Skocz do zawartości

Nasze forumowe MANDATY


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponieważ już drugi raz w tym roku namierzyło mnie objazdowe kino pytam ja Was czy jest skuteczny antyradar na lotne kontrole ?

Są dwa sposoby

1. Jazda zgodnie z przepisami

2. CB

 

Oba nie muszą być skuteczne w 100% - ja się o tym przekonałem .

Jedyny skuteczny sposób to komunikacja publiczna .

:evil::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już drugi raz w tym roku namierzyło mnie objazdowe kino pytam ja Was czy jest skuteczny antyradar na lotne kontrole ?

 

PS.kolesie jechali z naprzeciwka więc musieli mnie namierzyć ; albo radarem ale miernikiem laserowym :(

 

Czegos tu nie rozumiem. Kino objazdowe aby wykonac pomiar musi kamerowac cie nieprzerwanie na jakims odcinku, najczesciej 100m, aby pomiar byl nie tyle dokladny, ile byl 'miarodajny' i mogl byc dowodem w sprawie.

Jesli mowisz, ze jechali z naprzeciwka nie wyobrazam sobie, aby taki pomiar mogl byc dokonany.

Chcesz powiedziec, ze cie namierzyli, zawrocili i siedzieli ci przez jakis czas na ogonie dokonujac pomiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dopuściłem się straszliwej tragedii. Szedłem sobie chodnikiem i zobaczyłem na ulicy plastikową butelkę. Postanowiłem ją chociaż kopnąć na pobocze a żeby tak na ulicy nie leżała. Oczywiście zrobiłem kilka podejść bo butelka uporczywie wracała na drogę. Po chwili od tyłu podjeżdża do mnie radiowóz ze strażą wiejską, a w środku Pan policjant i dwóch gości ze straży miejskiej którzy zaprosili mnie do środka. I tak oto dostałem 50zł mandatu za zaśmiecanie drogi publicznej ;/. Czy nie uważacie, że jest to trochę chamstwo? I teraz zamiast dołożyć do autka murze wyrzucić kasę w "błoto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już 5 tydzień czekam, czy mi fota przyjdzie :( Było koło 100 na 50 gdy zobaczyłem radiolę po prawo w krzaczorach, zerknąłem w lusterku i po lewej stronie ujrzałem jakiś statyw... Teraz pytanie w którą stronę trzaskali, jeśli w "dobrą" to chyba 500/10 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos tu nie rozumiem. Kino objazdowe aby wykonac pomiar musi kamerowac cie nieprzerwanie na jakims odcinku, najczesciej 100m, aby pomiar byl nie tyle dokladny, ile byl 'miarodajny' i mogl byc dowodem w sprawie.

może użyłem nieprecyzyjnego określenia :) goście mają z przodu auta zamontowane mierniki i lampę błyskową w atrapie,

w obu sytuacjach (na razie nie dostałem do domu mandatu za 2 przewinienie) po błysku flesza zorientowałem się, że gwiazdorzę ;) a-ch ci paparazzi ! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu sądzisz, że przez Mogielnicę jechałem? :) Wiocha przez którą sznur samochodów tak jechał, wszyscy równo w granicach 90-100 więc obstawiam, że seta była.

 

Jak ktoś mieszka w Końskich , to musi czasem jechać przez Mogielnicę , ale tu nikt nie jedzie zgodnie z przepisami . Tu tylko ja parkuję jak nakazują przepisy . :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już drugi raz w tym roku namierzyło mnie objazdowe kino pytam ja Was czy jest skuteczny antyradar na lotne kontrole ?

 

PS.kolesie jechali z naprzeciwka więc musieli mnie namierzyć ; albo radarem ale miernikiem laserowym :(

 

 

Mont popatrz na tego http://www.antyradary.org/?p=productsMore&iProduct=1.Ja sam uzywam Cobry i jestem zadowolony.Nie wiem jak by sie sprawdzil w Polsce ale za wielka woda bardzo sobie chwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie, że jest to trochę chamstwo? I teraz zamiast dołożyć do autka murze wyrzucić kasę w "błoto".

Cóż, panowie nie widzieli całęj sytuacji więc trudno ich winić, pomyśl sobie jakbyś Ty był na ich miejscu - jedziesz sobie na patrol i patrzysz a gościu kopie butelkę po ulicy, może postanowiłbyś go ukarać a może nie.

 

Mojemu koledze władowali mandat za stworzenie zagrożenia, bo chciał skręcić w prawo ale przed nim (podobno, choć ten kolega raczej nie ściemnia) długo męczyło się auto nauki jazdy żeby ruszyć z miejsca i też skręcić w prawo, za którymś razem nie wytrzymał, objechał L-kę i pojechał dalej - w trakcie tego manewru w oczy rzucił mu się radiowóz skądś tam wyjeżdżający, za kilkanaście sekund dogonili go i wlepili mandat bo widzieli tylko końcówkę sytuacji, może gdyby widzieli całe zajście to by to olali. Ty widocznie miałeś podobnego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już drugi raz w tym roku namierzyło mnie objazdowe kino pytam ja Was czy jest skuteczny antyradar na lotne kontrole ?

