Skocz do zawartości

zimówki do WRX


sasiadek_bb

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - mam pytanko dot opon które polecacie do wrx'a. Mam do dobicia P zero nero 215/45/17 ale chce ubrać nowe buty na zime. Dolna półka i wynalazki typu Hiczkok-Hankook odpadają. Nie mam doświadczenia z niskim profilem na zimę - Znam good year'y i mam o nich bardzo dobre zdanie. zależy w głownej mierze mi na dobrym hamowaniu na śniegu. Pomozecie?

P.S. Funkcja szukaj jest dla mnie chyba nie do ogarnięcia - jesli jest gdzieś post dot. tego tematu - proszę mnie "teleportnąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup opony i felgi '16, będą węższe (czyli lepsze hamowanie i ruszanie na śliskim), a także wyższe czyli większe prawdopodobieństwo, że nie uszkodzisz opony lub felgi w dziurze, których w Polsce pełno zimą i tuż po.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup opony i felgi '16, będą węższe (czyli lepsze hamowanie i ruszanie na śliskim), a także wyższe czyli większe prawdopodobieństwo, że nie uszkodzisz opony lub felgi w dziurze, których w Polsce pełno zimą i tuż po.

 

pozdr

a jeszcze lepiej R-15... serio :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie - mam pytanko dot opon które polecacie do wrx'a. Mam do dobicia P zero nero 215/45/17 ale chce ubrać nowe buty na zime. Dolna półka i wynalazki typu Hiczkok-Hankook odpadają. Nie mam doświadczenia z niskim profilem na zimę - Znam good year'y i mam o nich bardzo dobre zdanie. zależy w głownej mierze mi na dobrym hamowaniu na śniegu. Pomozecie?

P.S. Funkcja szukaj jest dla mnie chyba nie do ogarnięcia - jesli jest gdzieś post dot. tego tematu - proszę mnie "teleportnąć".

 

Jeśli masz w miare nieograniczony budżet to kup Pirelli " Monte Carlo" i gwarantuje CI że zabijasz wszystkich śmiechem. Nie mają homologacji drogowej, ale co tam, na śniegu czujesz sie jakbyś jechał po suchym :cool: Ale musisz wydać ok 5tys. za komplet

Jeśli nie to kup coś z tych opon

Dunlop 3D, GOODYEAR PERFORMANCE, Bridgestone Blizzak LM25, Continental TS810

Jeśli nie chcesz zmieniać felg to proponuje rozmiar 205/50R17 jeśli zależy Ci na dobrych parametrach na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie - mam pytanko dot opon które polecacie do wrx'a. Mam do dobicia P zero nero 215/45/17 ale chce ubrać nowe buty na zime. Dolna półka i wynalazki typu Hiczkok-Hankook odpadają. Nie mam doświadczenia z niskim profilem na zimę - Znam good year'y i mam o nich bardzo dobre zdanie. zależy w głownej mierze mi na dobrym hamowaniu na śniegu. Pomozecie?

P.S. Funkcja szukaj jest dla mnie chyba nie do ogarnięcia - jesli jest gdzieś post dot. tego tematu - proszę mnie "teleportnąć".

 

Jeśli masz w miare nieograniczony budżet to kup Pirelli " Monte Carlo" i gwarantuje CI że zabijasz wszystkich śmiechem. Nie mają homologacji drogowej, ale co tam, na śniegu czujesz sie jakbyś jechał po suchym :cool: Ale musisz wydać ok 5tys. za komplet

Jeśli nie to kup coś z tych opon

Dunlop 3D, GOODYEAR PERFORMANCE, Bridgestone Blizzak LM25, Continental TS810

Jeśli nie chcesz zmieniać felg to proponuje rozmiar 205/50R17 jeśli zależy Ci na dobrych parametrach na śniegu.

 

mam drugi komplet felg, a właściwie ten oryginalny 17stki na którym sa Pirelli na dobiciu i muszę się doinwestować. Nie wyobrażam sobie komplentnie 15stek w swoim samochodzie. Nawet w foresterze też ich bym nie widział. Po głowie chodzą mi te Goodyear'y które proponuje Carfit. Dzięki za rady. pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wyobrażam sobie komplentnie 15stek w swoim samochodzie (...)

why not? :roll:

rally look R-15 felgi beda wygladaly przekozacko na WRX'ie, do tego 195/65-R15 na sniegu beda jak znalazl :cool:

 

img20351rq3.jpg

 

 

co do samych opon, to na snieg polecam ContiVikingContact(3 lub 5) albo Dunlop Graspic2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ja kupilem do wrx 205/50R17 barum polaris jezdzilem na tym w zeszlym roku w clio sporcie i bylem zadowolony po za zuzyciem ... generalnie szybko sie zuzywaja bo miekka mieszanka ale cos za cos albo trzyma albo dlugo jezdzisz wole pojezdzic sezon i kupic swieze na nastepny bo cena barum tez smieszna 350 pln

 

ale to tylko moja opinia poslucham innych...

 

ps. kiedys w starszej imprezie mialem 205/50R16 continentale i powiem ze porazka na sniegu dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasquez napisał/a:

Ja polecam Nokian'y

 

 

Również.

