Skocz do zawartości

Czy na zimówkach auto spala więcej niż na letnich?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie to mnie dziwi, bo jadąc na letnich było chłodno i sucho, na zimowych niewiele chłodniej i mokro (pracowały wycieraczki i spryskiwacze, ale to ma się nijak do spalania), zimówki dopiero co założone, zatem ciśnienie chyba OK, opony mniejsze niż letnie - 215 zimowe vs 225 letnie, wszystkie inne warunki podobne, nawet paliwo lane dwukrotnie z tej samej sieci - ale na innej stacji :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, tylko ile więcej? U mnie wyszło prawie 20% :!: :!: na tej samej, prawie 300 km trasie, przejechanej w identycznym czasie.

nieprawdopodobne. Ja zimówki miałem już założone pod koniec września i przez cały czas jeżdżenia po suchym asfalcie i w dodatnich temperaturach nie zauważyłem żeby spalanie wzrosło. No oczywiście zależy to od rzeźby bieżnika i mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowe 215/60/R16, letnie są schowane, pamiętam tylko, że 225/??/R16, zapewne 55. Nawiew na szybę włączam sporadycznie.

 

Spalanie może Ci się zmianić (subiektywnie) jeśli zmienisz rozmiar opony i nie weźmiesz tego pod uwagę podczas przeliczania spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, o co kaman z tym nawiewem na szybe :idea: :?:

 

W włączenia nawiewu automatycznie włącza sie kompresor klimatyzacji, myśle że Kubie o to chodziło :cool: , ale zmiana opona z letnich na zimowe nie powoduje znacznego zwiększenia spalania :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, o co kaman z tym nawiewem na szybe :idea: :?:

 

W włączenia nawiewu automatycznie włącza sie kompresor klimatyzacji, myśle że Kubie o to chodziło :cool: , ale zmiana opona z letnich na zimowe nie powoduje znacznego zwiększenia spalania :idea:

Zalezy od modelu auta.

 

U mnie po zmianie opon na zimowki spalanie z srednio 15 w miescie wzroslo do srednio 17.5... ale wlasnie testuje wplyw nowej przeplywki - b. watpie, zeby to opony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...