 

PS.kolesie jechali z naprzeciwka więc musieli mnie namierzyć ; albo radarem ale miernikiem laserowym :(

 

 

Mont popatrz na tego http://www.antyradary.org/?p=productsMore&iProduct=1.Ja sam uzywam Cobry i jestem zadowolony.Nie wiem jak by sie sprawdzil w Polsce ale za wielka woda bardzo sobie chwala

Kurczę dzięki ! wolałbym jednak coś przetestowanego na polskich drogach :roll: a same skrzynki mi nie straszne bo GPS ostrzeże, problemem są radiowozy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu koledze władowali mandat za stworzenie zagrożenia, bo chciał skręcić w prawo ale przed nim (podobno, choć ten kolega raczej nie ściemnia) długo męczyło się auto nauki jazdy żeby ruszyć z miejsca i też skręcić w prawo, za którymś razem nie wytrzymał, objechał L-kę i pojechał dalej - w trakcie tego manewru w oczy rzucił mu się radiowóz skądś tam wyjeżdżający, za kilkanaście sekund dogonili go i wlepili mandat bo widzieli tylko końcówkę sytuacji, może gdyby widzieli całe zajście to by to olali. Ty widocznie miałeś podobnego pecha.

 

ja dostałem za podwójną ciągłą bo ominąłem/wyprzedziłem samochód który wyjechał z podporządkowanej wprost pode mnie.

Może trzeba było ładować w niego? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem 9p za wyprzedzanie na pasach. slusznie, poza tym, ze droga byla biala a znaki zaklejone sniegiem. gosc jechal przede mna chyba na letnich, doslownie 5km na godzine. w tym roku, w styczniu, na dolnym slasku. A policjant wyskakujac mi przed maske spowodowal koniecznosc gwaltownego hamowania na sniegu. jakbym mial ABS, pewnie bym sie w niego wladowal.

 

niestety nie moglem sie odwolac, bo:

 

1. wszystko nieseryjne w samochodzie i sie balem - jeszcze jechalismy zapieci w szelkach

2. 300km do domu.

 

to byl poczatek trasy-koszmaru, kto pamieta tegoroczny styczen i te opady sniegu, ten wie. szczytem byly plugi sniezne. ale to inna historia.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igi_666, ja bym nie przyjął - widzieli, że rzuciłeś tą butelkę? można sie kłócić a nie zawsze będzie im sie chciało iść do sądu.

No niby tak, ale byłem już lekko oprocentowany, a poza tym to było na długiej prostej więc widzieli, że ją kopałem (żeby to chociaż szklana była :roll: ). Znając życie gdybym nie przyjął mandatu to by mi coś innego wpakowali. Mogli by nawet na wytrzeźwienie zawieść.. Jakoś wolałem nie ryzykować. I mi się w sumie już nie chciało kłócić. Po prostu jak mi już dali ten mandat to ich wyśmiałem :mrgreen: .

Po prostu szkoda gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos mandatów, fotoradarów, etc:

 

http://www.youtube.com/user/TVBigos

 

Pięknie ich koleś punktuje :twisted:

 

Byłem w Nowogrodzie w piątek.. ciekawe czy dostanę fotkę, ale to jest dobry filmik mogący posłużyć jako dowód w sądzie, bo z tego co wiem taki fotoradar powinien być ustawiony stabilnie na trójnogu a nie na pace samochodu, za szybą, tak jak to było w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziedzic_Pruski, są sprzęty mierzące również z naprzeciwka

 

Orajt. Tylko wciaz do mnie nie dochodzi jak mozna zrobic dokladny pomiar (niech to nawet bedzie fotka - nie mierzenia na danym odcinku) z ruchomego obiektu poruszajacego sie w kierunku przeciwleglym do mierzonego. :roll:

Znaczy sie z fizycznego punktu widzenia. :mrgreen:

 

-- 31 paź 2010, o 00:10 --

 

może użyłem nieprecyzyjnego określenia :) goście mają z przodu auta zamontowane mierniki i lampę błyskową w atrapie,

w obu sytuacjach (na razie nie dostałem do domu mandatu za 2 przewinienie) po błysku flesza zorientowałem się, że gwiazdorzę ;) a-ch ci paparazzi ! :roll:

 

Dajcie mnie psze towarzyszu lynka bo ja musze na wlasne oczeta zobaczyc co to za cuda techniki sa. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...