie na Siekierach - 151 i 158 - nauczyli mnie jeździć powolutku (aż się wyzeruje ;-) :twisted: ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 to jest przy 10 (chyba że poza prędkością coś jeszcze doszło).

Przy 8 są widełki 300-400 ...

 

Nie pamiętam ile dokładnie, ale po heblowaniu z xxx wyszło lekko ponad 90 / 50. Przy +40km/h jaki taryfikator obowiązuje ? Może powinienem na nich donieść, że chcieli mnie naciągnąć :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.
Hmmm ... A wolno im prawko za przekroczenie prędkości zabrać ??

Już chyba od dawien dawna nie wolno ...

Wydaje mi się, że na upartego trzymali by się zapisu o odbieraniu uprawnień w przypadku popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji

 

Kodeks Drogowy

KONTROLA RUCHU DROGOWEGO

Rozdział 3 - Zatrzymywanie praw jazdy i pozwoleń oraz cofanie i przywracanie uprawnień do kierowania pojazdami

Art. 135.

1. Policjant:

zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:

(...)

może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Zgodnie z obecną regulacją art. 42 § 1 kodeksu karnego, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju

w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji,

w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika,

że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

 

To pojęcie (przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji) z kolei wyszczególnione jest następująco w Kodeksie Karnym:

 

ROZDZIAŁ XXI Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji

Art. 173. § 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 174. § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(...)

 

Zatem gdyby uznali, że mógł spowodować, chociaż nie spowodował, mogliby próbować odebrać uprawnienia.

 

Takie moje przemyślenia i wygooglania na szybko. Jak myślicie - dobrze mi się wydaje?

 

Niestety nic tam nie znalazłem, że nie dotyczy Subaru ;-) :twisted:

 

Się rozpisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 to jest przy 10 (chyba że poza prędkością coś jeszcze doszło).

Przy 8 są widełki 300-400 ...

 

Nie pamiętam ile dokładnie, ale po heblowaniu z xxx wyszło lekko ponad 90 / 50. Przy +40km/h jaki taryfikator obowiązuje ? Może powinienem na nich donieść, że chcieli mnie naciągnąć :mrgreen::mrgreen:

Przy + 41 do 50 - 8 pkt i widełki 300 - 400 PLN.

Jeśli jak piszesz "lekko ponad 90 / 50" to było zapewne w tym właśnie zakresie.

 

-- Śr paź 19, 2011 3:27 pm --

 

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.
Hmmm ... A wolno im prawko za przekroczenie prędkości zabrać ??

Już chyba od dawien dawna nie wolno ...

Wydaje mi się, że na upartego trzymali by się zapisu o odbieraniu uprawnień w przypadku popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji

 

Przemek/docent myślę że to nie tak ...

Kilka lat temu mieli prawo zatrzymać prawko przy dwukrotnym przekroczeniu prędkości, ale jakiś czas temu ten przepis został wycofany.

Co do Twojej interpretacji - trzeba by kogoś światłego w tej kwestii zapytać, ale wydaje mi się że przekroczenie prędkości to nie ten "kaliber" wykroczenia ...

Ale mogę się mylić.

Gdyby było jak piszesz, to w pokazówkach typu "uwaga pirat" czy "drogówka" co drugi by prawo jazdy tracił ...

Nie omieszkali by na pewno korzystać z tego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było jak piszesz, to w pokazówkach typu "uwaga pirat" czy "drogówka" co drugi by prawo jazdy tracił ...

Nie omieszkali by na pewno korzystać z tego prawa.

 

Chyba w programie "Drogówka" widziałem interwencję policji przy stłuczce. Sprawa prosta - facet wyjechał z podporządkowanej i został trafiony w lewą przednią ćwiartkę. Cały czas z uporem maniaka twierdził, że to nie jego wina i że on już włączył się do ruchu więc miał prawo tak wyjechać. Po dłuższej dyskusji nie przyjął standardowego mandatu w takich przypadkach (chyba 6 pkt i 300 zł), ale policjant zatrzymał mu prawo jazdy za rażącą nieznajomość przepisów ruchu drogowego.

Gość był mocno zdziwiony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.

Hmmm ... A wolno im prawko za przekroczenie prędkości zabrać ??

Już chyba od dawien dawna nie wolno ...

 

Ale w takim przypadku nie biorą za przekroczenie prędkości, tylko za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym...

 

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

A że to jest sprawa mocno uznaniowa, to i prawka można się pozbyć szybciej, niż się człowiek spodzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak kolorowo nie było, bo chcieli zabrać prawko, ale się skończyło na 500/10 ;(. Powód trzykrotne przekroczenie dozwolonej prędkości :/.

Hmmm ... A wolno im prawko za przekroczenie prędkości zabrać ??

Już chyba od dawien dawna nie wolno ...

 

Ale w takim przypadku nie biorą za przekroczenie prędkości, tylko za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym...

 

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

A że to jest sprawa mocno uznaniowa, to i prawka można się pozbyć szybciej, niż się człowiek spodzieje...

Słowo klucz "można orzec" - ale to nie Policja orzeka tylko Sąd.

I tego bym się trzymał w takiej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz "można orzec" - ale to nie Policja orzeka tylko Sąd.

I tego bym się trzymał w takiej sytuacji .

Taaa... Tylko policjant mając podejrzenie, że popełniłeś przestępstwo, może Ci zabrać prawko, a o tym, czy je dostaniesz z powrotem orzeknie sąd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne. nie powiem gdzie i kiedy, bo jeszcze ktos "zyczliwy" przeczyta i ... na 50 bylo 180, zaczelo sie od 500,- i 10 pkt., po wielu blaganiach, ponizeniach i lamentach zeszlo do 200,- i 6 pkt. uffff... no i spalanie od razu spadlo z 20 paru literkow na okolo 15-16/100km. bardzo szybko mnie ostudzili ci niebiescy panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten przepis mi pokazali w kodeksie i powiedzieli, że trzykrotne przekroczenie prędkości w tym miejscu (Zientarski), kwalifikuje się do zatrzymania prawa jazdy i wtedy sąd orzeka co dalej - albo zabiera prawko na czas określony lub mandat.

Co najlepsze powiedzieli mi jeszcze, że tam ogólnie na łuku jest 30 a nie 50, ale już nie będą się czepiać :lol: . Tak czy siak jestem szczęśliwy, że nie zabrali i skończyło się na mandacie - teraz już dużo wolniej tam śmigam :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam taki mandat... zdjęcie jest całe szare... wymieniam korespondencję ze SM w celu wskazania sprawcy :wink:

 

Najpierw napisałam, że nie rozpoznaję nikogo na tym zdjęciu, a samochodem jechały 4 osoby i nie pamiętam kto w tym momencie prowadził.

 

Ostatnio przysłali mi pisemko, że grozi mi kara za niewskazanie sprawcy, na co ich poprosiłam o wyraźne zdjęcie, ponieważ nie pamiętam kto prowadził auto w momencie popełnienia wykroczenia (4 osoby podróżowały samochodem) a chciałabym pomóc we wskazaniu kierowcy... i czekam co będzie dalej :mrgreen:

 

Wszystkie pisma za potwierdzeniem odbioru wysyłam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...