Skocz do zawartości

Nasze forumowe MANDATY


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Qóba, spoko :cool: ,masz jeszcze 14 pkt w zapasie, więc jak tylko są warunki to odpalaj sprzęta... :mrgreen:

 

taa tak sie mówi. Ja w lutym dostałem 8pkt, nie przejalem sie za bardzo, a tu w czerwcu kolejne 8pkt. Teraz po Wawie jeżdze niewiele szybciej niż elki i emeryci, bo mimo wszystko chciałbym zachować obecne prawo jazdy :roll:

 

Co ciekawe wolna jazda mnie relaksuje, jest oszczędna i nie wiele dłuższa od "zwykłej" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co ciekawe wolna jazda mnie relaksuje, jest oszczędna i nie wiele dłuższa od "zwykłej" :wink:

Myślę że w takiej sytuacji wiele osób ku wielkiemu zdziwieniu przekonuje się, że jednak można jeździć zgodnie z przepisami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe wolna jazda mnie relaksuje, jest oszczędna i nie wiele dłuższa od "zwykłej" :wink:

Myślę że w takiej sytuacji wiele osób ku wielkiemu zdziwieniu przekonuje się, że jednak można jeździć zgodnie z przepisami :wink:

Wielkie YO :lol: dla tych postów. W sierpniu/wrześniu przejechałem tą sama trasą zylion razy. Na dystansie 204 km, każdorazowo z popasem, było pomiędzy 2h50min a 3h10min, ze spinką czy bez - żadna różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie YO :lol: dla tych postów. W sierpniu/wrześniu przejechałem tą sama trasą zylion razy. Na dystansie 204 km, każdorazowo z popasem, było pomiędzy 2h50min a 3h10min, ze spinką czy bez - żadna różnica.

 

niestety nie dotyczy trasy Wrocław - warszawa (350km).

przy upalaniu saxo tam gdzie można max ile można* i jeździe przez wiochy w miarę zgodnie z ograniczeniami, czasy jazdy wahają się od 3.05 do 3.20.

Jazda spokojna, zgodna z przepisami, albo tylko troszkę ponad powoduje rozstrój nerwowy i czasy >4h (dwa razy ostatnio tak jechałem...musiałem potem setkę dziabnąć :) )

 

*bez powodowania podbramkowych sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wolna jazda raczej sprowadza sie tylko do ruchu miejskiego. W trasie ciezko mi jechać powoli, bo sie robie senny i slabo z koncentracja, poza tym troche nudno jest :mrgreen: Jadac w gory (W-wa - Białka T) dynamicznie ale bez przesady jazda zajmowała mi srednio ok 6h, natomiast raz jadac szybko i testując vmax ta trasa zajęła mi niecale 4,5h (chyba 4,2 nie pamietam) W tym roku mam zamiar ruszyć ok 6 rano i pobic rekord spalania (o ile wytrzymam :mrgreen: ) więc jazda potrwa pewnie z 6-7h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejo!

 

Nie płacę, bo nie dostaje. Ale kiedyś dostałem :o i postanowiłem nie płacić. Whozz de men ? :lol:

Jeden z nich niesłusznie zarobiłem, gdy poruszałem się pojazdem napędzanym siłą mięśni (na trzeźwo), a że młodzi musieli wyrobić normę to się napatoczyłem.

 

Miesiąc temu otrzymałem świstek od wyższej instancji z US, o możliwości zajęcia mojego mienia. Byłem jednak przekonany że z biegiem czasu udało im się kiedyś ściągnąć z rozliczenia podatkowego. A że niezapłacony mandat rzutuje również na kredyt czy pożyczkę (KRD), to postanowiłem w diabły uregulować kwotę 300pln + koszty.

 

Po spotkaniu się z wykonawcą okazało się ze jeden z mandatów na kwotę 200pln przedawnił się :razz: :razz: :twisted::twisted: i muszę zapłacić tylko jedną trzecią. No takie "diskałty" lubię.

 

Jade na Majorke :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a do mnie właśnie przyszło, że mi z pensji ściągną 168zł :razz: zapomniałem o zapłaceniu :roll: ale odsetek nie naliczyli (tylko 18zł kosztów) - niecałe 3 m-ce po dacie na mandacie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a do mnie właśnie przyszło, że mi z pensji ściągną 168zł :razz: zapomniałem o zapłaceniu :roll: ale odsetek nie naliczyli (tylko 18zł kosztów) - niecałe 3 m-ce po dacie na mandacie :razz:

 

Jakoś szybko, u mnie po... no... dobrych kilku latach. fju fju

 

PS. za co sie dostaje mandat 150pln ? rozumiem 100, 200 ale 150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja niestety wczoraj w Olkuszu zaliczyłem Kino na kółkach, panowie jechali nowym Superbem i mnie nagrali, niestety na cb była cisza :evil: , a Ja wracałem zmęczony do domu po świętach, więc jakoś specjalnie się nie rozglądałem, i dostałem 300 zł i 8pkt , bo jechałem jak "wariat" 91 na 2-pasmowej odgrodzonej barierami drodze. Panowie byli bardzo profesjonalni i mili :wink: , przebadali mnie nawet alkomatem - 00 :mrgreen:

