Skocz do zawartości

Dodatki do oleju. Jakie są Wasze opinie ?


kolbak

Rekomendowane odpowiedzi

@@sirubaII,chyba @@emotorsport nie odpowie,od dłuższego czasu nie udziela się na forum.

Piston slap jest częstym zjawiskiem w silnikach Subaru z większymi przebiegami.Jeśli prócz tego nie pojawiły się inne dolegliwości,jak wzrost zużycia oleju,to nie przejmowałbym się tym zbytnio.

A na jakim oleju i jakiej lepkości auto jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktokolwiek z Was używał,testował:

1.motul engine clean,

2.modyfikator plus;

?

 

Ze stron producentów produktów wynika,oczywiście,że warto te specyfiki stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wrzuciłem słowo "oczywiście" ;)

Dzięki,zastosuję motula.

Jakis czas temu,odnośnie modyfikatora plus,rozmawiałem ze znajomym prowadzącym sklep motoryzacyjny.Powiedział,że prawie w ogóle nie sprzedaje się ten specyfik,ale ci,którzy to kupili chwalą to sobie,że niby silnik płynniej pracuje i spalanie jest mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu dodatku firmy Lucas - stabilizator do olejów syntetycznych. Zostało mi po poprzednim aucie gdzie lałem 10W60 do bardzo zużytego silnika. Ujemnych skutków nie widziałem, wlewało się tego 0,5L przy wymianie oleju. Spalania nie zmniejszyło ale silnik pracował wyraźnie ciszej i nie żłopało tak oleju. Czytając ten temat postanowiłem wykorzystać resztę preparatu i sprawdzić na 2.0 N/A z piston slapem. Podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam, ktoś jest na bieżąco w temacie i się wypowie? Warto? Jak szybko można zobaczyć efekt?

 

Pytanie trochę źle postawione. Efektu raczej nie da się zobaczyć a na pewno nie 'gołym okiem'.

Ja jestem wrogiem wzbogacania oleju czymkolwiek. Ale trafiłem przypadkiem na jeden dodatek, który działa (co widać wyraźnie w UOA) i go sobie stosuję... Niemniej nie polecam eksperymentów bo na rynku jest masa dziadostwa i bardzo łatwo się naciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odświeżam, ktoś jest na bieżąco w temacie i się wypowie? Warto? Jak szybko można zobaczyć efekt?

 

Pytanie trochę źle postawione. Efektu raczej nie da się zobaczyć a na pewno nie 'gołym okiem'.

Ja jestem wrogiem wzbogacania oleju czymkolwiek. Ale trafiłem przypadkiem na jeden dodatek, który działa (co widać wyraźnie w UOA) i go sobie stosuję... Niemniej nie polecam eksperymentów bo na rynku jest masa dziadostwa i bardzo łatwo się naciąć.

 

 

A co i gdzie stosujesz jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co i gdzie stosujesz jeśli można wiedzieć?

Stosuję Archoila 9100 do oleju silnikowego. OUA pokazuje dużo wolniejsze zużycie chemiczne oleju oraz sporo niższą zawartość startych z silnika metali (żelazo, alu, cynk, miedź).

Do tego co trzecią wymianę oleju płukanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może rzeczywiście troche srednio zadane pytanie, chodzi mi głównie o wyciszenie troch silnika, bo ostatnio coraz głośniej daje o sobie znać, znajomy mi polecał ceramizer, ale pewnie inne dodatki tez są. O tym o którym Ty wspominasz to nie słyszałem

O ile sobie przypominam, mój silnik trochę ucichł po zastosowaniu płukanki. Tak czy owak, jeśli chcesz 'bawić się' dodatkami do oleju, zacząłbym od dobrej płukanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dodatki do olejów są zawsze - ale oryginalnie w oleju, starannie opracowane w laboratorium, zgodne ze spełnianiem norm.

Wszelkie komercyjne, konfekcjonowane dolewki mogą tylko pogorszyć jakość oleju (szczególnie zagęszczacze teflonowe) i są niezłym produktem wyłącznie handlowym.

Producent jakby chciał lub miał możliwość to zapewne sam zaleciłby stosowanie danego komponentu w oleju przypisując mu odpowiednią normę (aprobatę) do konkretnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...