Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Jaca68 napisał(a):

Póki co planują zabronić starszych niż 2014.

 

I bardzo dobrze :thumbup:

Po mieście przynajmniej przez połowę drogi jadę na zamkniętym obiegu bo jakieś stare gównianie TDI tak smrodzi i truje, że nie da się wytrzymać inaczej. 

A ilu filtr cząstek stałych wycięło ?

Na złom z tym syfem !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Proszę. Belgia, znaczy Unia.

Jak PIS wprowadza 500plus to obowiązuje w PL czy w całej UE? :P

 

58 minut temu, Jaca68 napisał(a):

I już stolicy nie odwiedzasz dojeżdżając do pracy?

Nie, pracuję 100% z domu :) 

A jak będę potrzebował do Warszawy wjechać to mam jeszcze Forestera w benzynie i w planach full EV :P

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa gdyby naprawdę chciała oddychać to by spłukiwała drogi i chodniki żeby osiadły pył, ze startych opon nawierzchni i okładzin ciernych, nie był nieustannie wzbijany.

 

Bardzo współczuję tym, którzy biegną w biegach ulicznych bo nie widziałem ani razu żeby polewaczka spłukała pył z nawierzchni przed biegiem. Pewnie ryzyko poślizgnięcia zostało wyliczone jako większe niż aktywowanie sobie nowotworu pyłem z ulicy. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

Jak PIS wprowadza 500plus to obowiązuje w PL czy w całej UE?

Ale wiesz jaka ustawa dotycząca nieruchomości wejdzie w życie 28 Kwietnia 2023 w PL?

To pierwszy krok.  :ph34r:

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaca68 napisał(a):

Ale wiesz jaka ustawa dotycząca nieruchomości wejdzie w życie 28 Kwietnia 2023 w PL?

To pierwszy krok.  :ph34r:

A czy dzięki niej nasze CO2 będzie w końcu lepsze od niemieckiego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luku napisał(a):

to mi przypomniało

a co z Krakowską ustawą dla "starych" samochodów? w końcu weszło czy nie weszło?

Jeszcze nie. Wojewoda dostał kilka sygnałów i się teraz nad tym pochyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

I bardzo dobrze :thumbup:

Po mieście przynajmniej przez połowę drogi jadę na zamkniętym obiegu bo jakieś stare gównianie TDI tak smrodzi i truje, że nie da się wytrzymać inaczej. 

A ilu filtr cząstek stałych wycięło ?

Na złom z tym syfem !  

No ja jeżdżę ekologiczną hybrydą a nie jakimś wielkim dieselem lub twinscrollowym potworem jak zabójcy planety. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaca68 napisał(a):

 

A czy twoja nowa chata jest zeroemisyjna? Bo jeśli nie to już szykuj kasę na remont. :biglol:

 

 

FmSf5w_XkBYmi7F.jpg

29kWh/m2/rok, niewiele mu brakuje do domu pasywnego, nim mój przestanie się łapać to najpierw 90% budynków w tym kraju będzie trzeba ocieplić :) Czepianie się mnie w tym temacie jest tak samo mądre jak próby porównywania PL i DE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jaca68 napisał(a):

No ja jeżdżę ekologiczną hybrydą a nie jakimś wielkim dieselem lub twinscrollowym potworem jak zabójcy planety. :OO:

Yhy, i robisz nim poniżej 10kkm rocznie jak ja? I przypomnieć co pisałeś w temacie o oszczędzaniu energii? :)

 

 

A tak serio to ja się nie oszukuję że to nie ma znaczenia, nie ma wpływu, tylko biorę na klatę że truję planetę swoimi motoryzacyjnymi zapędami. A Ty jesteś jak palacz, próbujący udowodnić że palenie nie szkodzi :)

 

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skwaro napisał(a):

Yhy, i robisz nim poniżej 10kkm rocznie jak ja?

Ale wszystkimi pojazdami czy każdym z osobna??? :biglol:

 

13 minut temu, skwaro napisał(a):

A Ty jesteś jak palacz, próbujący udowodnić że palenie nie szkodzi :)

Jak już to jak palacz który jest przeciwko administracyjnym zakazom palenia. Jak budowałem dom, to żadnych świadectw energetycznych nie było, a i tak dołożyłem tyle ocieplenia że się "fachowcy" za głowę łapali- "panie po co tyle tego".

Jak znajdę gazowe faktury z 3 lata i będzie mi się chciało to policzę sobie te kWh. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Ale wszystkimi pojazdami czy każdym z osobna??? :biglol:

 

Obydwoma razem. Daily pali mniej niż Twoje moto, czy ta "ekologiczną" hybryda :P

Edytowane przez skwaro
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaca68 napisał(a):

 

Jak już to jak palacz który jest przeciwko administracyjnym zakazom palenia. Jak budowałem dom, to żadnych świadectw energetycznych nie było, a i tak dołożyłem tyle ocieplenia że się "fachowcy" za głowę łapali- "panie po co tyle tego".