A ja przeczytanie testu opon. Chyba, ze tylko snieg, to co innego.

Funkcja szukaj jest dla mnie chyba nie do ogarnięcia - jesli jest gdzieś post dot. tego tematu - proszę mnie "teleportnąć".

CZTERY posty pod Twoim - temat o oponach zimowych. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue76 napisał/a:

Vasquez napisał/a:

Ja polecam Nokian'y

 

 

Również.

 

A ja przeczytanie testu opon. Chyba, ze tylko snieg, to co innego.

W najnowszym "Auto, motor i sport", Nokiany wypadło raczej słabo i co dziwne najlepszą ocena uzyskały na suchym, a na mokrym i sniegu wyraźnie gorzej.

Z resztą to nie jedyny test gdzie wypadają słabo.

Ps. Bardzo słabo także Brigestone'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue76 napisał/a:

Vasquez napisał/a:

Ja polecam Nokian'y

 

 

Również.

 

A ja przeczytanie testu opon. Chyba, ze tylko snieg, to co innego.

W najnowszym "Auto, motor i sport", Nokiany wypadło raczej słabo i co dziwne najlepszą ocena uzyskały na suchym, a na mokrym i sniegu wyraźnie gorzej.

Z resztą to nie jedyny test gdzie wypadają słabo.

Ps. Bardzo słabo także Brigestone'y

Subaru w niektórych brukowcach motoryzacyjnych też wypada tragicznie :idea: i co wierzysz w to wszystko :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drugi komplet felg, a właściwie ten oryginalny 17stki na którym sa Pirelli na dobiciu i muszę się doinwestować. Nie wyobrażam sobie komplentnie 15stek w swoim samochodzie. Nawet w foresterze też ich bym nie widział. Po głowie chodzą mi te Goodyear'y które proponuje Carfit. Dzięki za rady. pozdrawiam Paweł

 

 

witam serdecznie,

polecam Nokiany najlepiej w rozmiarze 205/50R17. Profil 45 na zimę to "zabójstwo". Przy stanie naszych dróg optymalnym rozwiązaniem jest profil 55. Skoro masz 17 to najrozsądniej będzie zalożyć 205/50R17. Na zimę zaleca sie zakładać oponę węższą...

 

 

p.s. mój Foreś jeżdzi na Nokianach WR (niestety Finowie zaprzestali produkcji tego bieżnika w rozmiarze 215/60R16- opona super cicha, w przeciwieństwie do letniej Yokohamy Geolandar G900 montowanej jak to się fachowo określa "na pierwsze wyposażenie". Jazda na tej oponie przypomina jazdę wozem konnym. Dobrze,że zima tuż, tuż po weekendzie wymieniam opony na zimowe - w końcu zapanuje cisza :lol:

 

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 10:59 pm ]

W najnowszym "Auto, motor i sport", Nokiany wypadło raczej słabo i co dziwne najlepszą ocena uzyskały na suchym, a na mokrym i sniegu wyraźnie gorzej.

Z resztą to nie jedyny test gdzie wypadają słabo.

 

 

 

Dziwne, w "Auto Świat 4x4" wydanie październikowe Nokian WR wygrał w większosci konkurencji. Pokonał 8 innych opon min. Continentale,Dunlopy itp. itd.

Zresztą Nokian WR w niektórych rozmiarach min. 205/50R17 posiada homologację PORSCHE- a to już coś... Prawda :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drugi komplet felg, a właściwie ten oryginalny 17stki na którym sa Pirelli na dobiciu i muszę się doinwestować. Nie wyobrażam sobie komplentnie 15stek w swoim samochodzie. Nawet w foresterze też ich bym nie widział. Po głowie chodzą mi te Goodyear'y które proponuje Carfit. Dzięki za rady. pozdrawiam Paweł

 

 

witam serdecznie,

polecam Nokiany najlepiej w rozmiarze 205/50R17. Profil 45 na zimę to "zabójstwo". Przy stanie naszych dróg optymalnym rozwiązaniem jest profil 55. Skoro masz 17 to najrozsądniej będzie zalożyć 205/50R17. Na zimę zaleca sie zakładać oponę węższą...

 

 

p.s. mój Foreś jeżdzi na Nokianach WR (niestety Finowie zaprzestali produkcji tego bieżnika w rozmiarze 215/60R16- opona super cicha, w przeciwieństwie do letniej Yokohamy Geolandar G900 montowanej jak to się fachowo określa "na pierwsze wyposażenie". Jazda na tej oponie przypomina jazdę wozem konnym. Dobrze,że zima tuż, tuż po weekendzie wymieniam opony na zimowe - w końcu zapanuje cisza :lol:

 

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 10:59 pm ]

W najnowszym "Auto, motor i sport", Nokiany wypadło raczej słabo i co dziwne najlepszą ocena uzyskały na suchym, a na mokrym i sniegu wyraźnie gorzej.

Z resztą to nie jedyny test gdzie wypadają słabo.