Niestety miesiąc temu miałem w Krakowie spotkanie ze straż wiejska ( której chyba nikt nie lubi, :evil: ), i załapałem 5 pkt, ale tego mandatu nie przyjąłem i skierowałem sprawę do sądu, i tutaj pytanie: czy mam aktualnie 8 pkt, czy 13 :?: Bo nie wiem jak się naliczają pkt w sytuacji kiedy sprawa trafiła do sądu; będą naliczone w momencie kiedy zapadnie wyrok, a może nie będą w ogóle naliczone :razz: ( i jeżeli sąd orzeknie moją winę to jaka kara mnie czeka :?: )

Powiedzie jak to jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przyjąłem i skierowałem sprawę do sądu, i tutaj pytanie: czy mam aktualnie 8 pkt, czy 13 Bo nie wiem jak się naliczają pkt w sytuacji kiedy sprawa trafiła do sądu; będą naliczone w momencie kiedy zapadnie wyrok, a może nie będą w ogóle naliczone ( i jeżeli sąd orzeknie moją winę to jaka kara mnie czeka

O ile dobrze pamiętam - do momentu wyroku sądu grodzkiego masz 8 pkt.

W momencie wydania wyroku orzekającego o Twojej winie przybędzie Ci owe 5 pkt, ale z datą popełnienia wykroczenia, a nie wyroku sądu.

 

Hipotetycznie więc, jeśli od wykroczenia do wyroku minęło 11 miesięcy, punkty przedawnią się za miesiąc :)

 

Kara czeka Cię maksymalnie taka jak nakłada policja, czyli mandat i punkty, nie wiem czy dochodzą do tego jakieś koszty sądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dochodzą do tego jakieś koszty sądowe.

Dochodzą - zwykle jakieś 200-500zł.

 

 

 

Mój syn dostał upomnienie za jazdę bez biletu z 2005 r . Kiedy przedawnia się taki mandat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że w sądzie grodzkim dostaje się sam mandat, bez pkt?

Gdyby tak było to mało kto by przyjmował mandaty bo wolałby czasami polecieć do sądu niż stracić prawko.

 

I zdaje się, że czasem, gdy ktoś ma np. 20 pkt, tak robi. Ale mogę się mylić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zdaje się, że czasem, gdy ktoś ma np. 20 pkt, tak robi. Ale mogę się mylić :wink:

Czasem to zadziała . Bo do czasu sprawy punkty są chyba zawieszone . Jak zapada wyrok w sądzie , to mogą już się anulować jakieś wcześniejsze i wtedy po zsumowaniu nie ma tych 25 pkt .

Po otrzymaniu zdjęcia z mandatem , też nie warto się przyznawać . Jeśli nie wskażemy osoby która "prowadziła" :wink: w ty momencie nasze auto to dostajemy mandat , ale nie dostajemy punktów :grin: Warto jeżdzić w kominiarce :mrgreen: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do czasu sprawy punkty są chyba zawieszone

Tak, ale jeśli w sądzie jednak wykażą, że mandacik i punkty się należą, to je przyznają tak jakby tego dnia, w którym popełniłeś wykroczenie. Jeśli tamtego pechowego dnia wychodziło Ci, że przekroczyłeś limit - dostajesz skierowanie na powtórny kurs. Tzw. "analiza wsteczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli w sądzie jednak wykażą, że mandacik i punkty się należą, to je przyznają tak jakby tego dnia, w którym popełniłeś wykroczenie. Jeśli tamtego pechowego dnia wychodziło Ci, że przekroczyłeś limit - dostajesz skierowanie na powtórny kurs. Tzw. "analiza wsteczna".

Tak samo czasem nie dziala zdjęcie punktów w WORDzie na kursie. Jak się okaże, że ma się za dużo punktów, to tych 6 nie odejmują i kasa za kursik przepada.

 

 

Kto wie, ile czasu standardowo "idzie" fotka z fotoszopa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, ile czasu standardowo "idzie" fotka z fotoszopa

 

 

Apal, już gdzieś pisałem, że w moim przypadku "fotka" szła dosyć długo.

Ostatnim razem zdjęcie zrobione w połowie czerwca, zostałem wezwany na komendę jakoś na początku listopada. Sprawa ciągle w toku, znaczy czekam na sąd grodzki :twisted:

Rok wcześniej fotka była jakoś pod koniec marca, to na komendę wezwali pod koniec wakacji, a postanowienie sądu przyszło gdzieś listopad/grudzień :cool:

 

nie wiem czy dochodzą do tego jakieś koszty sądowe.

 

Mi do stuzłotowego mandatu doliczyli 80 PLN opłat :evil: . Najśmieszniejsze było "uzasadnienie wyroku". Mniej więcej było napisane tak; "dolicza się 50 złotych tytułem kosztów sądowych i 30 złotych tytułem opłaty" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...