Jak znajdę gazowe faktury z 3 lata i będzie mi się chciało to policzę sobie te kWh. ;)

To już nie kwestionujesz istnienia globalnego ocieplenia a tylko zakazy z nim związane? :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skwaro napisał(a):

To już nie kwestionujesz istnienia globalnego ocieplenia a tylko zakazy z nim związane?

Co ma wspólnego budowa domu w 2006 do dzisiejszego globalnego ocipienia?

Żadne nakazy i zakazy nie były mi potrzebne by solidnie ocieplić dom. Wystarczył zdrowy rozsądek. ;)

 

ps.

Ty jesteś jak palacz który cieszy się że zapowiadają delegalizację papierosów.

ps. 2

A globalne ocipienie (a w zasadzie sposoby walki z ociepleniem) to największy przekręt przełomu wieków. Taka jest moja prywatna opinia i każdy rok dostarcza więcej argumentów potwierdzających, że mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

Co ma wspólnego budowa domu w 2006 do dzisiejszego globalnego ocipienia?

Żadne nakazy i zakazy nie były mi potrzebne by solidnie ocieplić dom. Wystarczył zdrowy rozsądek. ;)

 

ps.

Ty jesteś jak palacz który cieszy się że zapowiadają delegalizację papierosów.

ps. 2

A globalne ocipienie (a w zasadzie sposoby walki z ociepleniem) to największy przekręt przełomu wieków. Taka jest moja prywatna opinia i każdy rok dostarcza więcej argumentów potwierdzających, że mam rację.

Nie wiem co ma budowa domu w 2006 bo do tego się nie odnoszę, tylko do tego co piszesz na temat emisji CO2 i globalnego ocieplenia :)

 

A skoro kwestionujesz globalne ocieplenie to trudno żebyś rozumiał i popierał walkę z nim. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jaca68 napisał(a):

A globalne ocipienie (a w zasadzie sposoby walki z ociepleniem) to największy przekręt przełomu wieków.

Ja wszystkiego nie pamiętam jednak od setek tysięcy lat, gdy jakiemuś organizmowi było za zimno to się przenosił tam gdzie jest ciepło i na odwrót. Zaryzykował bym twierdzenie, że nachodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu robią to o czym piszę nieświadomie, choć zachęcani darmochą otrzymywaną po przybyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):


Ja też całe życie unikam silników diesla … szczególnie tych niemieckich :D

Poprzednio kupione auto z niemieckim logo okazało się konstrukcją amerykańską a diesel w nim, również z niemieckim logo, okazał się konstrukcją włoską.

 

Prąd w domach mamy a to z Niemiec, a to z Ukrainy a to ze Szwecji albo i Słowacji bo polskie bloki w elektrowniach "wypadają" z sieci co i raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FOR CVT napisał(a):

 

 

Mam nadzieje, ze wtedy korzystasz z tego pradu niechetnie, wrecz z obrzydzeniem   :mrgreen:

 

tapatalked

Niby dlaczego? Musiał bym być od urodzenia zbrzydzony bo wtedy prąd w Polsce był produkowany głównie przez radzieckie albo "poniemieckie" generatory, w elektrowniach wybudowanych z pomocą ZSRR. I co, miałem "Jacka i Agatki" nie oglądać w tv na dobranoc a babcia miała nie słuchać w radio komunikatów PCK o zaginionych?

 

Później jeansy Super Riffle czy Lee też bez obrzydzenia nosiłem. I Stoliczną piłem, i CocaColę wtedy piłem.

 

Teraz noszę gacie zrobione w Chinach i piszę na PC też rodem z Chin. Prawdziwe bydle ze mnie, nie? :biglol:

 

PS. Pomysł który @FOR CVT dyskretnie wsączył do wątku jest rewelacyjny! Przed każdym licznikiem prawdziwego patrioty trzeba zainstalować dyskryminator, który będzie rozłączał zasilanie gdy pojawi się prąd z Niemiec! To samo na gazomierzu - niech w rurze znajdzie jedna choć molekuła gazu z Rosji to ciach i odcięte! O "sitku" na dystrybutorach paliwa nie ma co pisać bo to banalnie proste, odcedzenie paliwa wytworzonego w Rosji albo z ropy z Rosji, od innego paliwa. Patriotyczna żona prawdziwego patrioty zrobi mu to sitko choćby szydełkiem ;).

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FOR CVT napisał(a):

 

 

Ja Wranglery a siostra Mustangi prosto z US

Ojciec byl marynarzem i nalezelismy do uprzywilejowanej peerelowskiej kasty   :mrgreen:

 

tapatalked

Co za wyznanie!

 

Wranglerów nie lubiłem, choć kiedyś kuzynka pracująca w Pewexie załatwiła mi takie rozkloszowane ależ wtedy zadawałem szpanu!

 

Po za Levi'sami (Levi Straussami) lubiłem Lee a wcześnie wspomniane Super Riffle.

 

Tyle par spodni różnych marek zdarłem bo po zakupie nosiło się je ciągle, z przerwą na pranie. Wtedy siedziało się w domu do czasu aż wyschły :biglol: .  Tak używana para spodni starczała na rok. Po tem szła na łaty a co zdolniejsi szyli z poprutych jeansów kamizelki, torby.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...