Skocz do zawartości

Kłopot z turbo w Forasiu 2.0 Turbo z 1999r. (dziwny gwizd)


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera 2.0 turbo z 1999r.

Od jakiegoś czasu, gdy dodaję gazu tak, że włącza się turbo (na każdym biegu), słuchać charakterystyczny gwizd (przypomina mi gwizd dużego fiata przy przyspieszaniu). Czy ktoś wie, co może być tego przyczyną? Czy jest to groźne? W jaki sposób zadziałać aby to ewentualnie naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja nie mam turbo i też występuje taki ni to gwizd ni to buczenie przy dodawaniu gazu przy pewnych prędkościach. Z tego co sprawdziłem to nic nie jest uszkodzone. Tak jest i tyle. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś czasu, gdy dodaję gazu tak, że włącza się turbo (na każdym biegu), słuchać charakterystyczny gwizd

 

Czy ten gwizd to tak jak w DF wyraznie z tylu, czy moze ewidentnie od strony silnika?

Rozne swiszczace dzwieki moga swiadczyc o nieszczelnosciach za sprezarka. Pojawia sie tez

czasem dzwiek przypominajacy "dmuchanie w butelke", to ponoc od klapy wastegate.

Co jeszcze mi przychodzi do glowy, to szum/gwizd zwiazany ze zmiana ostatniego tlumika (ale

wspomnialbys cos o wymienianym wydechu). Moim zdaniem to tyle "gwizdania" zwiazanego

z "wlaczaniem" sie turbosprezarki.

 

A moze sama turbosprezarka?

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to raczej przypomina' o zgrozo' dźwięk jaki czasami słyszałem w polonezach podczas jazdy, dawno to było ale było i występuje przy dodawaniu gazu tak powyżej 70-80 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem lekki ubytek oleju. W warsztacie sprawdziłem turbo i okazało się że jedna łopatka jest lekko skrzywiona. Turbo jest naprawione (przez specjalistyczną firmę Turbotech), ale ten głubkowaty gwizd jak był tak nadal jest (po przekroczeniu 3000 -3500 obrotów). Zastanawiam się czy może gdzieś jest nieszczelność, tylko nie wiem czy szukać na dolocie czy wylocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacol,

 

mam podobnie "nowiutkiego" Forka. U mnie wszystko gwiżdze, sapie, wzdycha, dycha...i tak ma być :mrgreen:

To nie są nowe auta i dopóki nie słychać "metal to metal" albo "ciumkania" tylnego dyfra to wszystko ok.

 

Zresztą, jak się nie zrazisz to będziesz się potem (kiedy zamienisz auto na nowiutkie i bez serce, czyli bez boksera ;-) )czuł nieswoje bez tych wszystkich dziwnych dzwięków starych Subarynek. :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten gwizd bardziej przypomina cwierkanie, to jest to nieszczelnosc w okolicach laczenia uppipe, lub samo uppipe moze byc nie szczelne. Generalnie jesli ten gwizd to definitywnie nowy dzwiek, to cos jest nie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam,

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem lekki ubytek oleju. W warsztacie sprawdziłem turbo i okazało się że jedna łopatka jest lekko skrzywiona. Turbo jest naprawione (przez specjalistyczną firmę Turbotech), ale ten głubkowaty gwizd jak był tak nadal jest (po przekroczeniu 3000 -3500 obrotów). Zastanawiam się czy może gdzieś jest nieszczelność, tylko nie wiem czy szukać na dolocie czy wylocie?

Miałem gwizd z turbo gdy poszły uszczelnienia, wirnik dostał luzu wzdłużnego i silnik w rezultacie poszedł do remontu. Tyle, że nie można mówic o lekkim ubytku oleju - chmura była tak gęsta, że nic nie było widać za mną :smile:

 

Moja podejrzenie jest takie, że warsztat naprawiając jedno mógł zepsuć drugie. Nieszczelnośc możesz mieć w dolocie za turbiną (ale samochód byłby wtedy słabszy i kopciłby na czarno), może być to również turbina w dalszym ciągu. I jeszcze jedno - lekki świst pownien być - w VW była nawet wyraźnie słyszalny (drugiej marki nie wymienię - jakoś nie uśmiecha mi się ukrzyżowanie ;-) ) ale głośny dźwięk jak w DF to najprawdopodobniej kłopoty. Przede wszystkim zdejm rurę za turbiną i zobacz czy jest sucha. Olej w dolocie = kłopoty z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...