Skocz do zawartości

instrukcją FHI


baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Przyznam, że nie do końca rozumiem pytanie :shock:

 

Abstrahując od sformułowania "jajami w moim ASO" (nie rozumiem powiązania nabiału z FHI :shock: ) trudno mi też odnieść się do instrukcji FHI dotyczącej napraw.

Oczywiście ASO posiadają literaturę dotyczącą napraw, którą nabywają od SIP zgodnie z umową serwisową. Literaturę taką mogą też nabywać warsztaty niezależne zgodnie z GVO (a nie czynią tego prawdopodobnie ze względu na koszta takiech operacji).

 

Zakładam więc, że meritum pytania dotyczy okresów przeglądów - te jednak są umieszczone w książce gwarancyjnej, więc ich przytaczanie w tym miejscu mija się z celem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w ksiazce, ale nie znalazłem w niej nigdzie np. ze 7 litrow oleju wchodzi do diselka( ale tyle wlali mi na przeglądzie)

- nie znalazłem tez wytycznych odnośne dolewania wszystkich płynów9nawet jak sa w normie)

 

dlatego chce miec czarno na białym co maja zrobić w czasie przeglądu a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka ty masz ta ksiazke? Broszurka reklamowa? U mnie w instrukcji obslugi (tylko ze to benzyna) mam nawet jaki rodzaj oleju trzeba zalac.

 

Niestety, do dizla jest broszurka :???:

U mnie też nie ma takich danych jak np. ilość oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w ksiazce, ale nie znalazłem w niej nigdzie np. ze 7 litrow oleju wchodzi do diselka( ale tyle wlali mi na przeglądzie)

- nie znalazłem tez wytycznych odnośne dolewania wszystkich płynów9nawet jak sa w normie)

 

dlatego chce miec czarno na białym co maja zrobić w czasie przeglądu a czego nie.

 

A to dobre bo mi wlano 6 l przy zmianie po 4 tys :shock: czyli litr różnicy - dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st faktycznie taka mozliwosc, ale olej na dolewke jest raczej w nowym fabrycznie aucie, a potem to juz chyba na wyrazne żądanie klienta?

 

zgadza się, przy zakupie dostałem buteleczkę na zapas, ale przy przeglądach żeby bez pytania dostawać? wątpliwe :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

opisywanie konkretnie wszystkich czynności serwisowych przy poszczególnych przeglądach to temat do podjęcia w sposób bardziej ogólny. Innymi słowy zobligowałem DT i Administratora Forum do umieszczenia kompletnego zestawienia dla wszystkich modeli jeszcze przed Świętami tak, aby każdy mógł weryfikowć zakres czynności i ich koszt.

Mam nadzieję, że zaakceptuje Pan to rozwiązanie (a inni Forumowicze złożą na Pańskie ręce podziękowania za zainicjowanie tematu :wink: ).

 

Jednocześnie muszę wyrazić pewne zdziwienie faktem, iż nie posiada Pan pełnej instrukcji ...

Przyczyną może być tylko błędne wypełnienie karty wydania pojazdu, lub brak Pańskiej zgody na przekazania danych do SIP-u.

 

Co do pojemności układu olejowego, to wlanie 7 litrów oznacza poważne zanieczyszczenie środowiska - tyle nie wejdzie !

 

1 Litr oleju na dolewki jest dostarczany przez SIP do każdego przez nas sprzedawanego samochodu. Ew. uzupełnienie podczas przeglądu to kwestia decyzji użytkownika (płatne).

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...