Skocz do zawartości

[Impreza 2.0GL Kombi '97] Halogeny przeciwmgielne przód


Mateoos

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne moje pytanie dotyczy instalacji elektrycznej przednich halogenów.

 

W mojej Imprezie brakuje halogenów i przycisku. Halogeny już sobie kupiłem (Wesem), przycisk mam nadzieję znaleźć (jeśli ktoś ma, proszę o PW). Gdzie należy się wpiąć? Czy halogeny mają własny przekaźnik? Jeśli tak, to jaki, i gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie było w seryjnym zderzaku halogenów, i gdy wrzucałem zderzak z GT okazało się, że drutologii też brak. Będziesz musiał samemu lub u elektryków samochodowych przeciągnąć kable do halogenów. Nie wiem dokładnie gdzie czego szukać ale mój lokalny warsztat nie miał jakichś większych problemów ze zlokalizowaniem wszystkich potrzebnych hmm... urządzeń elktrycznych w pojeździe.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że w Subaru jest pełne okablowanie, nawet dla wersji które nie mają niektórych urządzeń (np.halogenów).

Biorąc pod uwagę fakt, że Japończycy nie dają siłownika w dzwiach kierowcy do centralnego zamka, bo przekręcając kluczyk sam dajesz napęd śmiem wątpić, że chłopaki olali temat mocowania kabli w autach, które wyjeżdżały z fabryki bez oświetlenia przeciwmgielnego ;).

 

Oczywiście mogę się mylić, niemniej jednak u mnie nie udało się znaleźć żadnych wolnych kabli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jak wywalaliśmy to parę tygodni temu, to chyba idzie to od puszki bezpieczników grubą rurką pod lewym błotnikiem, potem chyba odchodzą pozycje, lampy i kierunki i dalej sobie leci do dolnej części zderzaka. Głowy nie dam, ale chyba jakoś tak. W drugą stronę do wyłącznika nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ogarnę temat, to napiszę, co znalazłem - może komuś, kto jeszcze nie ma halogenów, będzie łatwiej :)

 

Pochwal się, proszę, który model Wesemów kupiłeś?? Czeka mnie takowa wymiana, bo jeden z moich starych halusów ma pęknięte szkło...

Ja rozglądam się za tymi z przeźroczystego szkła

 

o takimi...

rajd_hr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja podlanczam juz 3 miesiace.....pstryczek mam, kupilem wesemy te mniejsze wyglada ok nawet.... co do kabli bo tez mnie to zastanawiało, czy chodzi o 2 kostki jakby lerzące na plycie pod silnikiem po prawej i lewej stronie chłodnicy???Wychodzą z głownej wiazki biegnącej z przodu pod silnikiem??

 

DO tych co mieli czy dokladaliście jakiś przekaźnik i bezpiecznik w skrzynce, i w ktorym miejscu znalezliście wtyczke pod wyłacznik??

 

Ps nie wiem jak subaru, ale co do aut z importu z japoni (na przykladzie tojki ) seryjnie bylo pelne okablowani, bo importer w danym kraju doposarzał auto wg specyfikacji klijenta ( przy okazji bylo taniej w czasie oplat celnych i szybciej dla klijenta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno... ja to przynajmniej zderzak z GT wstawilem zeby miec normalne halogeny i wyglada to ok , kiedys na ebay widzialem cale kompletne mgielne do GL za 25euro z wiazka przełacznikami, wszystko co potrzebne do montarzu (orginal!!!!) moze warto czegos takiego poszukac??

 

Plan montarzu i fotorelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25E pewnie bym kupił bez mrugnięcia okiem.

 

Śledzę ceny na Allegro odkąd kupiłem Imprezkę i niżej niż 200 złotych nikt nie miał zamiaru oddawać. Ostatnio widziałem zestaw za 400 złotych. Za halogeny dałem 39,50, są to Wesemy, oczywiście nowe.

 

Plan montażu: jak wiadomo, najgorzej będzie z zamontowaniem światełek w zderzaku. Halogeny będą musiały mieć minimum dwa punkty podparcia plus niewielkie pole manewru celem regulacji. Mam już pewne mgliste wyobrażenie, ale czy dobrze kombinuję, wyjdzie w sobotę.

 

Przycisk: mam nadzieję, że ten od przeciwmgielnych tylnych jest elektrycznie taki sam i różni się tylko piktogramem. Do tego przekaźnik. Idealnie by było kupić oryginał i wpiąć się w skrzynkę bezpieczników. Jutro dowiem się, ile taki kosztuje, jeśli wyjdzie jakaś kosmiczna cena, kupię zwykły przekaźnik.

 

Fotorelacja będzie.

 

Oprócz halogenów będę najprawdopodobniej montował także autoalarm /o ile jutro w sklepie będzie to, co chcę kupić/, więc relacji będzie więcej - jeśli oczywiście komuś się to przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak subaru to specyficzne auto.... nikt nie wierzy ze w drzwiach kierowcy nie ma silownika!!!

 

Ps co do halogenów mowilem o wersji do GL na ebay takie male montowane w miejsce zaślepek w rogach zderzaka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak subaru to specyficzne auto.... nikt nie wierzy ze w drzwiach kierowcy nie ma silownika!!!

 

Ps co do halogenów mowilem o wersji do GL na ebay takie male montowane w miejsce zaślepek w rogach zderzaka!!

A jednak! Japońce oszczędne som. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik kupię, master do drzwi kierowcy, slave do klapy bagażnika. Brak miejsca? Zamontuj siłownik w tylnych drzwiach Poloneza, to zrozumiesz, co znaczy brak miejsca ;) Chociaż tam i tak nie było tragicznie - trzeba tylko pomyśleć.

 

Ceny od 200 do 400 zł na alledrogo odnoszą się do halogenów właśnie do GL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klapie znalazłem wtyczkę, w której pojawia się prąd przy otwieraniu i zamykaniu zamka. Siłowniki już kupiłem, jutro od rana zabieram się za montaż.

 

[ Dodano: Sob Lis 08, 2008 9:27 pm ]

Pomimo bardzo niesprzyjającej aury /cały dzień deszcz/, pogrzebałem dziś przy samochodzie.

 

Halogenów nie ruszyłem.

 

Alarm wyje syrenką i rusza siłownikiem. Nie mruga, bo nie podłączyłem kierunków, a zamyka się po 30 sekundach, bo nie podłączyłem krańcówek, ani zasilania od stacyjki.

 

Gdzie najlepiej podpiąć się pod kierunkowskazy? Mam dwa brązowe kabelki do tego celu, lewa i prawa strona. Co zrobić z krańcówkami? Ciągnąć kable do każdych drzwi, czy wbić się jakoś w obwód oświetlenia wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klapie jest na 100% ktos cos grzebał u ciebie w takim razie.....

 

PS gdzie znaleźliscie wtyczke do wyłacznika halogenów, u mnie jest taka a sytuacja ze sa wtyczki pod lampy ale za nic nie moge znaleśc wtyczki pod przycisk:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...