 

 

 

Dziwne, w "Auto Świat 4x4" wydanie październikowe Nokian WR wygrał w większosci konkurencji. Pokonał 8 innych opon min. Continentale,Dunlopy itp. itd.

Zresztą Nokian WR w niektórych rozmiarach min. 205/50R17 posiada homologację PORSCHE- a to już coś... Prawda :!:

 

Tak prawda :wink: :twisted: tylko bądź tak miły i trochę bardziej bystry :twisted: i nie dawaj swojego www w awatarze , bo my tu nie idioci i potrafimy rozróżnić niezależną wypowiedż od gadania steku bzdur . Podobno na forum Calibry jest szał Nokiana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawda tylko bądź tak miły i trochę bardziej bystry i nie dawaj swojego www w awatarze , bo my tu nie idioci i potrafimy rozróżnić niezależną wypowiedż od gadania steku bzdur . Podobno na forum Calibry jest szał Nokiana

 

 

jeżdżę na Nokian'ach i paru moich znajomych ma Subaraki i też jeżdzi na tych gumach. Moja wypowiedż jest całkowicie niezależna... :mrgreen: Co miał Pan na myśli pod określeniem "stek bzdur". Poza tym sjs to też komercja, tak samo związana z motoryzacją i tym forum. Też tam jeżdziłam i też za to płaciłam, jak Pan za jakiekolwiek opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru w niektórych brukowcach motoryzacyjnych też wypada tragicznie :idea: i co wierzysz w to wszystko :?:

Carfit traktuję to z lekkim przymrużeniem oka, ale co do samych testów opon to myslę że sa o wiele bardziej obiektywne niż testy aut ze względu że przy oponach mamy suche dane z pomiarów, a przy aucie duże znaczeniemaja subiektywne odczucia testującego i w rezultacie można dowolnie manipulować wynikami. Powyżej przytoczyłem test z "A,M,S" ale w testach np ADAC, Motoru, AŚ itp te kolejności są w miarę podobne i Nokian wypada raczej przeciętnie. Zaskakujące są też słabe wyniki Brigestona, ale nigdzie nie jest powiedziane że jak sie produkuje dobrą, a nawet bardzo dobrą oponę letnią to zimowa też automatycznie będzie the best :wink:

Moja wypowiedż jest całkowicie niezależna... :mrgreen: Co miał Pan na myśli pod określeniem "stek bzdur".

No niby osoba która jest fachowcem od opon i powinna sie znać na tym, a na stronie internetowej wręcz sie roi od niepoprawnych i niefachowych terminów i ogólnie marketingowego bełkotu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasquez napisał/a:

Ja polecam Nokian'y

 

Również.

A ja przeczytanie testu opon. Chyba, ze tylko snieg, to co innego.

 

Szczerze mówiąc mam głeboko w d**** test opon. Jeśli się wypowiadam, to tylko na podstawie własnych doświadczeń. Na WR przejeździłem dwie zimy i nie mam najmniejszych powodów do narzekania.

 

P.S. Do "specjalisty" od opon, tak - jeżdżę na profilu 45 :roll: Jeszcze żyję, więc zabójczy to on nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam głeboko w d**** test opon. Jeśli się wypowiadam, to tylko na podstawie własnych doświadczeń. Na WR przejeździłem dwie zimy i nie mam najmniejszych powodów do narzekania.

 

P.S. Do "specjalisty" od opon, tak - jeżdżę na profilu 45 Jeszcze żyję, więc zabójczy to on nie jest.

 

Zabójczy dla Ciebie może nie ale dla felg może być szybciej. Ja wolę wysoki profil na zimę, bo nie ufam polskim drogowcom. Nigdy nie wiesz co i gdzie dla Ciebie przygotują "w tajemnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mit tego samego typu, jak że na 18-tkach nie da się komfortowo jeździć w lato.

 

Niższy profil w lecie ok. Lepsze trzymanie, mniej się ugina, to wszystko prawda ale ja wracam na zimę do specyfikacji fabrycznej na 16". Trochę mi szkoda letnich felg na zimę. Sól, kamienie, dziury itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tylko bądź tak miły i trochę bardziej bystry :twisted: i nie dawaj swojego www w awatarze , bo my tu nie idioci i potrafimy rozróżnić niezależną wypowiedż od gadania steku bzdur . Podobno na forum Calibry jest szał Nokiana :mrgreen:

i kto to mowi :?: :lol:

 

proponuje pouczanie innych rozpoczac od siebie, tj. od swojego PODPISU :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tylko bądź tak miły i trochę bardziej bystry :twisted: i nie dawaj swojego www w awatarze , bo my tu nie idioci i potrafimy rozróżnić niezależną wypowiedż od gadania steku bzdur . Podobno na forum Calibry jest szał Nokiana :mrgreen:

i kto to mowi :?: :lol:

 

proponuje pouczanie innych rozpoczac od siebie, tj. od swojego PODPISU :!: :mrgreen:

 

Odpi... sie ode mnie to po pierwsze, po drugie nie reklamuje swojej działalności na tym forum . Jeśli kole Cie mój mail to nie mój problem, mój nick też ? carfit ? przecież też mam taką firmę, moze mam zmienić nika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...